0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Turizm Sektörü Bu Destekle Canlanacak!

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından başlatılan ‘Fırat Turu’ Destek Programı ile bölgede turizm faaliyetlerinin canlandırılması, bölgenin turizm gelirlerinin artırılması ve bölgeye gelecek olan tur sayısının süreklilik kazandırılması hedeflenmektedir. Bölgenin marka değeri artırılarak, bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısının da artması amaçlanmaktadır.


'Fırat Turu' Destek Programı Hangi İlleri Kapsıyor?

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından başlatılan ‘Fırat Turu’ Destek Programı ile bölgede turizm faaliyetlerinin canlandırılması, bölgenin turizm gelirlerinin artırılması ve bölgeye gelecek olan tur sayısının süreklilik kazandırılması hedeflenmektedir. Bölgenin marka değeri artırılarak,  bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısının da artması amaçlanmaktadır.

Destek Programı Hangi İlleri Kapsıyor?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet yürüten Fırat Kalkınma Ajansı tarafından TRB1 bölgesi içinde bulunan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illeri destek programından faydalanabilecek iller arasında yer almaktadır.

Pandeminin etkisinin de azalmış olmasıyla turizm gelirlerinin hem bölgesel hem de ulusal alanda artması beklenmektedir. Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli illerinin tarihi dokusu, doğa güzelliği, kültürel özellikleri ve yöresel lezzetleri ile önemli bir turizm merkezi olduğunu ifade eden FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, tüm misafirleri bölgeye beklediğini belirtti.

Peki, Program Neleri Kapsıyor?

Programın önceliklerinden ilki, bölgenin yeni bir destinasyon olarak tanıtılarak turizm faaliyetlerinin ve gelirlerinin artırılması. İkinci öncelik ise, bölgeye gelen turist sayısının artırılması ve zaman içerisinde süreklilik kazandırılması.

Program çerçevesinde verilecek olan toplam destek tutarı 250.000 TL olarak belirlenmiştir. Programa katılmak isteyenlerde aranılan şart ise T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen acente işletme belgesine sahip olan seyahat acentesi olmak.

Başvurular Nasıl Olmalıdır?

Destek Programına başvurular şuanda açık. Başvuru yapmak isteyen firmaların istenilen bilgi ve belgeleri başvuru prosedürlerine uygun bir şekilde sunmaları gerekmektedir. Başvurular kuruma online olarak yapılacaktır.

Turizm sektörü ülkemiz için önemli gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Bölgesel ve ulusal gelirimizin artması ve refah düzeyinin yükselmesi adına yerli ve yabancı turist sayısının yükseltilmesi büyük önem teşkil etmektedir.

Bu neden verilen teşviklerden haberdar olmak, bu ve buna benzer farklı programlardan yararlanarak mali sürdürülebilirliği sağlamak işletmeler için rekabet edebilirliği sağlamak açısından önemli. Bu bilinçle yola çıkıldığında işletmenizin büyümesi ve global dünyada yerinizi almanız sanıldığı kadar zor değil. Doğru oluşturulan yol haritaları ve rehberlik sayesinde siz de kendi markanızı oluşturabilirsiniz.

Kobi-Line Kobi Destek Merkezi olarak haklarını bilmek, işletmenize özel teşviklerden yararlanmak için neler gerektiğini öğrenmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman danışmanlardan alacağınız profesyonel hizmet ile hayallerinize giden yolda emin adımlarla ilerleyin.

Kobi-Line Haber Merkezi
01.06.2022


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 4113 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ