0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Kobi Danışmanlığı Eğitimleri Başlıyor

Ülkemizde de mesleki tanımı yapılan Kobi Danışmanlığı artık akreditasyonların da başlamasıyla sertifikalı hale geldi ve akredite Kobi Danışmanları hayatımıza girmiş oldu. Bu yeni meslek kolu ile birlikte işletmelerin ekonomik, mali, idari ve finansal konularda analiz yetenekleri geliştirilecek ve uluslararası standartlara ulaşmış olacaklardır.


Kobi Danışmanı Kimdir? Ne İş Yapar?

Ülkemizde de mesleki tanımı yapılan Kobi Danışmanlığı artık akreditasyonların da başlamasıyla sertifikalı hale geldi ve akredite Kobi Danışmanları hayatımıza girmiş oldu. Bu yeni meslek kolu ile birlikte işletmelerin ekonomik, mali, idari ve finansal konularda analiz yetenekleri geliştirilecek ve uluslararası standartlara ulaşmış olacaklardır.

Türkiye’deki işletmelerin hiç düşünmedikleri veya ön göremedikleri devlet hibe ve teşvikleri bu KOBİ Danışmanları vasıtasıyla daha rahat ve kolay alınabilecektir. Çağımızda artık her işletmenin aslında bir Kobi Danışmanına ihtiyacı var. Fakat danışmanlık maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı işletmeleri ve Kobileri danışmanlık ve rehberlik almak maddi olarak çok zorluyordu. Bu yeni meslek ile birlikte yani akredite Kobi Danışmanları sayesinde bu iş daha cazip hale gelecek ve işletmelerin maliyetleri de azalacak ve yerine göre, Kobi Danışmanı ile çalışan işletmelere devlet danışmanlık desteği ve teşvikleri verecek.

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirmek, ihracat yapmalarını sağlamak, markalaşmak, şubeleşmek, kurumsallaşmak gibi birçok konuda akredite Kobi Danışmanları görev alarak süreci hızlandıracağı gibi ülke ekonomisinin can damarı Kobilerimizi ve esnafı dünya standartları seviyesine çıkartacaktır. Çünkü ekonomiyi güçlendirmenin en önemli yolu ülkede AVM açmak değil, Kobileri güçlendirmekten geçiyor. Bu konudaki çalışmaları ile ülkemizde öncülük yapan, esnaf ve işletmelerin gönlünde taht kuran ve bu işin meslek olmasını sağlayan Kobi-Line, akredite Kobi danışmanları ile çalışarak da öncü olmaya, işletmelerde fark yaratmaya devam ediyor. Kobi Danışmanlarını yetiştirmeye kendini adamış bir şekilde devam ediyor.

Kobi Danışmanlığı Eğitimi

Kobi Danışmanlığı eğitimleri Kobi-Line tarafından Acıbadem Üniversitesi ve GMN Institute işbirliği ile sertifika programı çerçevesinde verilmektedir. Akreditasyon ise MYK ve TÜRKAK tarafından tek yetkili merci olan SAÜSEM, yani Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktadır.

Kobi Danışmanı Seviye-6 Sınavı, Kobilerin mevcut durumunu analiz ederek sorunlu alanlarını tespit eden, çözüm önerileri getiren, yönlendirme ve tavsiyede bulunan Kobi Danışmanlarının sahip olması gereken bilgi, beceri ve yetkinlikleri tanımlamak, mesleki yeterliliklerini geçerli ve güvenilir bir belge ile kanıtlamalarına imkân sağlamak, eğitim sistemi ile sınav ve belgelendirme kuruluşlarına kaynak ve referans oluşturmak ve adaylara mesleğe ilişkin rehberlik sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Kobi Danışmanlığı Eğitimine Kimler Katılabilir?

Kobi-Line’in düzenleyeceği bu eğitimlere katılabilmek için üniversitelerin işletme, iktisat, maliye, iletişim, pazarlama, ekonomi gibi bölümlerinden lisans mezunu olan ve minimum 3 yıl saha tecrübesi olan adaylar başvurabilirler. Halen Kobi Danışmanı, Yönetim Danışmanı, Mali Müşavir veya Muhasebeci olarak çalışanlar veya bu alanda kariyer yapmayı planlayanlar başvurabilirler. Eğitimini başarıyla tamamlayanlar eğitimin sonunda Acıbadem Üniversitesi onaylı Kobi Danışmanı sertifikası alırlar.

Eğitim Sonunda Sunulan Mentorlük ve Koçluk

Eğitiminizi tamamladıktan sonra tecrübeli Kobi Danışmanı ve Uzmanlarımızdan ücretsiz olarak akreditasyon için mentorlük, koçluk ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca akreditasyondan sonra staj, kariyer ve iş bulma konularında da çeşitli imkânlar sunulmaktadır.

Kobi Danışmanlığı Eğitim İçeriğinde Neler Var?

       -      KOBİ Danışmanlığı Mesleği

 • Başarı Ölçüleri; Etkililik, Etkinlik ve Verimlilik Artırma
 • İşletmenin Büyük Resminin Analizi, Sistem Yaklaşımı
 • Örgütsel Stratejiler; SWOT analizi
 • Üretim ve İnsana Odaklılık
 • Takım Çalışması Boyutları
 • Türk Kültüründe Yönetim Anlayışı
 • İşletme ve Yönetim Fonksiyonları
 • KOBİ'lerde Kurumsallaşma
 • Müzakere Teknikleri
 • Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri
 • Stratejik Planlama ve Stratejik Yönetim

Çağın bu yeni mesleğinde kariyer yapmak, özgürce kendi işini kurmak ve yönetmek isteyen herkesin bu eğitimleri alarak bağımsız bir şekilde çalışmasına olanak sağlayacak Kobi Danışmanlığı mesleğinde erkenden yol almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aşağıdaki İletişim Kanallarını Kullanabilirsiniz.

Tel:          0850-8112444
E-Posta:  info@kobi-line.com.tr

Kobi-Line Haber Merkezi

02.06.2020
 


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 31881 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45