0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

İş Kurmak İsteyen Girişimcilere Nakit Desteği Şart!

İş kurmak isteyenlere destek sağlamak amacıyla oluşturulan birçok devlet destek programı mevcuttur. Popüler programlardan bir tanesi 150.000 TL ye kadar kredi ve karşılıksız nakit desteği sunmaktadır. Sunulan bu destek işletmenizin fatura giderinden, kiranıza hatta demirbaşınıza kadar neredeyse tüm masraflarınızı karşılamaktadır.


İş Kurmak İsteyen Girişimcilere Nakit Desteği Şart!

Birçoğumuzun çocukluk yılları “Oku çocuğum, memur ol” tavsiyeleri ile geçmiştir. Belki de bu yüzdendir girişimcilik ruhunun ülkemizde daha yeni yeni konuşulmaya ve uygulanmaya başlanması. Açıkçası çok geç kaldık girişimci olmak için.

İcraata geçmek için kimi zaman garantici olup risk almak istemiyoruz, kimi zamansa çevremizin yapamazsın, edemezsin, batarsın söylemlerine yeniliyoruz.

Tüm bunlara rağmen sermayesi yetersiz olduğu halde bu işe kalkışan da var. Çünkü insanın kendi gelirini kendi elleriyle oluşturması ve kazandığını yalnızca kendisinin bilmesi kısacası finansal özgürlüğe kavuşması çok cazip geliyor.

İşletmeyi iyi kötü kurduk. Peki, şimdi ne olacak?

Açıkçası sermayesi yetersiz olan bir girişimcinin işletme kurarak bu işletmeyi uzun yıllar ayakta tutabilmesi için ya şansı ya da çok iyi bir fikri olmalı. Zaten borç edilerek açılan bir işletmenin kira, elektrik ve varsa eleman gibi düzenli giderine karşılık gelen düzensiz gelir maalesef girişimciyi en çok üzen durum oluyor.

Sadece giderimizi karşılamakla da olmuyor. Büyük firmaların ezici rekabet piyasasında kaybolmamak için modern teknolojiyi kullanmak, kara düzen hesaptan kurtulmak, yenilikleri takip etmek gerekiyor. Aksi halde çok fazla sürmeyecektir patronluğumuz.

Kurulan işletmelerin uzun ömürlü olması için reklam yapılarak daha fazla müşteriye ulaşması, artan talebi karşılamak içinse kapasite arttırması gerekmektedir. İşte bunlarda hep para... İlk yılımızda kredi bile vermiyor bankalar.

Borçla açılan işletmelerin batma ihtimali yüksektir.
Peki ya Borçlanmadan Açarsak?

İş kurmak isteyenlere destek sağlamak amacıyla oluşturulan birçok hibe kredi programı mevcuttur. Popüler programlardan bir tanesi 150.000 TL ye kadar kredi ve karşılıksız nakit desteği sunmaktadır. Sunulan bu destek işletmenizin fatura giderinden, kiranıza hatta demirbaşınıza kadar neredeyse tüm masraflarınızı karşılamaktadır.

İflas Edenlerin Geneli,  Devlet Desteklerini Bilmiyor!

Oysaki bu işletmeler devlet destekli kurulmuş olsaydı hiçbir yere borç ödenmeyecek hatta fatura giderleri karşılanmış olacaktı. Şu durumda işletme sahibi sadece işiyle ilgilenip, işine yatırım yapacaktı.

Sorunun asıl kaynağı, işletmelere özel tanınan devlet desteklerinin bilinmiyor oluşudur. Bu destekler ile kurulan işletmelerin diğerlerine nazaran daha uzun ömürlü olduğunu söylemeye gerek bile yok. Borcu harcı olmayan bir işletmeden daha iyi ne olabilirdi ki? İş kurmak isteyen bir girişimci olun veya hali hazırda işyeri olan bir işletme sahibi... Hemen iletişime geçin, size özel fırsatları belirleyelim.

Reklam, kartvizit, broşür, personel sigortası, personel giderleri, kira gideri, fatura giderleri (elektrik, su, internet), demirbaşlar, makine bedelleri... İnanılacak gibi değil ama hepsi gerçek. Tüm bu saydıklarımıza devlet büyük oranda hibe ve kredi sağlayarak, uzun ömürlü ve başarılı bir işletme kurmanız için sizi destekliyor. Bu şartlarda işletmeyi batırmak ayrı bir çaba istiyor...

Kobiline Haber Merkezi
26 Eylül 2016


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 2822 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ