0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

KOBİ'ler Hibeyi Telefonla Alıyor!

Türkiye'de hızla büyüyen ''tele danışmanlık'' sektöründeki firmalar, KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu teşvik, destek ve hibeleri, kendilerine telefonla ulaşarak, daha az ücretle ve hızlı bir şekilde almalarını sağlamaya çalışıyor.


Türkiye'de hızla büyüyen ''tele danışmanlık'' sektöründeki firmalar, KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu teşvik, destek ve hibeleri, kendilerine telefonla ulaşarak, daha az ücretle ve hızlı bir şekilde almalarını sağlamaya çalışıyor.

Türkiye'de hızla büyüyen ''tele danışmanlık'' sektöründeki firmalar, KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu teşvik, destek ve hibeleri, kendilerine telefonla ulaşarak, daha az ücretle ve hızlı bir şekilde almalarını sağlamaya çalışıyor. Konya'da çağrı merkezi açan danışmanlık firmasının yetkilisi, Türkiye'de bu alanda telefonla danışmanlık işine ilk giren firmalardan biri olduklarını, İstanbul, Ankara ve Eskişehir gibi illerdeki çağrı merkezleriyle Türkiye geneline hizmet verdiklerini söyledi.
    
Türkiye'de çok sayıda yerel ve bölgesel hizmet veren danışmanlık şirketi olduğunu ancak bu firmaların KOBİ'lerle yüz yüze iletişim kurmayı tercih ettiklerini anlatan Böge, ''Oysa biz bu işi, tıpkı GSM şirketlerinin çağrı merkezleri gibi, KOBİ'leri telefonla arayarak veriyoruz. Bunun adı Türkiye için yeni bir kavram olan 'tele danışmanlık'' dedi.
    
Operasyonlarının büyük kısmını, en fazla KOBİ'nin bulunduğu illerden Konya'da gerçekleştirdiklerini belirterek, ''Çağrı merkezlerimize deneyimli personel almakla birlikte, elemanı daha çok kendi bünyemizde yetiştiriyoruz. Onları meslek sahibi yaparak istihdama da önemli katkı sağlıyoruz. Çünkü çağrı merkezleri bacasız fabrikalardır. Hızla büyüyen çağrı merkezleri sektöründe bugün Türkiye'de 50 binden fazla kişi çalışıyor'' diye konuştu.
    
''KOBİ'lerin yüzde 90'ının devletin teşviklerinden haberi yok''
    
Yaklaşık 5 yıldır KOBİ'lerin devletten teşvik, destek ve hibe almalarını sağladıklarını vurgulayan firma yetkilisi, şunları kaydetti:
    
''Tele danışmanlık şeklinde; insanların, devletin verdiği teşvik, destek ve hibeleri daha ucuza ve zamandan tasarruf ederek, danışmanlık firmasına gitmeden almalarını sağlıyoruz. Şu ana kadar Türkiye'de binlerce KOBİ'ye destek sağladık, onlar için proje yazdık. Onlara, yatırım danışmanlığı da yapıyoruz. Bu konuda devlet dairelerinde, bazı memurların 'bize yeni iş yükü çıkmasın' mantığıyla yaptıkları engellemeleri de kolayca aşıyoruz.''
    
AB uyum süreci devam ettikçe, AB fonlarıyla verilen bu krediler ya da hibelerin de devam edeceğine işaret ederek, şöyle devam etti:
    
''Bunun yanında KOBİ'lerimizin yüzde 90'ının devletin verdiği cazip teşviklerden haberi bile yok. En azından işe alacağınız 4 yıllık lisans mezunu bir çalışana bin lira maaş ödüyorsanız, 500 lirasını devletten alabiliyorsunuz. Bizim insanımız, 'bu parayı bana devlet niye versin, devlet kaşıkla verir kepçeyle alır' diye düşünüyor. Ancak artık bu mantık kırıldı. Düzgün iş yapan, dürüst çalışan herkes, bu teşvik ve hibelerden faydalanabilir. Biz bunun yolunu gösteriyoruz.''
    

Klasik bir danışmanlık firmasına gidildiğinde alınan 3-5 bin lira hizmet ücreti yerine kendilerinin telefonla aynı hizmeti 300-500 lira gibi bir rakamla verdiklerini vurgularken, ''En büyük avantajımız zaten bu. 'Siz işinizi yaparken, biz de teşvik, destek ve hibelerle ilgili konularınıza yardımcı olalım' diyoruz'' ifadelerini kullandı.


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 3569 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ