0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Hibe Teşvik Kredi ve Destekler Gençlere Tanıtıldı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik 8'incisi düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri" Sakarya'da başladı. Gençleri kamu kurumlarıyla buluşturmak amacıyla Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında çeşitli kurumlar, ziyaretçileri bilgilendirmek ve çalışmalarını tanıtmak amacıyla stant açtı.


Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Şimdi de Sakarya'da!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik 8'incisi düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri" Sakarya'da başladı. Gençleri kamu kurumlarıyla buluşturmak amacıyla Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında çeşitli kurumlar, ziyaretçileri bilgilendirmek ve çalışmalarını tanıtmak amacıyla stant açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar, "Gençlerimiz geleceklerini kurgularken, kariyerlerini planlarken, devletimizin hangi imkânlarıyla neler yapabilecekleri hususunda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda organize edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri ile Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşların yer aldığı etkinliğe, lise ve üniversiteli gençler ilgi gösterdi.

Ziyaretçiler, burs, hibe, fon ve kredi gibi maddi destekler, ihtiyaç duydukları staj programları, uluslararası alandaki proje destekleri konularında burada bilgilendiriliyor.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar ve çeşitli kurumların temsilcileri de açılan stantları ziyaret ettiler.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar, AA muhabirine yaptığı açıklamada; etkinliğin 8'incisini Sakarya'da yaptıklarını söyledi. Sakarya'da ve gençlerle bir arada bulunmaktan dolayı memnun olduklarını belirten Başar, "İletişim Başkanlığı olarak devletimizin gençlerimize yönelik imkân tanıdığı destek, hibe, fon, burs gibi teşvik unsurlarını ilgili kurumların uzman personelleriyle yüz yüze, birebir anlatmak üzere buradayız. Bu sayede gençlerimiz geleceklerini kurgularken, kariyerlerini planlarken, devletimizin hangi imkânlarıyla neler yapabilecekleri hususunda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz." diye konuştu.

"Yılsonuna kadar 8 ilde daha bu etkinliğimiz devam edecek"

Bugüne kadar 250 bine yakın gençle yakın temas kurduklarını, Sakarya'da da ilginin yoğun olduğunu ifade eden Başar, "İnşallah önümüzdeki hafta sonu Kocaeli, ondan sonraki hafta sonu da Bursa'da olacağız. Yılsonuna kadar 8 ilde daha bu etkinliğimiz devam edecek. Sakarya'da bulunan gençleri buraya davet ediyorum." dedi.

Vali Kaldırım da etkinliğe ilginin fazla olduğunu, hem farkındalık oluşturma hem de teşviklerin daha sağlıklı yürütülmesi noktasında güzel çalışma olduğunu söyledi.

Burada ana hedefin vatandaşı doğru bilgilendirmek olduğunu vurgulayan Kaldırım, "Uzaktan iletişimin arttığı bir çağdayız ama birebir iletişimi de önemsiyorum, önemli olduğunu düşünüyorum. Burada 20'yi aşkın kuruluş var. Vatandaşın merkezi düzeyde göremediği kuruluşları böyle sahada görmesi, ayrı iletişim kanalı, vatandaş için de farklı deneyim oluyor. Bu açıdan başta İletişim Başkanımız Fahrettin Altun olmak üzere ekibine, kurumlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Vali Kaldırım, gençlerin burada alanında, eğitiminde, kariyer planlamasında nasıl başarılı olacağına dönük güzel bilgiler aldığını belirterek, "Hedef, kaliteli insan kaynağı yetiştirmek. Bu tür çalışmalar aynı zamanda insan kaynağımızın geliştirilmesinde, iyileştirilmesinde pencere görevi görüyor. Vatandaş buradan hem dünyayı görebiliyor hem de doğru bilgilendirilmiş oluyor." diye konuştu.

Başkan Yüce de Sakarya'nın yatırım ve teşvikler konusunda ilgili olduğunu belirterek, "Açılır açılmaz vatandaşımız yoğun ilgi gösterdi. Burada bütün yatırım teşvikleriyle ilgili neler yapılabilir, nasıl yatırım yapılabilir, bununla ilgili çalışmalar yapılıyor, bilgiler veriliyor. Çok güzel, hayırlı olsun." dedi.

Kobi-Line Haber Merkezi
27.07.2022


Bu haberi okuyanlar şu sayfaları da ziyaret etti:

Hibe ve Teşviklere Nasıl Başvuru Yaparım?
Genç Girişimcilere 80 Bin Lira Faizsiz Kredi!

Genç Girişimcinin Başarı Öyküsü!


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 2501 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ