0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Girişimcilere Verilen Destekler Artışta!

Girişimcilik kavramı günden güne popüler olan bir kavramdır. Girişimciler ise hedefe odaklanan ve risk alan kişilerdir.


Kaçırılmaması Gereken O İki Destek Programı

Girişimcilik kavramı günden güne popüler olan bir kavramdır. Girişimciler ise hedefe odaklanan ve risk alan kişilerdir.

Günümüzde girişimcilere sağlanan destekler saymakla bitmiyor. Birçok girişimci destek sağlayan tek kurumun KOSGEB olduğunu bilseler de birçok destek sunan kurumlar vardır. Bunlar kalkınma ajansları, ticaret bakanlığı ve İŞKUR gibi benzeri bakanlıklara örnek verilebilir. Ayrıca hibe, kredi ve teşvik limitlerinde çok yakın zamanda artış beklenmektedir. Yerinizi şimdiden kapın! Hayalleriniz için harekete geçmenin tam zamanı!

Bu yazımızda da sizlere son zamanlarda dikkat çeken bir konudan bahsedeceğim: Geleneksel girişimcilik ve ileri girişimcilik.

Geleneksel Girişimcilik Nedir?

Geleneksel girişimcilik, üretici olmayan kişilere denir. İşletmelerinde de üretim yapmamaktadırlar. Hizmet sektöründe bulunurlar. Bu girişime örnek olarak; restoranlar, kafeler, kuaförler, güzellik merkezleri, terziler ve oto yıkama gibi işletmeler verilebilir.

Devlet tarafından hibe, teşvik ve destekler verilmektedir. Bu verilen destekler tamamen ücretsiz olup geleneksel girişimciliğin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlar. İlgili devlet kurumlarını takip ederek ya da Kobi-Line Danışmanlık Hizmetlerinden yararlanarak siz de bu desteklerden haberdar olabilirsiniz.

Bu girişimcilik kategorisinde yer almak istiyorsanız; girişimcinin vergi levhasında ne alanda etkin olacağını belirten NACE kodunun bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra KOSGEB tarafından işletmenizin desteklenen işletmeler arasında yer almalıdır.

Geleneksel girişimcilik, müşterinin taleplerine odaklanmalıdır. Faaliyet göstereceği alan hakkında detaylı bir araştırma yaparak hedef kitlesini tanımalıdır. Ayrıca müşterilerin geri bildirimlerini değerlendirmeli, yüksek müşteri memnuniyetini hedeflemeli ve değişimlere hızlı uyum sağlamalıdır.

Hizmet odaklı olan bu girişimcilik, hedef kitlesine sergilediği olumlu yaklaşımlarla uzun vadeli bir başarı elde etmesi kaçınılmazdır. Sonuç olarak geleneksel girişimcilikte müşterilerin taleplerini iyi değerlendirmek ve doğru analiz etmek en önemli kriterdir.

İleri Girişimcilik Nedir?

Bu kavram, KOSGEB’in 2019 yılında Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında mevzuatını değiştirmesi ile ortaya çıkmıştır. İleri girişimcilik,  üretim yapan kişiler ya da sermaye şirketleridir. Üretim yapılan alanlar düşük, orta veya yüksek teknoloji seviyelerinde faaliyet göstermeleri gerekmektedir.

Bu destek programı, belirlenmiş sektörlerdeki girişimcileri desteklemek ve uzun vadeli bir süreç hedeflemektedir. Kuruluş desteği, makine-teçhizat ve yazılım desteği, mentörlük desteği ve performans desteği sağlanan desteklere örnektir.

Bir ileri girişimci olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler:

  • KOSGEB tarafından iş fikrinizin desteklenmesi,
  • İş fikrinize yönelik NACE kodunuz belirlenmeli,
  • Başvuru tarihinizden itibaren son bir yıl içinde kurulmuş,
  • Teknoloji yatırımı ve üretimi yapıyor olmak,
  • İleri girişimcilik sertifikasına sahip olmak,
  • Ya da sermaye şirketi olmak.

Kobi-Line ile Artık Daha Kolay

Türkiye’nin ulusal ilk KOBİ Bilgi Merkezi olan Kobi-Line; devlet hibe, teşvik ve destekleri konusunda yola çıkmış en kapsamlı KOBİ paylaşım ve organizasyonu ile gönüllerinde taht kurarak binlerce küçük ve orta ölçekli işletmelere hizmet vermeye devam ediyor.

İşletmeleriniz için en iyi desteklerden sizi haberdar eder, uzmanlarımızla hazırlanan eksiksiz projelerle işletmenizin ve fikirlerinizin büyümesine katkı sağlamaktadır. Bugüne kadar binlerce Kobi ve Girişimciye destek sunarak sektörde hak etiği yere ulaşmıştır.

Siz de artan teşviklerden yararlanmak, işletmenizi büyütmek ve fikirlerinizi hayata geçirmek istiyorsanız hemen web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Geç kalmadan başvurularınızı yapın!

Şunu hatırlatmak isteriz ki: ‘’Düşünmeden bir gün bile geçiremediğiniz bir şeyden asla vazgeçmeyin.’’ -Winston Churchill

Kobi-Line Haber Merkezi
29.04.2024

Kayıt Formu

“Güvenlik amaçlı IP adresiniz kaydedilecektir. Yanlış bilgi ve beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır”.
IP Adresiniz: 100.26.179.41

Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 899 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ