0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Devlet Destekleri Kobilere Can Veriyor

Bugün birçok işletme sahibi veya yöneticisi devletten nasıl destek alacağını bilmediği için hakları olan bu hibe desteklerden maalesef faydalanamıyor. Kobilerimizin yüzde sekseni destekleri bilmiyor. Bilenler de kulaktan dolma bilgilerle hareket ettikleri için destekleri kaçırıyorlar.


Devlet Desteği Almadan Önce Hibe Analizini Yaptırın

Bugün birçok işletme sahibi veya yöneticisi devletten nasıl destek alacağını bilmediği için hakları olan bu hibe desteklerden maalesef faydalanamıyor. Kobilerimizin yüzde sekseni destekleri bilmiyor. Bilenler de kulaktan dolma bilgilerle hareket ettikleri için destekleri kaçırıyorlar.

Devlet Teşvikleri, Hibeler ve birçok kredi programları Kobilere aslında nefes aldıran, can veren çok önemli olgulardır. Ülkemizde bugün neredeyse her ticari faaliyet için devlet destek vermektedir. Bu destekler, doğru kullanıldığında yatırımcıyı uçuracak, ürün veya hizmetlerini küresel pazarlara ulaştırabilecek en önemli fırsatlardır.

Devletin bu imkanlarından faydalanabilmek için öncelikle çok iyi bir araştırma yapıp sektörünüze özel verilen hibeleri, teşvikleri, kredileri ve destekleri öğrenmelisiniz. Hibe analizi yaptırmadan destek veya kredilere girişmeyin. Finansal durumunuz, mali verileriniz ve alabileceğiniz destek oranları sizin ve işletmenizin için çok önemlidir. Analiz uzmanları sizin için iyi bir analiz yaptıktan sonra desteklerden maksimum seviyede faydalanabilirsiniz. Her bir yatırım öncesinde proje ve hibe analizi yaptırmak olmazsa olmazlardandır. İşin ehli, uzman kişilerle çalışarak siz de devletin işletmenize özel verdiği hibe ve teşvik haklarını sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Proje Analizi Projelerden %100 Fayda Sağlar

En çok sorulan soru şudur: Ben yatırım yaparsam devlet bana destek verir mi? Verirse ne kadar verir? Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet gösteren her türlü tacire devlet destek verir. Sadece doğru adım ve akıllı yatırımlarla bu desteklerden faydalanabilirsiniz. Yatırım öncesi mutlaka projeleri araştırın veya bu konuda destek veren merkezlere başvurun. Proje analizi yaptırmadan proje yazdırmayın. Projeler sizin fikrinizin, yatırımınızın, vizyonunuzun temel ögesidir. Devlet destekli projeler bir adım sonrasında sizi zirveye taşır. Yapılacak her türlü yatırımda minimum yüzde 50 maksimum yüzde 90’a varan hibe, teşvik ve destekler öz sermayenizi harcamadan zor günlere saklamanıza yardımcı olur. Hibeler ve projeler için mutlaka ön analiz, fizibilite, kısa, orta, uzun vadeli hedef planlarınızı hazırlayın veya yardım alın.

Finansını iyi yönetemeyen işletmeler yok olmaya mahkûmdur. Bu nedenle işletmenizin finansal konularda iyi yönetilebilmesi için bir uzman ile ilerlemek hem size hem de işletmenize iyi gelecektir. Gerek finansman kaynaklarına erişim olsun, gerekse yatırım öncesi analiz olsun her türlü ticari faaliyetinizde mutlaka yardım alın. İşin ehlinden veya sektörün iyilerinden fikir edinin, onlarla görüşün, rakiplerinizi küçümsemeyin. Gerekirse rakiplerinizle bile görüşerek kalitede öncü olmaya çalışın.

Devlet destekleri Kobilere nefes aldırmaya, onları ayakta tutmaya devam ederken siz de bu destekleri kaçırmayın. Analiz ve projelerinizle siz de bu büyük fırsatları yakalayabilirsiniz. Unutmayın destek almadan yatırım yapmak, yumurtayı kırmadan omlet yapmaya benzer. Her işletme için uygun bir devlet desteği mutlaka var.

Kobi-Line Haber Merkezi
13.03.2018


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 1277 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3/13 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45