0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Uluslararası Girişimciler İstanbul'da Buluşuyor!

‘Uluslararası Girişimcilik Merkezi İstanbul’ projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalisan İSTKA önderliğinde geçiyor. Girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmelerinde büyük kolaylık sağlayacak olan programı Beykent Üniversitesi yürütüyor. Proje kapsamında girişimcilerin pazarlara kolay giriş sağlaması için altyapı, metodoloji, danışmanlık ve mentorlük faaliyetleri sağlanacak.


Girişimciler Bu Projeden Nasıl Faydalanacak?

‘Uluslararası Girişimcilik Merkezi İstanbul’ projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İSTKA önderliğinde geçiyor. Girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmelerinde büyük kolaylık sağlayacak olan programı Beykent Üniversitesi yürütüyor. Proje kapsamında girişimcilerin pazarlara kolay giriş sağlaması için altyapı, metodoloji, danışmanlık ve mentorlük faaliyetleri sağlanacak.

Girişimciler kurulacak olan bu merkez sayesinde sanal adres, ofis tahsisi, eğitim ve mentorlük hizmetleri, networking, iş geliştirme, pazara giriş gibi birçok faaliyetlerde destek alabilecek. İstanbul Levent’te kurulacak olan merkez yerli ve yabancı girişimcilerin hizmetine sunulacak.

İSTKA Genel Sekreteri Erkam Tüzgen, Uluslararası Girişimcilik Merkezi Projesi ile ilgili ‘Girişimcilik yarattığı istihdam, üretkenlik ve büyümeye olan katkısı ile kalkınmanın itici gücü durumunda. İSTKA olarak bu bilinçle İstanbul’da yerli ve yabancı tüm girişimciler için girişimci dostu bir iklim yaratmaya özen gösteriyoruz. Girişimcilerin iş yapmaları için gerekli imkanları sağlamaya, önlerindeki engelleri kaldırmaya, yönelik destek mekanizmalarımızı çalıştırıyoruz.’ Şeklinde değerlendirmede bulundu.

Girişimcilik konusunda marka değeri oluşturmayı hedef İSTKA, teknoloji ve inovasyon odaklı girişimcilerin ülkemize kazandırılmasını sağlayacaktır. Proje ile birlikte yurtdışından online katılımcılara açık bir Girişim Hızlandırma Programı, Girişim-Yatırımcı Eşleştirme Programı, girişimcilerle söyleşiler ve eğitimler gerçekleştirilecek. Projenin hedefleri ise 10 farklı uluslararası işbirliğinin geliştirilmesi, 100 yeni uluslararası girişimin İstanbul’da kurulması. Projenin şimdiden 50’nin üzerinde girişimciyi İstanbul’a kazandırmıştır. 2021 yılında İstanbul yatırım sayısı bakımından Londra, Berlin ve Paris’ten sonra en çok yatırım yapılan Avrupa’daki 4. Şehir olarak belirlendi. Bu durum 2022 yılı için daha da artacağa benziyor. Özellikle dijital dönüşümün girişimciler tarafından keşfedilmesi ve uluslararası platformlarda yer almak isteyen girişimciler bu tür yatırım fırsatlarını değerlendirmeye başladı. Bu konuda İstanbul’un buna ev sahipliği yapıyor olması da ülkemiz için güzel bir gelişme olarak görülüyor.

Projeden Kimler Faydalanacak?

Türkiye’de ikamet eden inovatif iş fikrine sahip girişimci adayları, öğrenci, İstanbul’daki girişimcilere yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılar, melek yatırımcı ağları, yatırım grupları, girişim sermayesi fonları bu programdan faydalanabilecekler.

Kobi-Line Kobi Destek Merkezi olarak biz de girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmeleri, rekabet gücünü kısa sürede yakalayabilmeleri ve destek fonlarına erişimlerini kolaylaştırabilmek adına tüm süreçlerde destekçileri olmaya devam ediyoruz. Bu ve buna benzer destek programlarından haberdar olmak ve uygunluğunuzu öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
27.04.2022


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 253 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ