0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

İşletmenizin Doktoru “Kobi Danışmanı”

Zorlu ama bir o kadar da heyecan verici bir yola hevesle çıktınız. Ancak bu yolda beklenmedik durumlarla karşilaşabilirsiniz. Profesyonel bir ele ve bir iyileştiriciye ihtiyaç duyabilirsiniz. Artık sizlere yol gösterecek ve bir doktor gibi iyileştirici güce sahip olan uzman KOBİ danışmanları gerekiyor.


KOBİ Danışmanı Nasıl Olunur?

Zorlu ama bir o kadar da heyecan verici bir yola hevesle çıktınız. Ancak bu yolda beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Profesyonel bir ele ve bir iyileştiriciye ihtiyaç duyabilirsiniz. Artık sizlere yol gösterecek ve bir doktor gibi iyileştirici güce sahip olan uzman KOBİ danışmanları gerekiyor.

KOBİ danışmanını kısaca “Küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesinden sorumlu kişiler” olarak tanımlayabiliriz. Günümüzde her işletmenin aslında bir KOBİ danışmanına ihtiyacı var. İş kurulmadan önceki hazırlık döneminde veya hali hazırda iş kurmuş KOBİ’lerin durumunu analiz etmek ve onları bir adım ileriye götürmek amacıyla KOBİ danışmanları devreye girerek işletme sahiplerine yardımda bulunurlar.

KOBİ danışmanı sayesinde, mevcut iş durumunuzun analizini yapabilir, iyileştirme için gereken ihtiyaçları belirleyerek bu ihtiyaçları karşılayacak adımları gerçekleştirebilir ya da çalışmalarınızın iş güvenliği, sürdürülebilir olması gibi konularda da tam destek sağlayabilirsiniz. Ek olarak finansman, pazarlama, hibe, teşvik ve krediler konusuna KOBİ danışmanları ile direkt çözüm bulabilirsiniz.

Akredite Kobi Danışmanı

Daha önce işletmelerin hiç düşünmedikleri devlet hibe ve teşvikleri artık KOBİ Danışmanları vasıtasıyla daha kolay alınabilecek. Belirlenen koşullara göre akredite KOBİ Danışmanı ile çalışan işletmelere devlet danışmanlık desteği verecek. Akredite KOBİ Danışmanları ile KOBİ‘lerin nitelikli danışmanlardan hizmet alması hedefleniyor. Akredite KOBİ Danışmanları ile bu iş daha cazip hale gelecek ve işletmelerin maliyeti azalacak. Akredite KOBİ danışmanlarının işletmelere danışmanlık hizmeti vermesi durumunda ise yeterlilikleri MYK ve TÜRKAK tarafından onaylanmaktadır.

KOBİ danışmanı olmak isteyen kişiler ilk olarak KOBİ danışmanlık eğitimi almakla yükümlüdür. KOBİ’lere yeterli yardımın sağlanabilmesi adına, gerekli eğitimlerin alınmış olması oldukça önemlidir.

Bu eğitimlerin içerikleri birbirlerinden farklıdır. Alınan eğitimleri başarıyla yerine getiren kişilere, sertifika verilir. Eğitimdeki bazı konu başlıkları şunlardır: iş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma, kalite ve mesleki gelişim, iş organizasyonu, müşteri ilişkileri ve hizmet öncesi hazırlık, KOBİ danışmanlığına ilişkin hizmet süreçleri ve yürütülmesi, işletme yönetimi, finansal yönetim kavramları, bütçe, finansal tablolar ve yönetim muhasebesi.

KOBİ Danışmanlığı Eğitimi

Kobi Danışmanlığı eğitimleri Kobi-Line tarafından ve Altınbaş Üniversitesi işbirliği ile sertifika programı çerçevesinde verilmektedir. Akreditasyon ise MYK ve TÜRKAK tarafından tek yetkili merci olan SAÜSEM, yani Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktadır. Kobi-Line’in düzenlediği bu eğitimlere katılabilmek için üniversitelerin işletme, iktisat, maliye, iletişim, pazarlama, ekonomi gibi bölümlerinden lisans mezunu olan ve/veya minimum 3 yıl saha tecrübesi olan adaylar başvurabilirler. Halen KOBİ Danışmanı, Yönetim Danışmanı, IK Yöneticisi veya danışmanları, Mali Müşavir veya Muhasebeci olarak çalışanlar veya bu alanda kariyer yapmayı planlayanlar başvurabilirler. Eğitimini başarıyla tamamlayanlar eğitimin sonunda Altınbaş Üniversitesi onaylı KOBİ Danışmanı sertifikası alırlar.

Çağın bu yeni mesleğinde kariyer yapmak, özgürce kendi işini kurmak ve yönetmek isteyen herkesin bu eğitimleri alarak bağımsız bir şekilde çalışmasına olanak sağlayacak KOBİ Danışmanlığı mesleğinde erkenden yol almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kobi-Line Haber Merkezi
15.03.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 4141 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45