0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

İş Planınızı Mutlaka İşin Uzmanına Yazdırın!

İş planı veya proje; işletmenin ya da girişimcilerin amaçlarını ve hedeflerini tutarlı bir şekle sokmada kullanılacak olan en etkili araçtır. İş planı, bir işletmeyi kâğıt üstünde faaliyete geçirmek olarak da tanımlanabilir.


Proje Olmadan Hibe Alamazsınız

İş planı veya proje; işletmenin ya da girişimcilerin amaçlarını ve hedeflerini tutarlı bir şekle sokmada kullanılacak olan en etkili araçtır. İş planı, bir işletmeyi kâğıt üstünde faaliyete geçirmek olarak da tanımlanabilir. İş planları işletmenin misyonunu ve amaçlarını yazılı biçimde ortaya koyar. İşletmelerin gelişmişlik düzeyleri hangi aşamada olursa olsun, içsel faaliyetlerini daha da yeniletmek, işletmeyi potansiyel yatırımcılara tanıtmak ve devlet desteklerinden yararlanmak için proje yazdırmaları gerekmektedir.

Özellikle iyi hazırlanmış bir iş planı aynı zamanda başarılı bir işletme kurma kararlılığını da yansıtır. Ülkemizde faaliyet gösteren girişimcilerin ve KOBİ’lerin geneli, yeni iş girişimlerinin gerçekleştirilmesi adımında iş planlarından yararlanmamaktadırlar. Bu sebeple girişimci adayları uygun bir iş planı hazırlamadan işletme açmaya kalktıkları zaman maalesef ki olumsuzlukla sonuçlanıyor.

Bir girişimci fikrinin basit olduğunu düşünse bile iyi bir planlama ve iyi bir proje ile hibe alabileceğini aklından çıkarmamalıdır. Sadece yeni girişimciler için değil aynı zamanda KOBİ’ler için de “Proje” çok önem arz etmektedir. Hiçbir işletme birbirinin aynısı değildir ve hiçbir iş planı asla tamamen aynı değildir. Faaliyete başlamadan önce işletmenin iş planının en baştan hazırlanmış, hedeflerinin belirlenmiş olması gerekmektedir.

Her ne kadarda devletin kurumları tarafından talep edilen şartları sağlasanız da iyi bir proje yazılması şarttır. Aksi takdirde devletin sunduğu hibe ve teşviklerden fayda sağlayamazsınız. Bu nedenle kuracağınız işe gerçekten hâkim olduğunuzu gösteren bir proje ve iş planı hazırlanması gerekiyor. Unutmayalım ki başarılı bir girişimcilik projesi hazırlamak bir süreçtir ve çok iyi analiz yapılmalıdır.

Proje sadece bir yol haritası değil aynı zamanda finansal bir teminattır. Bu bilinçle proje hazırlamak şarttır. Öncelikle bir iş fikrini hayata geçirmek için girişimcilik konusunda detaylı bir bilgiye sahip olmalısınız. Sonrasında ise iyi bir girişim projesi hazırlama aşamasının nasıl olacağını kavramak gerekiyor. Sadece girişimcilik değil herhangi bir projeyi tamamlamanın en önemli ve etkili başlangıcı olan proje hazırlamak, girişimcilik yolculuğunuzun kilit adımıdır.

İş fikriniz ne kadar değerli olursa olsun onu iyi sunamazsanız değerini kimse anlamaz. Eğer ki devlet hibe ve teşviklerinden faydalanmak istiyorsanız girişim projelerinizin kusursuz olmasına dikkat etmelisiniz. Süreç içerisinde karşılaşılabilecek riskleri önceden öngörmek ve olası riskler için alternatif çözümler bulmakta yine iş planımızda olması gerekenler arasındadır. Beklenmeyen durumlar karşısında daha kontrollü davranarak riskleri önleyebiliriz.

%100 Onay Garantili Projelerin Tek Adresi

Herhangi bir danışmanlık firması herhangi bir projeyi yazabilir fakat önemli olan en uygun projeyi gerekli devlet kurumuna sunmaktır. Mutlaka iş planlarınızı işin uzmanlarına yazdırmalısınız. Biz Kobi-Line olarak girişimcilerimizin iş fikirlerini benimseyerek projeye dönüştürüyoruz. Projelerimiz bizleri biz yapan uzmanlık alanımızdır. Üzerine düşünülerek, detaylarına önem verilerek sunduğumuz projeler ile birlikte, girişimcilerimiz devlet destekleriyle buluşarak hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

Sizin de iş fikriniz varsa ve bu konuda iş planınızın profesyonel olarak hazırlanmasını istiyorsanız Kobi-Line Kobi Destek Bilgi Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimiz %100 onay garantili iş planınızı sizin için hazırlasınlar.

Kobi-Line Haber Merkezi
13.09.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 9089 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45