0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Devletten Girişimcilere Müthiş Destek

Girişimcilere müthiş destekler geliyor. Kredi desteğinden eğitim desteğine, düşük faizden, bürokratik kolaylıklara, teknolojik aletler ve ekipmana kadar pek çok alanda destek verilecek. Böylece kendi işinin patronu olmak ve iş kurmak kolaylaşacak.


İş Kuranlara Hibe ve Kredi

Girişimcilere müthiş destekler geliyor. Kredi desteğinden eğitim desteğine, düşük faizden, bürokratik kolaylıklara, teknolojik aletler ve ekipmana kadar pek çok alanda destek verilecek. Böylece kendi işinin patronu olmak ve iş kurmak kolaylaşacak.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için sağlanan kefaletlere bir yenisi daha eklenerek işletmeleri destekleyen Kredi Garanti Fonu (KGF), önemli bir projeyle daha geri dönüyor. Yeni fon sistemi geliştirerek girişimlerin yenilikçi iş modelleri, AR-GE ve yenilik projelerinin finansmanında kullanımı geniş alanlara yayılacak. Kredi yüzdeleri dağılımı ise, yüzde 76 KOBİ’lere, yüzde 34’ü imalatçı- ihracatçı firmalara dağıtılacak. 5 yıllık dönemde girişimcilere verilecek olan destekler aşağıda yer almaktadır.

Girişim Destek Paketi; Teknolojik odaklı girişimlerin fikir aşamasından, ölçeklenerek kurumsallaşma safhasına kadar tüm aşamalardaki ihtiyaçlarına destek sağlayacak ve Girişim Destek Paketi hayata geçirilecek. Bu konuda Kobi rehberleri iş planı ve proje için devreye girecek.

Kitlesel Fonlama Sistemi Geliyor; Kurumsal ve bireysel girişim sermayesi, kitlesel fonlama, etki yatırımcılığı gibi alternatif finansman imkânları güçlendirilerek kullanımları arttırılması sağlanacaktır. Kitlesel fonlama siteleri ile tanışacağız. Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama sitesi www.kobibank.com.tr uzun zamandır ülkemizde hizmet vermektedir. İmece usulü girişimcilik tam da bizim gelenek ve kültürümüze uymaktadır

Türkiye Girişim Ekosistemi; Girişimcilerin kullanabileceği kuluçka ve hızlandırma isimli merkezler kurularak, girişimciliğe yönelik desteklerin özetlendiği, eğitimlerin listelendiği, gelişimlerin paylaşıldığı düzenli olarak güncellenen bir Türkiye girişim ekosistemi platformu kurulacak. Kobi-Line bu konuda verdiği hizmetlerle marka olmuş ve tüm ülkemize yıllardır rehberlik yapmaktadır. Artık devlet birimleri de özel sektör gibi çalışarak girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Hem Çalış, Hem Girişimci Ol; Akademisyenler ve kurumsal şirketlerde çalışanların, profesyonel işlerinin yanı sıra girişimci olmaları sağlanacaktır. Bu konuda destek ve krediler onlara da sunulacak ve ekonomiye katkı sağlamaları için gereken destek verilecektir.

Ortak Proje Geliştirene Teşvik; Öncelikli sektörlerde start-up, yenilikçi KOBİ ve büyük firmaların işbirliği kapasitesini geliştirmeye yönelik platformlar kurularak iş geliştirmeyi kolaylaştırmak amaçlanmıştır

Kooperatiflere Ekipman Desteği; Makine ve ekipman alımlarında, personel istihdamı sağlandığında, demirbaş alımları ile tanıtım amaçlı giderleri sübvansiyonlu kredi olarak desteklenecektir.

Esnaf Destek Sistemi Yenileniyor; Esnaf ve sanatkârlar destek sistemi hayata geçirilecektir. Hazine destekli kredilerde imalat sektörüne, ihracata, markalaşmaya, e-ticarete, yönelen esnaf ve sanatkârlara ilave faiz desteği sağlanacaktır.

Türkiye Girişimciliği Destekleme Fonu (TGDeF); Girişimcilere destek ve başlangıç sermayesi veren Girişimcilik Fonu artık verdiği oranları artırarak daha fazla girişimciye destek olacak. İş atölyeleri, uygulama merkezleri, iş planı hazırlama workshopları, ortak çalışma ofisleri, ücretsiz internet, telefon ve sekreter hizmetleri hayatımıza girecektir.

Alanında tecrübeli uzmanlarıyla yaklaşık 10 yıldır ulusal anlamda hizmet veren Kobi-Line, girişimcilere iş planı hazırlama, fikir aşamasından pazara kadar tüm süreçlerde destek olma ve rehberlik hizmetleriyle binlerce girişimcinin gönlünde taht kurmuştur. Kobi Danışmanı mesleğinin hayata geçmesini sağlamış, MYK literatürüne sokmuştur. Halen Kobi danışmanları yetiştiren kuruluş önümüzdeki günlerde eğitimlerini yoğunlaştırarak daha fazla kişiye iş imkânı sağlamaya devam edecektir.

Kobi-Line Haber Merkezi
23.07.2019

 


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 5959 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3/45 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45