0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Onlardan Biri Olmayın!

Bir kişi veya olgunun gelecekte karşılaşabileceği hasarları giderebilmek için herhangi bir sigorta şirketiyle yapılan anlaşmalara sigorta denilmektedir. Sigortadaki primlerden dolayı bir risk karşısında, sigorta yaptıran kişinin zarara uğramış mallarının güvencesini temin eder.


KOBİ'lerin %65'i Sigorta Kapsamında Değil

Bir kişi veya olgunun gelecekte karşılaşabileceği hasarları giderebilmek için herhangi bir sigorta şirketiyle yapılan anlaşmalara sigorta denilmektedir. Sigortadaki primlerden dolayı bir risk karşısında, sigorta yaptıran kişinin zarara uğramış mallarının güvencesini temin eder.

Sigorta hayat güvencenizdir. Önemini sizler için şöyle özetleyelim:

  • Sigortalının zarara uğrayan mallarının emniyetini ve ödemesini sağlar.
  • Belirsiz ve yüksek nakit akışını engeller.
  • Finansal destek sağlar.
  • Kredi kullanımını kolaylaştırır ve teminat sağlar.
  • Yatırım fonu kaynağı sağlar.
  • Risk yönetiminde önemli bir unsurdur.

İhtiyaçlara ve risklere göre sigorta çeşitleri vardır. Hayatınızı ve mallarınızı güvence altına kolayca alabilirisiniz. Bu sigorta çeşitleri; sağlık sigortası, kasko sigortası, iş yeri sigortası ya da konut sigortası gibi farklı alanlarda bulunmaktadır.

Yüzde 65 KOBİ Sigortasız!

Günlük hayatımızda birçok riskle karşı karşıyayız. Bu risklerin başında afet olmakla birlikte iş kazaları da gelmektedir. Buna rağmen %65 KOBİ sigortasız çalışmaktadırlar.

AXA CEO’su Yavuz Ölken, belirli bir kısım KOBİ’nin sigorta farkındalığının ve bilincinin olmadığını ve gerekli önemleri de almadığını söyledi. Ölken, sigortalık oranının %95’lerin üzerinde olduğu sanayi tesislerinde de yüzde 65 KOBİ’nin sigortasız olduğunu da belirtti.

Sigorta yaptırmak için gerekli önemler alınırsa yapılandırılmayacak riskin olmadığını vurgulayan Ölken, “Önlemleriniz yoksa da hasara katılım yapıyorsunuz. Hasara katılım zor konu. Hasara katılım yapmayı beklememeliyiz. Doğru poliçeye doğru zamanda yapmamız gerekiyor” dedi.

Siz de sigorta konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığınızı mı düşünüyorsunuz? Bu yazımızda sizlerle sigorta okuryazarlığı hakkında bilgi vereceğiz.

Sigorta Okuryazarlığı Nedir?

Sigorta okuryazarlığı, kişilerin sigorta hakkında yeterli ve doğru bilgiye sahip olmalarının yanı sıra sigorta sözleşmelerini, poliçeleri, anlamaları ve dikkatli bir şekilde okuyup yorumlamaları anlamına gelmektedir. Aynı zamanda sigorta terimlerini anlama ve süreci doğru bir şekilde yönetebilme becerisidir. Bu yetkinlik, kişinin sigorta konusunda doğru ve bilinçli karar almalarını sağlar. Sigorta ürünlerinden de optimal bir şekilde yararlanmanızı sağlar.

Sigorta okuryazarlığı, risk yönetim kavramanı anlayabilme anlamı da içerir. Bu kavramı anlamak, gerçekleşme olasılığı muhtemel olan olayları ve oluşan olaydan etkilenme olasılığının ne derece etkileyeceğini ölçebilme becerisi olarak tanımlanır.

Bu alandaki yetkinliğin arttırılması, bireylerin sigorta kararlarını daha etkin ve daha bilinçli almalarına fayda sağlar. Bilinçli bir birey ihtiyaç duyduğu desteğin içeriğini bilerek kendine ve geleceğine yardımı dokunur.

Kobi-Line Bu Konuda Da Sizinle

Kobi-Line, sigorta teşvikleri konusunda da uzman ve tecrübeli hizmet kadrosuyla birlikte KOBİ’lerin gelişmesinde ve işlerini büyütmesinde yardım etmektedir.

İŞKUR’un personel ve diğer hibe, teşvik ve desteklerinden işletmenize en uygun olan hizmetleri size haber vermektedir. Uzman KOBİ danışmanlarımız tarafından hazırlanan eksiksiz ve etkili projelerle var olan sigorta desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Vakit kaybetmeden hizmetlerimizden hemen yararlanın.

Kobi-Line her zaman sizinle!

Kobi-Line Haber Merkezi
06.05.2024


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 459 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ