0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Bu İş Fikirleri Gelecek Vadediyor!

Küçük yaşlardan itibaren ileride ne iş yapacağımıza, hangi sektörlerde olmak istediğimize karar vermeye calışırız. Bu karar verme süreci lise ve üniversite hayatımız süresince daha da olgunlaşmaya başlar. Kimimiz aldığımız eğitim doğrultusunda iş fikrimizi belirlerken, kimimizde tamamen farklı bir sektöre yönelmek isteriz.


Gelenekselden Kurtul Modern Hayata Ayak Uydur!

Küçük yaşlardan itibaren ileride ne iş yapacağımıza, hangi sektörlerde olmak istediğimize karar vermeye çalışırız. Bu karar verme süreci lise ve üniversite hayatımız süresince daha da olgunlaşmaya başlar. Kimimiz aldığımız eğitim doğrultusunda iş fikrimizi belirlerken, kimimizde tamamen farklı bir sektöre yönelmek isteriz.

Almış olduğumuz kararlar bazen kendimize, bazen aile ve yakın çevremize ait bazen de teknolojinin getirdiği zorunluluklardan dolayı almak zorunda olduğumuz kararlardır. Peki, teknoloji, dijital dönüşüm iş fikirlerinin değişmesini nasıl etkiledi, hangi sektörler gelecekte daha fazla talep görecek?

Teknoloji Oldukça Hayatımızda Olacak Sektörler

Savunma Sanayi


Dünyada ülkelerin gelişebilmesi ve uluslararası arena da söz sahibi olabilmesi açısından savunma sanayinin önemi her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde dâhil olmak üzere ülkelerin bu alanda ayırdıkları bütçe her yıl artış göstermektedir. Bu gelişme ile birlikte ülkemizde de Aselsan, Roketsan, Havelsan gibi bazı şirketler kendi akıllı teknolojilerini geliştiriyorlar. Bu durum yedek parça imalatı yapan daha küçük firmaları da olumlu yönde etkileyerek bu pazardan pay almalarını sağlamaktadır.

Mobil Uygulamalar

Cep telefonu kullanımının yaygınlaşması, sosyal ortamlardan uzaklaşan insanların internette geçirdiği sürenin artması, uzaktan eğitime geçilmesi gibi birçok etkenden dolayı mobil uygulamaların da önemi artmaktadır. Sağlık, eğitim, ticaret, iletişim gibi birçok alanda hizmet veren sektörün 2027 yılında 336 milyar dolar hacme ulaşması beklenmektedir.

AR-VR Uygulama Sektörü  (Artırılmış Gerçeklik Sanal Gerçeklik)

Bu teknoloji ilk başlarda sadece oyunlarda kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde eğitim, tıp, eğlence, yiyecek içecek, askeri, pazarlama, inşaat, satış, pazarlama, mimari, müze gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Her işe uygun olarak geliştirilebilmektedir. Gençlerin hayal gücüne bağlı.

Bilişim Teknolojileri Sektörü

Küresel rekabette ülkemizin payının artması için bilişim alanındaki alt yapısının da güçlendirilmesi gerekir. Özellikle donanım alanında teknolojinin kullanılması bu sektörde yapılacak olan yatırımlar için de iştah kabartmaktadır. 3 boyutlu yazıcılar, giyilebilir teknolojiler, nano teknolojiler, büyük data ve nesnelerin interneti gibi birçok alanda kullanıma açıktır.

Telekomünikasyon Sektörü

Haberleşme ve iletişim insanların olmazsa olmazları arasında. Bilgiye erişimin artması, büyük veri analizleri ekonomik büyümenin de göstergeleri arasında yer alıyor. Yeni nesil mobil telekomünikasyon hizmeti 5G ile sektör payı girişimciler için güzel bir fırsat yaratmaktadır. 

Bulut Bilişim

Verilerin işlenmesi, saklanması, depolanması, yönetilmesi konularında birçok farklı sektöre hitap eden bulut bilişim sistemleri sayesinde artık verilere erişim kolaylaşmış durumdadır. Ülkemizin maliyet avantajı sağlıyor olması, AR-GE alt yapısının olması bu alandaki gelişmelerde de pay almasına neden olmaktadır.

Yüksek teknoloji kapsamına giren bu sektörlerde faaliyete başlamak isteyenler için de 365 Bin TL ile 1 Milyon TL arasında geri ödemesiz hibeler verilmektedir. İlk kez işletme açıyorsanız siz de ileri girişimcilik destek programından veya Teknogirişim desteklerinden faydalanarak hibe alabilirsiniz. Onay garantili projeleriniz için uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, işlemlerinizi doğru ve hızlı bir şekilde profesyonel bir ekibe yaptırabilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
19.05.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 7235 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45