0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Tarım Yatırımlarında Hibe Desteği Alabileceğiniz 6 Farklı Başlık

Tarım diğer pek çok sektörden farklı olarak sistemi ve sürekliliği ister. Bu sektör, belirli bir düzen ile ülke çapında büyük bir bütünlük sağlayacağından ekonomik döngüye büyük artıları bulunmaktadır.


tarim-kredi-hibe-destek-devlet-kobi-kobilineTarımla Uğraşmayı Hiç Düşündünüz mü?

Sanayi ve teknoloji, son yüzyıllarda oluşmasına rağmen çok kısa süre içerisinde takip edilemez boyutta devrimlerin gerçekleştiği büyük başlıklar haline gelmiştir.

Bu sektörler gerek ekonomistler gerekse yatırımcılar tarafından o kadar benimsendi ve önerildi ki insanlık var oldu olalı süre gelen ve artarak sürmesi de gereken tarım sektörünün dahi ikinci plana atılmasına sebep oldu.

Ekonomik kalkınma kavramı var oldu olalı, gelişmiş ülkelerin gücüne güç kattığı, gelişme hayalleri olan çoğu ülkenin ise bu furyaya dahil olamayıp gerilediği, çok çok geride kaldığı bir dünyayı yaşamaktayız.

Oysa ki çok büyük rakamlar harcanılmadan da oluşturulabilen tarım sahaları, kalkınma hamlesini tek başına gerçekleştirebilecek güçte bir ekonomi sağlayabilir.

Peki, kırsal alanın en büyük yatırımlarından bir tanesi olan tarım sektörüne yönelim olması için ülkemizde neler yapılıyor, tarım neden önemlidir, neden önemsemeliyiz?

Yaşamamız için şart…

İnsanlar yaşamak için beslenmeye ihtiyaç duyar. Besinin en temel kaynağı ise hayvanlar ve bitkiler olmaktadır. Tarım; ekim, biçim, paketleme ve laboratuvar ortamında ki bitkisel analizleri ile sanayinin gelişimini de beraberinde getireceğinden, bu sektöre yönelen ülkenin geri kalması zaten düşünülemez.

Kısaca tarım; makineye olan ihtiyacı ile sanayi alanında gelişmeyi, zirai analiz ve ürün verimliliği içinse biyolojik alanda gelişmeyi tetikleyeceğinden ekonomik kalkınma adına başlanması en kolay, en temel hamledir diyebiliriz.

Sistem ve süreklilik…       

Tarım diğer pek çok sektörden farklı olarak sistemi ve sürekliliği ister. Bu sektör, belirli bir düzen ile ülke çapında büyük bir bütünlük sağlayacağından ekonomik döngüye büyük artıları bulunmaktadır.

Tarımın kalkınmada ki rolünü çok iyi bilen devlet ise yıllardır tarım alanında sağladığı destekler ile sektörü cazip kılmakta, canlı tutmaktadır. Yedi farklı bölgesinde yedi farklı iklimi yaşayan Türkiye gibi eşsiz bir ülkenin inanılmaz verimli topraklarında yapılacak sistemli bir tarım, tüm dünyaya meydan okuyabilecek derecede gelişebilir.

Bugün tarım ile uğraşmak isteyen vatandaşlara veya tarım sektörü ile zaten uğraşmakta olan vatandaşlara çeşitli hibe destekleri verilmektedir. Amaç; tarıma ilginin artması, büyük kalkınmanın gerçekleşmesi ve bunlar yaşanırken doğanın tüm güzelliklerini koruyabilmesidir.

 

3 Milyon TL Hibe Kullanabileceğiniz Tarımsal Başlıklar

  • Yaş meyve veya sebze işleme, paketleme ve depolama yatırımları,
  • Alternatif enerji kaynaklarını kullanan yeni sera yatırımları,
  • Tohum işleme, paketleme ve depolama yatırımları.

 

 1 Milyon TL Hibe Kullanabileceğiniz Tarımsal Başlıklar

  • Soğuk hava deposu yatırımları,
  • Çelik silo yatırımları,
  • Mantar yetiştiriciliğine dair modern sabit yatırımlar.
     

Devletin, çeşitli sektörlere çeşitli programları ile destek sağlayan birçok kuruluşu bulunmaktadır. Doğru kuruluşu bulup, uygun bir proje ile başvurularınızı yaptığınızda %50 ile %80 arasında destek hakkına sahip olabiliyorsunuz. Ama karmaşık kamu işleri ve memur engeline takılmamak için süreci iyi bilen birisinden öğrenmeniz hem rakiplerinize karşı sizi güçlü kılacak hem de gerekli yönlendirmeler ile hibe desteğine nokta atışı yapacaksınız.

Unutmayın, desteği kazanmanızdaki en büyük etken projenizdir. Yıllardır verdiğimiz en iyi hizmet, fikri projeye dönüştürmek… Buraya tıklayarak bizimle iletişime geçin, vakit kaybetmeden finansal özgürlüğünüze kavuşun.

Kobiline Haber Merkezi
22.06.2016


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 5099 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ