0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

KOBİGEL Projesini Kaçırmayın!

Son dönemde Türkiye'de ve dünyada büyümeyi hedefleyen işletmelerin yolu dijitalleşmeden geçiyor. KOBİ'lerin hızla dijitalleşen dünyaya ayak uydurmaları ve rekabet güçlerini artırmaları şart. KOBİ’lerin dijital dönüşüme uyum sağlayıp dünyadan kopmamak, yenilikleri takip edip sektörel rekabete hazır olmaları için mutlaka proje üretmeleri gerekiyor.


Son Başvuru Tarihi: 17 Eylül 2020

Son dönemde Türkiye'de ve dünyada büyümeyi hedefleyen işletmelerin yolu dijitalleşmeden geçiyor. KOBİ'lerin hızla dijitalleşen dünyaya ayak uydurmaları ve rekabet güçlerini artırmaları şart. KOBİ’lerin dijital dönüşüme uyum sağlayıp dünyadan kopmamak, yenilikleri takip edip sektörel rekabete hazır olmaları için mutlaka proje üretmeleri gerekiyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “KOBİGEL” yeni destek programı ile birlikte işletmelere 1 milyon lira dijitalleşme desteği verileceğini açıklamıştı. Bakan Mustafa Varank, içinde bulunduğumuz pandemi döneminin tek avantajının, dijitalleşmeye ne kadar hızlı adapte olunduğunu ve aynı zamanda yeni dönemde dijitalleşmenin hayatın her alanına daha da fazla bir şekilde yerleşeceğini belirtmişti.

Projelere Bir Milyon Liralık Destek

Bakan Mustafa Varank, yaptığı açıklamada imalat sanayisinin de dijitalleşme ve teknolojiden ayrı düşünülemeyeceğini belirterek; "Dijital teknolojileri en iyi şekilde kullanan KOBİ’ler, rekabette hız kazanacak ve rakiplerinin önüne geçmeye başlayacak. Biz de buradan yola çıkarak KOBİ'lerimizin dijital yeteneklerini geliştirmek üzere geçen sene KOSGEB aracılığıyla 'İmalat Sanayinde Dijitalleşme' çağrısına çıktık. Açıklanan programa, beklentilerimizin çok üzerinde bir talep geldi. Çağrı kapsamında 258 KOBİ'ye toplamda 72 milyon lira dijitalleşme desteği sağladık. Destekten faydalanan KOBİ'lerimiz bu destekle başladıkları projelerine devam ediyor. Korona virüs salgını ile birlikte teknoloji odaklı bu çağrımız, çok daha anlamlı bir hale geldi." Diyerek açıklamalarda bulunmuştu.

Bakan Varank; yeni dönemde işletmeleri dijital olma yolunda teşvik edeceklerini, KOSGEB KOBİGEL programı kapsamında “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” destekleri için her işletmenin proje hazırlatarak sunması gerektiğini, amaçlarının teknoloji geliştiricisi KOBİ’lerin envanterini büyütmek hem de dijitalleşen firmaların sayısını artırmak olduğunu da belirterek proje başına 1 milyon liraya kadar destek vereceklerini ve destek programı başvurularının 17 Eylül’e kadar açık olduğunu belirtti. Tüm projelerin uygun ve kabul edilebilir bir proje olması için mutlaka işi bilen, işin uzmanı ve tecrübeli Kobi danışmanları ile çalışılması gerektiğinin altını çizen Sanayi Bakanı Varank, proje kapsamında alınan danışmanlık hizmetlerinin bir kısmının da hibe olarak karşılanacağını açıkladı.

Kobi-Line İle Dijitalleşin!

Tüm dünyayı derinden etkileyen bu pandemi döneminde dijitalleşmenin ve teknolojinin aslında hayatımızda ne kadar büyük bir etkisi olduğunu gördük. Yeni nesil akıllı teknolojiler, dijital dönüşüm stratejilerini sağlam temeller üzerine oturtan KOBİ'lere rakiplerinin önüne geçme fırsatı sunuyor.

Siz de bir KOBİ’siniz ve işinizi teknolojiyle ilerleterek dijitalleşmede yer alıp aynı zamanda desteklerden yararlanmak mı istiyorsunuz? İşinizi büyütmek, geliştirmek, dijitalleşmek, yeni pazarlara açılmak gibi birçok hedef ve amacınızı profesyonel ekibimizle şekillendirin. Kobi-Line uzmanları projenizi hazırlamak için sizleri bekliyor. Uygun projelerinizi işin ehli uzmanlara yazdırın. İşinizi asla şansa bırakmayın. Araştırın, planlayın, uygulayın. Kobi-Line sizi profesyonelleştirir.

Kobi-Line Haber Merkezi

04.08.2020


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 14119 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45