0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Devlet Desteklerinden Yararlanmayan Kendi Yağı İle Kavrulmaya Mahkûmdur!

Ekonomimizin can damarı olan KOBİ’lerin ayakta kalabilmesi ve varlığını sürdürebilmesi oldukça zorlaşti diyebiliriz. Kredi çekerek borçlarını kapatmaya çalışan küçük esnaf, şuanda kredi borcunu ödemekte de büyük sıkıntılar yaşamaktadır.


KOBİ'lerin Desteklerden Yararlanması Neden Önemlidir?

Ekonomimizin can damarı olan KOBİ’lerin ayakta kalabilmesi ve varlığını sürdürebilmesi oldukça zorlaştı diyebiliriz. Kredi çekerek borçlarını kapatmaya çalışan küçük esnaf, şuanda kredi borcunu ödemekte de büyük sıkıntılar yaşamaktadır.

Enflasyon oranlarının artması, iş gücü kaybının yaşanması, hammadde girdilerinde ithalata bağlılıktan kaynaklı yüksek rakamların oluşması işletmelerinde üretim ve hizmet süreçlerinde olumsuzluklar yaşamasına, yeni yatırımlara girme konusunda endişe ile bakılmasına yol açmaktadır.

Oysaki finansmana erişimin nasıl olacağını, yeni yatırımlarda hangi kurumlar tarafından, hangi teşviklerin verildiğini, personel giderlerimizi nasıl minimuma indireceğimizi bilsek belki de bu kadar zorlanmamış oluruz.

Birçok işletme sahibi kulaktan dolma bilgiler ile hareket ederek, işletmesine uyan destekleri araştırmadan, işletmesinin bu desteklerden yararlanamayacağını düşünmektedir. Hâlbuki üretim, hizmet, ticaret, ihracat, ARGE - İnovasyon gibi birçok sektör devlet desteklerinden yararlanabilecek potansiyeldedir.

Burada önemli olan işletmemize uygun hibe ve teşviklerin analizini yaptırarak, doğru prosedürler çerçevesinde başvuru işlemlerimizi yapmaktır. Başvuru aşamasında yapılacak en ufak bir hata bizi destekten mahrum edebilir. Bu yüzden dikkatli ve titiz bir çalışma ile bu sürecin yönetilmesi gerekmektedir.

Ayrıca KOBİ’lerin toplam istihdama katkısını göz önünde bulundurursak bu alanda verilen teşviklerden yararlanmak da büyük oranda maliyetleri azaltacaktır. Bu kapsamda yeni alacağınız personeller için destek başvurularınızı yaptırarak sigorta ve maaş desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Yine üretim kapasitenizi arttırmak, verimlilik odaklı büyümek, yüksek katma değer odaklı üretim gerçekleştirmek istiyorsanız bunun için KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) tam size göre. Şuan da aktif olan bu programdan yararlanmak için uygun bir proje çalışması yaparak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu konuda uygun ve kabul edilebilir bir proje çok önemlidir. Proje yazdırmak için profesyonel proje ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Proje analizlerinizi yaptırarak, uygun projelere yönlendirilirsiniz.

Eğer ihracata başlamak veya ihracat kapasitenizi artırmak istiyorsanız, yurtdışında yeni pazarlara giriş yapmak istiyorsanız veya e-ihracat yapmak istiyorsanız bunun için de hibe ve sübvansiyonel krediler devlet tarafından verilmektedir. Şubeleşme ve markalaşma konusunda geri ödemesiz desteklerden yaralanabilirsiniz. Eximbank kredileri ile hammadde giderlerinizi finanse edebilirsiniz.

İşletmenizin büyümesi, gelişmesi ya da kapasitenizin artması izleyeceğiniz yolu bilirseniz o kadar da zor değil. Kobi-Line Kobi Destek Merkezi olarak sizin için en doğru yatırım stratejilerini, sizinle birlikte belirliyoruz. Profesyonel uzman kadromuz ile daima yanınızda, sizin için çalışıyoruz. Bunun için sizde hemen bizimle iletişime geçerek yatırımlarınızı kolay bir şekilde hayata geçirebilirsiniz. Birlikte daha güçlüyüz!

Kobi-Line Haber Merkezi
22.04.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 2552 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45