0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Girişimci Kadınlar Atağa Geçti!

Girişimci kadın sayısı son dönemlerde oldukça artış göstermiştir. Bunun en önemli nedeni kadınların is hayatında daha aktif rol almak istemeleri, ekonomik gücünü elinde tutmak istemeleri ve zorlaşan yaşam koşulları olarak söyleyebiliriz.


İş Dünyasında Kadınların Topuk Sesleri Yükseliyor

Girişimci kadın sayısı son dönemlerde oldukça artış göstermiştir. Bunun en önemli nedeni kadınların iş hayatında daha aktif rol almak istemeleri, ekonomik gücünü elinde tutmak istemeleri ve zorlaşan yaşam koşulları olarak söyleyebiliriz.

Kadınların iletişim gücünün yüksek olması, atak olması, yaratıcılık ve öngörü yeteneğinin gelişmiş olması, analitik düşünebilme becerisi gibi faktörler kadın girişimciliğini artıran faktörler arasındadır. Ayrıca ülkemizde de son dönemlerde başarılı kadın girişimcilerin artması diğer kadınlara da ilham vermiş, özgüvenlerini arttırmıştır.

Ekonomik olarak bağımsızlığını eline almak isteyen girişimci ruhlu kadınlar kendi yeteneklerine, elde ettikleri tecrübelerine, aldıkları eğitimlere uygun iş fikirleri ile başarının kapısını aralamak istemektedirler.

İstatiksel verilere baktığımızda, 2021 yılında Kadın girişimci sayısı iki katına çıkarak, 150 bine ulaşmış durumdadır. Kadınların tercih ettikleri sektörler arasında ise en fazla E-Ticaret, el emeği işler, doğal gıda ürünlerinin yapımı ve satışı, cafe restoran işletmeciliği, kuaför ve güzellik merkezleri yer almaktadır.

Sizlerde kendi işinizi kurmak istiyor fakat ekonomik olarak kendinizi yetersiz buluyorsanız, bazı kurum ve kuruluşların verdiği hibe ve kredilerden yararlanabilirsiniz. Doğru ve titiz bir çalışma ile finansal özgürlüğünüzü elde etmek çok da zor olmayacaktır. Bu alanda sizlere yol gösterecek kurum ve kuruluşları şu şekilde özetleyebiliriz.

Kosgeb Girişimciliği Geliştirme Programı ile 365 Bin TL’ye kadar hibe desteğine başvuru yapabilirsiniz. Kuruluş giderleriniz, makine ekipman giderleriniz, yazılım giderleriniz, danışmanlık ve koçluk giderlerinizi bu destek kapsamında geri alabilirsiniz.

Kobi Finansman Kredi Programı ile onaylanmış projenizi göstererek kadın girişimcilere özel sağlanan 70.000 TL’ye kadar sübvansiyonel krediden faydalanabilir, finansman ihtiyaçlarınızı bu sayede daha kolay çözebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kadın girişimciler için vermiş olduğu 15.000 TL faizsiz kredi de sizler için alternatif destekler arasındadır. Bunun için uygun bir projenizin olması şart.

Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER) kadınların iş hayatında aktif rol oynayabilmesi adına misyon geliştirmiş, kadın girişimcilerin desteklenmesini teşvik etmek adına faaliyet sürdürmektedir.

Melek Yatırımcılar, Teknolojik ürün veya inovasyona yönelik bir iş fikriniz var ise başlangıç ve büyüme aşamasında ihtiyaç duyduğunuz fon için melek yatırımcılar tam size göre.

Yatırımınıza yönelik ihtiyaç duyduğunuz sermaye için melek yatırımcıları iş fikrinizin gelecek vaat ettiğine inandırmanız gerekecek. Bu kapsamda hazırlanmış güzel bir iş planı ile kısa – orta – uzun vadede işletmenizi nerede görüyorsunuz? Ekonomiye ve istihdama katkısı ne olacak? Güçlü yönleriniz nelerdir? Gibi sorularla iş planınızın kabul edilebilirliğini artırmanız gerekecek.

Tüm bu süreçlerde yalnız değilsiniz. Kobi-Line uzman danışmanları ile nereden başlamalısınız, hangi fon kaynakları size ve iş fikrinize daha uygun birlikte belirleyebilirsiniz. Profesyonel bir yardım ile süreçleri hızlandırmak ve hedefe ulaşmak sizin elinizde.

Kobi-Line Haber Merkezi
05.04.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 4267 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45