0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Rakiplerinizi Tanımadan Yatırıma Kalkışmayın!

İşletmesi olup da rakipleri ile karşı karşıya kalmayan hiçbir iş sahibi yoktur. Bu durumun tam tersi olmasi gibi bir olasılık da olamaz. İş dünyasında iseniz ve çalışmış olduğunuz sektörde aynı işi yürüten bir diğer firma veya firmalar var ise orada bir rekabet de söz konusudur.


Rakibiniz Sizin Kalitenizi Belirler

İşletmesi olup da rakipleri ile karşı karşıya kalmayan hiçbir iş sahibi yoktur. Bu durumun tam tersi olması gibi bir olasılık da olamaz. İş dünyasında iseniz ve çalışmış olduğunuz sektörde aynı işi yürüten bir diğer firma veya firmalar var ise orada bir rekabet de söz konusudur.

Rakipler dediğimiz grup aynı sektör içerisinde ve aynı hedef kitle için benzerliği aynı olan ürün veya hizmet üreten işletmelerdir. İşletmeler genellikle aynı sektörde daha çok paya sahip olmak ve daha fazla satış geliri ve kazancı elde etmek suretiyle diğer işletmelerle rekabet içerisinde olurlar.

Rakipler birbirlerini devamlı olarak gözlemler ve birbirlerinin yaptıkları manevralara karşılık verme çabası içerisindedirler. Tüm bunların yanında bir de günümüzde var olan küresel rekabet sebebiyle bazı işletmeler rekabet yerine birlikte ortaklaşa çalışarak hareket ederler. Rakipler işletmeden makul bir seviyede rekabet etmesini ister.  Ancak bu durumda daha başarılı ve verimli işler yapılacağı kanıtına varırlar.

Bir girişimci iseniz ve işletmeniz için yatırımda bulunmak istiyorsanız öncelikle iş çevrenizi iyi tanımanız gerekir. İşletmeniz ile aynı faaliyette bulunan illaki başka işletmeler de olacaktır.

Çevrenizde bu gibi rekabet edeceğiniz işletmelerin kendilerini ne kadar geliştirdiklerine ve diğer bazı konularda bir karşılaştırma yaparak ve karşılaştırma sonuçlarını analiz edip bir değerlendirme yaparak ona göre ne için ve nasıl bir yatırımda bulunacaksınız bunu bilmeniz sizin için daha avantajlı ve karlı olacaktır.

Diğer bir durum ise mevcutta var olan işletmeniz adına bir yatırım düşünüyorsanız zaten çoktan rakiplerinizi tanımış olduğunuzu kabul ederek ona göre yatırımda bulunacaksınızdır.

Pazar payınızı artırmak, işletmenizi geliştirmek ve büyütmek, adından söz ettiren daha büyük bir işletme olmak ve piyasa da belli bir konumunuzun olması gibi arzularınız elbette vardır. Bunun için yatırımlarınızı ne yönde hangi eksik tarafınızı kapatmak adına yapmaya karar vermeniz son derece önemli olmaktadır.

Rakipleriniz sizleri her daim izlemekte ve atacağınız her adımı merakla beklemektedir. Sizler ise doğru planlanmış iş planlarınız sayesinde ve akabinde işletmenize yapacağınız yatırımlar ile daha da başarılı olabilir rakiplerinizden önde gidebilirsiniz.

İş planınızı birlikte yürüttüğünüz bir KOBİ danışmanınız da var ise o zaman asıl rakiplerinizin sizden korkması gerekir. Kobi-Line Kobi Danışmanlık Merkezi, KOBİ’ler için uzman danışmanlarını bu noktada daha da geliştirmekte ve işletmelerin yatırımları için bir danışmandan beklentisi ne ise onun daha fazlasını danışanına sunması adına Kobi-Line uzman danışmanları ellerinden gelenin fazlasını yapmaktadır. Siz de bir bilene mutlaka danışın.

Kobi-Line Haber Merkezi

07.01.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 7536 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45