0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Hibe Matriksini Öğrenmeden İş Kurmayın!

Hibe işletmelere, şirketlere, girişimcilere ya da kişilere karşılıksız yani geri ödemesiz olarak verilen paraya denmektedir. Hibe programları devlet kurumları tarafından sağlanır. Başta KOSGEB olmak üzere hibe desteği veren birçok kurum ve kuruluş vardır.


KOBİ’lerin %80’i Hibeleri Bilmiyor!

Gelin öncelikle hibenin tanımına bakalım!

Hibe işletmelere, şirketlere,  girişimcilere ya da kişilere karşılıksız yani geri ödemesiz olarak verilen paraya denmektedir. Hibe programları devlet kurumları tarafından sağlanır. Başta KOSGEB olmak üzere hibe desteği veren birçok kurum ve kuruluş vardır. Verilen hibe oranları statüye göre değişmektedir. Girişimcilik bağlamında TÜBİTAK ve KOSGEB vardır. KOSGEB’in verdiği hizmet sektörüne verilen hibe ile üretim ve imalat sektörüne verilen hibe oran ve tutarları farklıdır.

Girişimcilik dışında KOBİ’lere verilen hibe programlarına da bakacak olursak bu alanda sadece KOSGEB değil, Ticaret Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Hazine Bakanlığı, Kalkınma Ajansları gibi birçok kurumun hibe destekleri mevcuttur.  Bu kurumlar tarafından personel alımları, fuar katılımları, yurt dışı iş gezileri, makine ekipman destekleri, işletme için alınan belgeler kapsamında yararlanabilecekleri birçok hibe programları mevcuttur.

Haliyle KOBİ’lerin talep ettikleri destekler ve yatırımlarına uygun programlara göre yararlanacakları hibe programının destek oranları da farklılık gösterecektir. KOBİ’lerin yararlanacağı hibe oranları yaptıkları yatırım ve destek alacağı kurumlara göre değişkenlik göstermektedir.

Bir diğer destek alan gruba yani çiftçi gruplarına gelecek olursak hayvan alımları, makine ve teçhizat destekleri, alan kurulumu, kurulu alanın genişletilmesi modernizasyonu gibi konularda yaptıkları yatırımlara istinaden %50 ila %70 oranında destek alabileceklerini görebilmekteyiz.

Buradan anladığımız üzere mevcutta destek veren pek çok kurum ve hibe programlarının olduğu görülmektedir. Bu hibe desteklerinden yararlanmanız için öncelikle hibe analizinizi mutlaka yaptırmanız gerekir. Yapılan analiz sonuçlarına göre doğru kuruma tam başvuru yapmanız burada önemli olan bir diğer konudur.

Ben hibe alamam, devlet bana hibe vermez gibi düşüncelerinizi bir kenara bırakarak devletin bu hakkı herkese tanıdığı bilincinde davranıp, alanında uzman kişiler ile ilerleyerek, maksimum hibeyi minimum sürede tam başvuruların yapılması ile alabilirsiniz.

Kobi-Line uzmanları sizler için öncelikli olarak talepleriniz doğrultusunda ve yaptığınız yatırımlara istinaden en uygun destek programlarını analiz çalışmaları ile birlikte belirledikten sonra eksiksiz ve uygun olan doğru kuruma tam başvurular yaparak en kısa süre içerisinde bu desteklerden yararlanmanız için gerekli hizmet sağlar.

Kobi-Line yıllardır tecrübesi ile alanında uzman kişiler ile birlikte tüm Türkiye’ye verdiği hizmetler doğrultusunda bugüne kadar birçok kişi ve işletmeleri destek programlarından faydalandırmıştır. Sizler de daha fazla geç kalmadan gerekli tüm analizlerinizi yaptırarak uygun hibe destek programlarından faydalanmanız için Kobi-Line’a vakit kaybetmeden başvurunuzu yapın.

Kobi-Line Haber Merkezi
31.05.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 6477 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45