0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Genç Girişimcilere 80 Bin Lira Faizsiz Kredi!

Devlet tarafından girişimcilere yönelik verilen sübvansiyonel kredilere ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Son zamanlarda girişimcilere ve özellikle genç girişimcilere verilen hibe ve teşvikler ve ardından sıfır faizli krediler gençlerin ilgisini çekiyor.


Proje Getirene Verilen Bu Kredinin Şartları Nelerdir?

Devlet tarafından girişimcilere yönelik verilen sübvansiyonel kredilere ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Son zamanlarda girişimcilere ve özellikle genç girişimcilere verilen hibe ve teşvikler ve ardından sıfır faizli krediler gençlerin ilgisini çekiyor.

Peki, girişimci olmanın şartları nelerdir? Kimler girişimci olabilir? Gençlere verilen avantajlar ve fırsatlar nelerdir? Proje nasıl yazılır? Girişimcilik sertifikası nedir ve nasıl alınır? İş modelindeki detaylar nasıl olmalıdır?

Genç girişimcilere devlet teminatlı verilen faiz desteği ile sunulan girişimci kredileri, kullanıcı tarafından “0” faizli olarak veya faizsiz olarak adlandırılıyor. Bazı girişimci kredilerinde devlet faiz desteği belirli oranlarda veriliyor ve daha düşük faizli kredi kullanılması mümkün oluyor.

Bankalar arasından Halkbank yeni iş fikirlerine sahip kişilerin iş kurmasında ve projelerini hayata geçirmesinde en büyük desteği sağlayan kamu bankası olarak öne çıkıyor. Devletin çeşitli programlar vesilesiyle oluşturduğu fonların vatandaşlara aktarılmasında önemli rolü olan bankanın, girişimciler için sağladığı birçok destek türü bulunuyor. Bu destekler arasında bazıları devlet tarafından faiz desteğiyle sunulurken, bazıları düşük faiz seçenekleriyle sunuluyor.

Halkbank Genç Girişimci Kredisi, devlet destekli %100 faiz desteği ile sunulan bir kredi türü. Esnaf Sanatkârlar ve Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin sunduğu kefaletle veya doğrudan kullanılabilen bu krediden faydalanmak için gerekli koşulları sağlamak gerekiyor.

Girişimci adayının 30 yaşını aşmamış olması, Girişimcilik Eğitim Programını tamamlamış olması ve Girişimcilik Sertifikasını almış olması gerekiyor. Hazırlamış olduğu İş Planının (Proje) onaylı olması şartlar arasında yer alıyor. Bu şartları yerine getiren girişimciler bu kredilerden faydalanabilmektedir.

100.000 TL üst limitle verilen kredinin vadesi 5 yıla kadar uzayabiliyor. Ayrıca ilk 12 ay boyunca ödemesiz döneme de sahip olabiliyor. Onaylanmış ve kabul edilen projeyle birlikte, Halkbank şubelerine başvurarak krediyi kullanabiliyorsunuz. Halkbank Faizsiz Genç Girişimci Kredisi, iş fikri ve projesi olan genç girişimciler için önemli bir avantaj sunuyor.

Özetlemek gerekirse, öncelikle girişimci adayının yapması gerekenler:

1.) Girişimcilik Eğitim Programını tamamlamak,
2.) Girişimcilik Sertifikasını almak,
3.) İş Planı, İş Modeli veya Projesini hazırlamak,
4.) Sunulan projenin onaylanmış olması gerekmektedir.

Girişimcilere verilen bu ve diğer hibe, teşvik, kredi ve destekleri alabilmek için işinizi şansa bırakmamak adına uzman kişilerle ilerlemeniz veya profesyonel hizmet almanız sizin desteklerden nokta atışı faydalanmanızı sağlayacaktır.

Yıllardır on binlerce girişimciye, çiftçiye ve işletmelere hizmet sunan Kobi-Line sizin de girişiminizde size fark katacak ve finansman açığınıza kaynaklar sunarak başarmanıza öncülük edecektir. Devletin sağladığı hibeleri ve teşvikleri bürokrasi ve memur engeline takılmadan almanızı sağlayacaktır.

Girişimcilik eğitimi, sertifika alma süreci, projenin hazırlanıp sunulması ve onaylanması aşamasına kadar Sertifikalı Kobi-Line Uzmanları size yardımcı olurlar, aklınıza takılan her türlü soruyu cevaplarlar.

Siz de geç kalmadan hemen başvurun ve verilen fırsatları hızlıca değerlendirin, işinizi şansa bırakmayın!

Kobi-Line Haber Merkezi
25.07.2022


Bu haberi okuyanlar şu sayfaları da ziyaret etti:

Hibe ve Teşviklere Nasıl Başvuru Yaparım?
Genç Girişimcinin Başarı Öyküsü!

Girişimcilik Projeleri Nasıl Olmalıdır?


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 1957 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ