0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Şehit Ailesine Hibe Desteği!

Hakkâri’de terör örgütü mensuplarının hain saldırısında şehit olan 22 yaşındaki Bekir Eren Deniz'in Çorum'da yaşayan annesi Pakize Deniz, KOSGEB desteğiyle oğlunun hayalini kurduğu iş yerini açtı.


Şehit Annesi Devlet Desteğiyle Oğlunun Hayalini Gerçekleştirdi

Hakkâri’de terör örgütü mensuplarının hain saldırısında şehit olan 22 yaşındaki Bekir Eren Deniz'in Çorum'da yaşayan annesi Pakize Deniz, KOSGEB desteğiyle oğlunun hayalini kurduğu iş yerini açtı. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 29 Temmuz 2016'da PKK'lıların yol kontrolü yapan askerlere uzun namlulu silahlarla saldırması üzerine çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Bekir Eren Deniz'in o dönemde Bolu'da yaşayan ailesi, evlatlarının şehadetinin ardından memleketleri Çorum'a taşınma kararı aldı.

Şehit oğlunun adını yaşatmak amacıyla bir şeyler yapmayı düşünen anne Deniz, astsubay emeklisi eşi Galip Deniz'in de yardımıyla KOSGEB'ten destek alarak, "Bekirim Kek Evi" ismiyle pastane ve kafe konseptinde bir iş yeri açtı. Açtıkları iş yerinde oğlunun sevdiği kek ve pastalardan yaparak satışa sunan Deniz çifti, şehit çocuklarına da ücretsiz hizmet veriyor.

Pakize Deniz, oğlunun şehit olmasının ardından zor bir süreç yaşadıklarını ancak yaşadığı acıya rağmen ayakta kalabilmek için bir şeyler yapmak istediğini söyledi. İki oğlu daha olduğunu, onların, "ayakta kalmalısın, biz de varız" şeklindeki sözlerinin kendisine güç verdiğini söyleyen Deniz, "Onları anne sevgisinden mahrum bırakmamak için toparlandım. Daha önce de çeşitli sektörlerde iş deneyimlerim ve iş yerlerim vardı. Bana iyi gelecek, vaktimi değerlendirebileceğim bir şeyler arıyordum. Oğlum keki çok seviyordu. Emekli olunca ya da işi bırakma durumda böyle bir yer açma hayali vardı. Ben de onun adına kek evi açayım dedim. Kek, kurabiye, pasta yaparak onlarla vakit geçireyim istedim." ifadelerini kullandı.

KOSGEB'den destek alarak "Bekirim Kek Evi"ni açan anne Deniz, "Kendimizi geliştirdik. Ustalardan yardım aldık. Çok şükür iyiyiz. Müşterilerimizle arkadaş olduk. Gelip bizimle vakit geçiyor, sohbet ediyorlar. Bunlar bize çok iyi geliyor. İş yerimize ilk kez gelenler 'Bekir'in kim olduğunu soruyor. İçerideki fotoğrafları görenler 'Usta bu mu?' diye soruyor. Şehit aileleri geliyor. Birbirimize destek oluyoruz. Çok zor oluyor ama destek oluyoruz birbirimize. Oğlumun asker arkadaşları da sık sık ziyarete geliyor. Kayseri'deki devre arkadaşları hiç yalnız bırakmıyor bizi. Geldiklerinde, 'üzülme anacım, senin bin oğlun daha var' diyorlar. Bekir'in doğum günlerinde, mevlidinde de telefonla arıyorlar." açıklamasında bulundu.

Oğlunun adını yaşatmak ve vakit geçirmek için açtığı iş yerinde ilk başta evde yaptığı ürünleri sattığını ancak şimdi imalathane oluşturmaya hazırlandıklarını anlatan Pakize Deniz, "İlk başlarda evden yapabileceğimi düşünmüştüm. Müşteriler artınca talebe yetişemedik. Evden karşılayamaz olduk. İmalathane açıyoruz." İfadelerini aktardı. Şehidin babası Galip Deniz ise iş yerinde şehit çocuklarından ücret almadıklarına ifade ederek, "Eğer bir gün iş yeri açarsak, 'Bu iş yerinde şehit çocukları için her şey ücretsizdir. Bedelleri babaları tarafından ödenmiştir' şeklinde yazı yazdıracağım demiştim. Çok şükür, işletmemizi açtık ve dileğimizi gerçekleştirdik. Bizden sonra da birkaç esnaf arkadaşımız şehit çocuklarına ücretsiz hizmet vermeye başladı. Bu da beni çok mutlu etti." İfadelerini aktardı.

Şehitlerin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceklerini vurgulayan Deniz, "Onlara olan bir vefa borcumuz olarak görüyoruz bunu. İnşallah her tarafa yayılır. Biz ne yaparsak yapalım onların bedelini ödeyemeyiz. Benim evladım da dahil. Öyle bir para birimi de ücret de yok." şeklinde konuştu.

Kobi-Line Haber Merkezi
11.06.2017


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 460 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3/13 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45