0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

İşletmelere AR-GE Teşvikleri Artacak!

Destek veren kurumlardan birisi olan KOSGEB, katma değerli üretime yönelik adımlarını sürdürüyor. Ar-Ge harcamalarında KOBİ’leri teşvik etmeye çalıştıklarını belirten KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, yakın zamanda destek bütçelerini artıracaklarını söyleyerek KOBİ’lere müjde verdi.


KOSGEB’den KOBİ’lere Büyük Destek!

Destek veren kurumlardan birisi olan KOSGEB, katma değerli üretime yönelik adımlarını sürdürüyor. Ar-Ge harcamalarında KOBİ’leri teşvik etmeye çalıştıklarını belirten KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, yakın zamanda destek bütçelerini artıracaklarını söyleyerek KOBİ’lere müjde verdi.

Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerden işlerini büyütmek isteyen işletmelere kadar birçok firmaya önemli destek sağlayan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), firmalara yönelik adımlarını genişletiyor.

Fikri Olanlara Destek!

Ar-Ge harcamalarında KOBİ'leri teşvik etmeye çalıştıklarını belirten KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, "Bu konuda projeler gerçekleştiriyoruz. KOBİ'lerin ipoteksiz, teminatsız, kendi yaptıkları iş ve ticareti göstererek krediye erişime imkânları olmuyor. Bu konuda da destek olmaya çalışıyoruz" dedi.

Türkiye'nin 6 trilyon lira civarında kredi bütçesi olduğunu söyleyen Kurt, "Girişimcilik konusunda fikri olan girişimciye destek veriyoruz. Yakın zamanda destek bütçelerini artıracağız. Herkes şöyle demeye başlayacak; -Hiç kimse bana para vermezse, KOSGEB bana verir-" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin küçük ve orta ölçekli sanayide önemli bir noktaya geldiğini kaydeden Kurt, "Büyük sanayi işletmeleri yenilenmek istendiğinde küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmiş olması gerekir" diye konuştu.

İhracatın Yüzde 40'ı KOBİ’lerden!

KOBİ ölçeğindeki işletmelerin ihracattaki payına da dikkat çeken Başkan Kurt, "KOBİ'ler bir defa sosyal yapı olarak istihdamı tutuyorlar. Genel istatistik anlamında KOBİ'ler yarı yarıya ciro alıyorlar. İstihdamın yüzde 70'ini KOBİ'ler gerçekleştiriyor. Bizim KOBİ'lerimiz ihracat seven KOBİ'ler. 250 milyar doların 100 milyar dolarlık ihracatını 100 bin KOBİ işletmesi yapıyor" ifadelerini kullandı.

Dijital Dönüşüm Süreci Hızlandı!

Son yıllarda yaşanan dijital dönüşüm sayesinde KOBİ'lerin ihracata katılma süreci daha kolaylaşırken, bu sayede birçok firma kısa sürede farklı pazarlara satış yapma olanağına kavuştu. Küresel arenada kendine yer edinmeye başlayan firmalar, bu sayede işlerini büyütebiliyor.

İşletmelerin ihracat yeteneklerinin geliştiğini dile getiren KOSGEB Başkanı Kurt, "Büyük firma ve işletmeler nereye ihracat yapıyorsa KOBİ'ler oraya ihracat yapıyor. Avrupa Birliği ve Kuzey Amerika ülkelerine ihracat yapıyorlar" dedi.

KOSGEB Haricinde Destek Veren 60’a Yakın Kurum Var!

KOSGEB’den başka devletin işletmelere yönelik hibe, teşvik, kredi ve destek veren 60’a yakın kurumu var. KOBİ’ler buralardan destek ve kredi alarak işlerini geliştirebilirler, ihracat yapabilirler. Doğru desteklerden ancak doğru kuruma başvurarak hibe alabilirsiniz. İşletmenize alabileceğiniz destekler için öncelikle analiz yaptırın ve mutlaka işi bilen Kobi Uzmanları ile çalışın.

Yıllardır on binlerce işletmeye, KOBİ’lere ve girişimcilere sertifikalı uzmanlarıyla destek olan, rehberlik ve işletme koçluğu yapan Kobi-Line, sizin için de hibe analizi, kredi analizi ve projelerinizde yardımcı oluyor ve yol gösteriyor. Geç kalmadan desteklere başvurmak için hemen iletişime geçiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
03.08.2022


Bu haberi okuyanlar şu sayfaları da ziyaret etti:

Kobilerin Yeni Adresi 'Derin Teknoloji Üssü' Açıldı!
Hibe Teşviklerin İşletmenize Kazandırdığı Avantajlar Nelerdir?

Katma Değerli Yüksek Ürünlerle Teknoloji Canlanacak!


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 1211 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ