0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

KOSGEB Hibe ve Destek Programları

Günümüzde hibe denilince akla gelen ilk kurum elbette ki KOSGEB’dir. Hem KOBİ’lere hem de yeni iş kurmak isteyen girişimcilere devlet desteği ve hibe sağlayan KOSGEB, faaliyet alanlarını giderek artırıyor. Destek çeşitlerini ise zenginleştiriyor. En güncel KOSGEB Desteklerini takip edebilmenin tek yolu devamlı olarak araştırma yapmaktır.


KOSGEB Destekleri Nasıl Alınır?

Günümüzde hibe denilince akla gelen ilk kurum elbette ki KOSGEB’dir. Hem KOBİ’lere hem de yeni iş kurmak isteyen girişimcilere devlet desteği ve hibe sağlayan KOSGEB, faaliyet alanlarını giderek artırıyor. Destek çeşitlerini ise zenginleştiriyor. En güncel KOSGEB Desteklerini takip edebilmenin tek yolu devamlı olarak araştırma yapmaktır. KOSGEB, uygulamaya yeni koyduğu en yeni destek programlarını ayrı bir şekilde “Yeni Destek Programları” başlığı altında yayınlarken, KOBİ ve esnaflar için de sağlamış olduğu tüm desteklerini “Destekler” başlığı altında yayınlamaktadır.

KOSGEB Destekleri Nasıl Takip Edilir?

KOSGEB, kendine bir iş kurmak isteyen küçük girişimciler için adeta bir can suyu olan kamu kuruluşu olarak tanımlanabilmektedir. Açılımı “ Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı” olan KOSGEB, Türkiye’de faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomide sahip olduğu rolünü ve etkisini artırmak, rekabet gücünü daha üst seviyelere taşımak ve sanayi alanında entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun olacak şekilde geliştirmek maksadı ile hizmet sunmaktadır. Ülkemizde Kobi Danışmanı olarak hizmet veren Kobi-Line ise tüm bu destekleri adım adım almanızı sağlamaktadır. Sizin için iş planı hazırlarken, eğitimleri ve mülakatları takip ederek başarılı olmanızı garantilemektedir.

KOSGEB’den Girişimcilere 50.000 Lira Hibe

Yeni bir iş kurmak ve kendi işinin patronu olmak isteyenler için KOSGEB; Belediyeler, üniversiteler, odalar, İŞKUR ve dernekler vasıtasıyla birlikte girişimcilik kursları düzenler ve eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayanlar için “Girişimcilik Sertifikası” verir. İş Planı hazırlayıp sunanlara ise, geri ödemesiz olarak 50 bin TL’ye kadar hibe, geri ödemeli 100 bin TL’ye kadar ise kredi olmak üzere toplamda 150 bin TL’ye kadar maddi destek sağlamaktadır.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Kaydı

KOSGEB Girişimcilik Kursu, belirli dönem ve tarihlerde İŞKUR, Belediyeler, Üniversiteler, Dernek veya Vakıflar aracılığıyla açılan ve 32 saat süren bir kurstur. “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” adı altında açılan KOSGEB Girişimcilik Kursu, girişimci adaylar için ücretsiz olarak verilmekle beraber, esnaf ya da KOBİ olmak isteyenlerin katılması zorunlu olan bir kurstur.

KOSGEB Eğitim ve Mülakatlarını Nasıl Geçebilirim?

Kurslara kayıt yaptırırken yaşanan en büyük problemlerden biri, büyük il ve ilçelerde kurslara yoğun ilgi gösterilmesi sebebi ile boş kontenjanların sözlü ya da yazılı mülakat ile doldurulmasıdır. Bu durumda KOSGEB tercihini, iş planı ve fikri hemen hemen hazır olan girişimci adaylarından yana kullanmaktadır. Mülakat ve test sorularını geçebilmek için Kobi-Line size yardımcı olmaktadır. Kobi-Line uzmanlarından her zaman yardım alabilir, eğitimlerin nerelerde ve hangi tarihlerde olacağının bilgisini alabilirsiniz.  

KOSGEB Hibe ve Destek Programları

KOSGEB hibe ve destekleri, hayata geçirilecek olan işe ve iş planına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin KOSGEB, Girişimcilik Destek Programı dâhilinde yeni iş kurmak isteyen girişimci adayları için 50 bin TL’ye kadar geri ödemesiz hibe desteği ve 100 bin TL’ye kadar da geri ödemeli olacak şekilde faizsiz kredi desteği sağlamaktadır. Böylelikle yalnızca program dâhilinde toplam 150 bin TL’ye varan destek programlarından faydalanabilmek mümkündür.

Kobi-Line Haber Merkezi
21.05.2018


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 5864 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3/13 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45