0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

KGF Nedir?

Bankaları arama motorları üzerinden arattığımızda karşımıza sıklıkla çıkan KGF, son dönemde merak edilen konular arasında yerini aldı. Gelin KGF ile ilgili detaylı bilgilere birlikte bakalım.


Kimler Faydalanabilir?

Bankaları arama motorları üzerinden arattığımızda karşımıza sıklıkla çıkan KGF, son dönemde merak edilen konular arasında yerini aldı. Gelin KGF ile ilgili detaylı bilgilere birlikte bakalım.

Türkiye için vazgeçilmez bir finansal destek kurumu olan Kredi Garanti Fonu (KGF); tüm KOBİ’ler ve KOBİ dışı işletmelerin, kredilere ve finansmana erişimini kolaylaştırmak gayesiyle kefalet sağlamaktadır. KGF bir diğer yandan iyi iş fikirlerinin önündeki teminat yetersizliği engelini ortadan kaldırıyor.

Bankaların kredi riskini paylaşmak, sağlıklı bir teminat yapısına ulaşmalarını sağlamak ve işletmeler lehine kefil olarak bankalardan kredi kullanımını kolaylaştıran KGF, özellikle küçük esnaf için önemli bir fırsat ve potansiyel taşıyor. KGF desteklerinden KOBİ’ler ve KOBİ kapsamında sayılan vasıflara sahip esnaf ve sanatkârlar, tarımsal işletmeler, çitçiler ve serbest meslek mensupları KGF kefaletinden faydalanabilirler. Bankalardan çekilemeyen krediler KGF’nin sağladığı teminat avantajı sayesinde kullanılabiliyor.

Başvurular Nasıl Yapılır?

Türkiye ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ’ler yaratmış oldukları istihdam ve katma değer ile ekonomik ve sosyal kalkınmada önemli bir rol üstlenmektedir. KOBİ’lerin geliştirilmesi ve rekabetçi bir yapıya kavuşturulması da ülke kalkınmasında önemlidir. Bir bölgede ne kadar çok KOBİ olursa girişimcilerde çalışma yapmaya o kadar teşvik edilmiş olur. KGF, teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayan KOBİ’lere ve KOBİ dışı işletmelere kefil olur.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı kapsamında gerçekleşen bu kredi, anlaşmalı bankalar üzerinden sağlanmaktadır. Böylece yeterli teminatı elde edemeyen birçok KOBİ, krediyi kendi koşulları doğrultusunda elde etme şansı yakalıyor. Böylece teminatı nedeniyle çekilemeyen Kredi elde edilmek suretiyle buna bağlı olarak taksitli biçimde ödeme yapılabilir. Burada en önemli olan detay ise anlaşmalı bankalar üzerinden krediye başvuru yapmaktır.

KGF Kredilerini Bilinçli Kullanın!

Bu kredileri kullanmak isteyen esnafın öncelikle mevzuatı iyi okumaları ve kredi almadan önce iyi bir KOBİ Danışmanı ile finansal analiz yaptırmaları gerekmektedir. KGF kredilerini bilinçli şekilde kullanmaları işletmelerin dikkat etmesi gereken önemli bir konudur. Finansal analizler işletmelerin mali durumlarını değerlendiren raporlardır.

KGF teminatlı devlet destekli bu krediler iyi kullanıldığında güzel bir araçtır ancak yanlış kullanıldığında ise sizi iflas bile ettirebilir. KGF ile ilgili tüm detayları ve bu kredilerden maksimum düzeyde faydalanmak için Kobi-Line uzman danışmanlarıyla hareket edebilirsiniz. Hibe ve desteklerle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
15.02.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 7708 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45