0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Girişimcilik Projeleri Nasıl Olmalıdır?

Türkiye’de girişimcilik ekosistemi hızla gelişmeye devam ediyor. Bilgi eskiden bu kadar kolay ulaşılabilir değildi. Girişimci adayları ve girişimciler herhangi bir şey üretmek istiyorsa bununla ilgili bütün bilgileri artık internet üzerinden kolayca bulabiliyor.


İş Fikrinizi İyi Sunmalısınız!

Türkiye’de girişimcilik ekosistemi hızla gelişmeye devam ediyor. Bilgi eskiden bu kadar kolay ulaşılabilir değildi. Girişimci adayları ve girişimciler herhangi bir şey üretmek istiyorsa bununla ilgili bütün bilgileri artık internet üzerinden kolayca bulabiliyor.

Girişimciler için ekonominin temel dinamiği demek yanlış olmaz. Dünya şu anda bir gelişmişlik seviyesine ulaştıysa bunda girişimcilerin çok büyük bir etkisi olmuştur. Girişimciliğin ve girişimcinin birçok bileşeni vardır. Risk alan, yeniliklere açık olan, fırsatları doğru değerlendiren, elindeki kaynakları bir araya getirebilen ve kendine inananlar asıl girişimcidir, girişimci adayıdır.

Girişimcilere Tavsiyeler

Genç girişimcilerin yaptığı hatanın en başında şansa inanmaları vardır. Ama aslında şans diye bir kavram yok. Emek, ter, uykusuzluk, çok çalışmak, feragat, büyük bir özveri var. Girişimci önce projesinin faydasına ve başarısına odaklanmalıdır. Para ikinci adımda gelmelidir.

Girişimci olmak isteyenler öncelikle şunu unutmamalıdır: iş fikriniz ne kadar değerli olursa olsun bunu iyi sunamazsanız değerini kimse anlamaz. Girişim projesi temelde iş fikrinizi birçok yönden çok iyi ifade ettiğiniz sunumdur. Bu sunumun her şeyden önce modern bir donanıma sahip olması gerekir. Yani dijital sunum olanaklarından faydalanmalısınız. Çünkü günümüzde dijitale verilen değeri şüphesiz ki hepimiz farkındayız. Sunumunuzu güçlü kılacak her türlü araştırmayı yapmış olmalısınız.

İş fikrini hayata geçirmek için girişimcilik konusunda detaylı bir bilgiye sahip olmalısınız. Sonrasında ise iyi bir girişim projesi hazırlama aşamasının nasıl olacağını kavramak gerekiyor. Sadece girişimcilik değil herhangi bir projeyi tamamlamanın en önemli ve etkili başlangıcı proje hazırlamaktır.

Unutmayalım ki iyi bir girişimcilik projesi hazırlamak süreçtir ve çok iyi analiz yapılmalıdır. Girişim projelerini devlet desteklerinden faydalandırmak için ilgi çekici olması gerekmektedir. Bunun içinde projenin belli başlı özelliklere sahip olması lazım.  Yeni kurulması düşünülen işletmeler için, iş fikrinizin, hedeflerinizin, sermaye yapınızın sayısal ve sözel olarak hazırlanması gerekmektedir.

Girişimci adayları devletin hibe, teşvik, kredi ve desteklerinden faydalanarak iş kurmak için projelerini mutlaka bir uzmana yazdırmaları gerekmektedir. Yoksa desteklerden faydalanmaları oldukça zorlaşır. Emin adımlarla bir girişime başlamak ve tamamlamak için profesyonel destek almak size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Lider Kobi Danışmanı Kobi-Line’nın proje ekibi bu konuda adeta biçilmiş kaftandır. %100 onaylı tüm projelerinizin kusursuz süreç takibi ve yönetilmesi için hemen danışabilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
15.06.2022


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 1495 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ