0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Ar-Ge Projelerine Milyonlarca Lira Hibe!

Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı Başladı. Yeniden düzenlenerek programa alınan Ar-Ge projelerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank duyurdu. KOSGEB tarafından KOBİ’lere sağlanacak destekler için Bakan Varank şunları söyledi: “İmalat sanayisinde destekleyeceğimiz öncelikli iki sektör otomotiv ve elektronik.


KOBİ’lere 6 Milyon Liraya Kadar Destek

Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı Başladı.
Yeniden düzenlenerek programa alınan Ar-Ge projelerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank duyurdu. KOSGEB tarafından KOBİ’lere sağlanacak destekler için Bakan Varank şunları söyledi: “İmalat sanayisinde destekleyeceğimiz öncelikli iki sektör otomotiv ve elektronik. Program çerçevesinde orta büyüklükteki işletmelere 6 milyon, küçük ölçekli işletmelere de 1,5 milyon liraya kadar destek sağlayacağız.”

Yeni programın adının “Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı” olduğunu açıklayan Bakan Mustafa Varank, KOSGEB'in yeniden oluşturdukları Ar-Ge programını tüm girişimcilere duyurmak istediğini ifade etti. Programın detayları hakkında konuşan Varank, “Önceki halinden farklı olarak bir ürün geliştirme destek modülü ekledik. KOBİ'lerimiz çağrı esaslı olarak, belirlenen sektörlerde üst limitleri arttırılmış bu programdan faydalanabilecek.

İlk çağrıya bugün itibarıyla çıkıyoruz. Bu çağrıda imalat sanayisinde destekleyeceğimiz öncelikli iki sektör otomotiv ve elektronik olarak belirlendi. Elektrikli veya hidrojenle çalışan motorlu kara taşıtları, pil, yakıt hücresi ve batarya teknolojileri gibi konularda Ar-Ge, inovasyon ve Ür-Ge projelerini destekleyeceğiz. Elektronik sektöründe de işletmelerin 5G gibi yeni nesil mobil haberleşme teknolojileri alanındaki Ar-Ge, inovasyon ve Ür-Ge projelerine destek sağlayacağız. Her iki madde kapsamında destekleyeceğimiz KOBİ’ler, TOGG gibi öngörülü projelerde tedarik ekosistemin oluşmasına önemli katkılar verecek. Program kapsamında orta büyüklükteki işletmelere 6 milyon, küçük ölçekli işletmelere de 1,5 milyon liraya kadar destek sağlayacağız. "

18 Mayıs’a Kadar Çağrı Devam Ediyor

Bu çağrının 18 Mayıs'a kadar açık olduğu bilgisini veren Mustafa Varank, aynı zamanda Türkiye'yi kritik teknolojilerin geliştiricisi yapmakta kararlı olduklarını vurguladı. KOBİ ve girişimciliğe yönelik çalışmalara değinildiğinde, 2002'den bugüne KOSGEB aracılığıyla 504 bin KOBİ'ye 7,8 milyar liraya yakın katkıda bulunduklarını, 2008'den bu yana kalkınma ajansları aracılığıyla KOBİ'lerin 11 bine yakın projesine 3,6 milyar lira finansman desteği sağladıklarını kaydetti.

Varank, "Milli Teknoloji Hamlesi" vizyonu kapsamında yeni nesil destek programları geliştirdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti: "Türkiye'yi kritik teknolojilerin pazarı değil, geliştiricisi bir ülke haline getirmekte kararlıyız. Geleceğin teknoloji trendlerini yakından takip ediyor, müdahale alanlarını belirliyoruz. Teknoloji yarışında tüm ülkelerin eşit konumda olduğu yeni alanları odağımıza alıyoruz. Mobilite, akıllı yaşam ve sağlık teknolojileri, finans ve ticaret, sanayinin dijital dönüşümü, yapay zekâ ve 5G teknolojileri konularında yol haritalarımızı oluşturmaya başladık, bir kısmında sonuca varmak üzereyiz."

Kobi-Line Ekibi Sizleri Bekliyor

Girişimcilerin bu tip proje çağrılarını takip etmesi ve sunulan cazip teşvik imkânlarından yararlanması gerekiyor. Öncelikle KOBİ ve girişimcilerin teknoloji odaklı yeni iş fikirleri için iyi bir iş planı hazırlatmaları gerekiyor. Devletin Ar-Ge ve inovasyon adına verdiği hibe ve teşvikler ile birlikte yeni ürün, yeni süreç, bilgi ve hizmet üretmeleri sağlanıyor. Kobi-Line’ın uzman proje ekibi, Ar-Ge projelerinizin risklerini “Doğru proje” ile minimuma indiriyor. Ar-Ge ve inovasyon destekleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için iletişime geçmeniz yeterlidir. Devlet hibe ve teşviklerinden maksimum düzeyde yararlanabilmek için Kobi-Line ekibi sizleri bekliyor.

Kobi-Line Haber Merkezi
29.03.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 466 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45