0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Bütçenizin Ne Kadarını İşletmenizin Tanıtımına Ayırıyorsunuz?

Günümüzde hızla değişen ve gelişen rekabet koşullarında KOBİ’lerin en çok karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi de markalaşmadır. Markalaşma, bir ürünü veya farklılaştırılmış bir fikri pazarlama iletişimi enstrümanları yani reklam, PR, doğrudan pazarlama, fuar ve benzeri ile potansiyel müşterinin zihnine yerleştirme sürecidir.


KOBİ’lerde Tanıtım ve Markalaşmanın Önemi

Günümüzde hızla değişen ve gelişen rekabet koşullarında KOBİ’lerin en çok karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi de markalaşmadır. Markalaşma, bir ürünü veya farklılaştırılmış bir fikri pazarlama iletişimi enstrümanları yani reklam, PR, doğrudan pazarlama, fuar ve benzeri ile potansiyel müşterinin zihnine yerleştirme sürecidir.

Bunun için markalaşma tekniklerini bilmek gerecektir. Ürün veya hizmetinize en uygun marka adını bulmak, marka logonuzu belirlemek, sizi ifade eden slogan geliştirmek, hedef kitlenizi doğru belirlemek gibi birçok önemli kriter bulunmaktadır.

Artık teknolojisinin de gelişmesiyle birlikte mesafeler önemini yitirmiş, internetin olduğu her yerde firmalara, ürünlere, hizmetlere, pazara erişim kolaylaşmıştır. Bu durumda da markalaşma, marka konumlandırması, firmaların reklam ve tanıtıma ayak uydurması, dünya çapında bilinirliklerini artırması gibi gelişmelere ayak uydurmalarına ihtiyaç doğmuştur.

KOBİ’ler küçük ölçekli oldukları için değişimlere daha çabuk ayak uydurabilme potansiyeline sahiptir. Ancak pazarlama ve tanıtım alanlarında profesyonel bakış açısı geliştirmeleri gerektiği gözlemlenmektedir.

Ülkemizde KOBİ’ler yurtiçi satışa daha fazla ağırlık vermekte ve yurtdışı pazarına açılma konusunda yetersiz kalmaktadırlar. Bu durum genelde işletmelerin ihracata açılma konusunda bilgi eksikliği olduğunu göstermektedir. KOBİ’lerimizin pazarlama iletişimi ve markalaşma konularında bilgilendirilmesi, ülke ekonomimizin gelişmesi, ulusal ve küresel markalar yaratabilmemiz açısından önemlidir.

Bu alanda ülkemizde oluşturulan TURQUALITY programı markalaşmak, yurtdışına açılmak, dünya markası olmak isteyen KOBİ’lerimiz için oluşturulmuş destek programlarından bir tanesidir. Bu program kapsamında Türk imajının, Türk markasının oluşturulması hedeflenmektedir.

Üretimden tutun da pazarlama, satış sonrası hizmet gibi birçok alanda kendinizi geliştirebilir ve dünya markası olma yolunda adım atabilirsiniz. Sizde rekabetçi sektörler arasında yer alıyorsanız ve güçlü bir marka haline gelmek istiyorsanız Kobi-Line uzman danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

Markalaşmak, ihracata başlamak veya ihracat kapasitenizi artırmak istiyorsanız ancak bunun için yeterli finansmana sahip olmadığınızı düşünüyorsanız bu konuda yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı birçok sübvansiyonel krediler bulunmaktadır. Eximbank Kredileri bunlardan sadece bir tanesidir. Eximbank Kredilerinde amaç ihracatın teşvik edilmesi ve geliştirilmesidir. İşletmelerin ihracat aşamasında ihtiyaç duydukları finansman için gerekli kredibilite çalışmalarında yardımcı olmaktır.

Önemli olan sektörünüze, bölgenize, yapacağınız yatırıma en uygun olan devlet hibe ve teşviklerini bilmek ve doğru başvuru süreçlerinizi yürütebilmektir.

Peki, ya siz bütçenizin ne kadarını işletmenizin tanıtımına, markalaşmasına ayırıyorsunuz? Yurtiçi ve yurtdışı Pazar payınızı artırmak için şimdiye kadar nasıl bir çalışma yaptınız? Kendi markanızı oluşturma yolunda hangi teşviklere başvuruda bulundunuz?  Kobi-Line Kobi Destek Bilgi Merkezi olarak sizlere markalaşma sürecinde de hizmet sunuyoruz. Türkiye’nin Lider Kobi Markası Kobi-Line ile siz de kendi markanızı yaratın.

Kobi-Line Haber Merkezi
20.01.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 3410 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45