0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Hibe Teşvik ve Destekler Tek Sistemde Toplanıyor!

Hibe Teşvik ve Destek verileri tek bir sistem üzerinde toplanıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, tüm teşvik ve destek verilerinin anlık olarak merkezi bir sistemde toplanacağını açıkladı.


Hibe Teşvik Destek Bilgi Sistemi Geliyor!

Hibe Teşvik ve Destek verileri tek bir sistem üzerinde toplanıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, tüm teşvik ve destek verilerinin anlık olarak merkezi bir sistemde toplanacağını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye'de şu anda 9 bakanlık tarafından verilen 441 teşvik ve destek programının yürürlükte bulunduğunu belirterek, "Bakanlığımızın geliştirdiği yazılım ile teşvik ve destek bilgilerini gerçek ve tüzel kişiler bazında detaylandırarak anlık olarak merkezi bir sistemde topluyoruz. Şu ana kadar 6 bakanlık ile entegre olduk ve 23 kurum 239 alt program için 480 milyon teşvik kaydını Teşvik ve Destek Bilgi Sistemi'ne (TDBS) aldık." dedi.

Bakan Nebati, Bakanlıkça geliştirilen TDBS ile ilgili bilgi verdi. Tüm teşvik ve destek bilgilerini tek sistemde toplama çalışmaları yürüttüklerine dikkati çeken Nebati, "Türkiye’de şu anda yürürlükte 9 bakanlık tarafından verilen 441 teşvik ve destek programı bulunmaktadır. Geliştirdiğimiz yazılım ile teşvik ve destek bilgilerini gerçek ve tüzel kişiler bazında detaylandırarak anlık olarak merkezi bir sistemde topluyoruz." diye konuştu.

Son yıllarda verinin toplanması, merkezileştirilmesi, analiz edilmesi ve anlamlı hale getirilerek bunun hayatın her alanında kullanılmasının giderek önemli hale gelmeye başladığını belirten Nebati, şunları kaydetti:

"Özellikle kamu yönetimi açısından bu verilerin politika belirleyicilerin ihtiyaç duyacağı nitelikli verilere dönüşmesini sağlayan altyapıları oluşturuyoruz. Şu ana kadar 6 bakanlık ile entegre olduk ve bunlara bağlı 23 kurum 239 alt program için 480 milyon teşvik kaydını Teşvik Destek Bilgi Sistemi'ne aldık. TDBS'de 9 bakanlığa bağlı 41 kurum ile veri aktarım çalışmalarına devam ediyoruz. "

İkinci Fazda Ön Başvurular Alınabilecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Cebrail Taşkın da TDBS ile ilgili detaylı bilgiler paylaştı.

Taşkın, teşvik ve destekten faydalanmak isteyen kişi ve kuruluşların, yürürlükteki teşvik ve destek programlarını tek merkezden listeleyebileceklerini, başvuru detaylarını öğrenebileceklerini ve daha önce yararlandıkları destek programlarına ilişkin bilgileri görüntüleyebileceklerini bildirdi.

Taşkın, teşvik ve destek veren kamu kurum ve kuruluşlarının, planladıkları teşvik ve destekleri bu sisteme girebileceklerini, listeleyebileceklerini, programa ilişkin detay bilgilerin tek noktadan kamuya duyurabileceklerini de ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak tüm program başvurularını tek merkezden, bütüncül olarak kontrol edebileceklerini anlatan Taşkın, programlara ait bilgileri ve bunların detaylarını anlık olarak izleyebilecekleri yazılım oluşturduklarını vurguladı.

Taşkın, projenin ilerleyen aşamalarında, kişi ve kuruluşların ilgilendikleri destek programına e-devlet üzerinden ön başvuru yapmalarına olanak sağlayacaklarını da dile getirerek, bu sayede tüm vatandaşların "Tek Nokta Teşvik ve Destek Portalı" üzerinden ön başvurularını yapabileceklerini söyledi.

Kobi-Line olarak yıllardır dile getirdiğimiz, özel sektörde tek bir Kobi Destek Merkezi olarak yıllardır Kobilerimize bu şekilde hizmet verdiğimiz ve devletin de sonunda bize kulak vererek bu platformu hayata geçirmesi bizim için gurur vericidir. Kobilerimize hayırlı olsun diyoruz.

Uzun yıllardır bünyesindeki sertifikalı uzmanları ile hizmet veren ve adeta hibe ve teşviklerin arama motoru olan Kobi-Line on binlerce mutlu danışanları ile tüm işletmelerin gönlünde taht kurmuştur. Ne demişler, “bin bilsen de bir bilene danış” demişler. Siz de işletmenize uygun hibe ve teşvikleri öğrenmek için hemen şimdi bir uzmanımızla görüşün.

Kobi-Line Haber Merkezi
04.08.2022


Bu haberi okuyanlar şu sayfaları da ziyaret etti:

Kalkınma Ajansından İşletmelere Kredi!
Kobi Destek Rehberi Tam Size Göre!

Hibe ve Teşviklerin İşletmenize Kazandırdığı Avantajlar Nelerdir?


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 1535 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ