0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Girişimcilik Platformu Plug and Play Türkiye’de

Dünyanın en büyük Inovasyon ve Girişimcilik Platformu Plug and Play MEXT ile İstanbul’da. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), dünyanın en büyük inovasyon ve girişimcilik platformu Plug and Play’i İstanbul’a getirdi.


Dünyanın En Büyük Inovasyon ve Girişimcilik Platformu

Dünyanın en büyük Inovasyon ve Girişimcilik Platformu Plug and Play MEXT ile İstanbul’da. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), dünyanın en büyük inovasyon ve girişimcilik platformu Plug and Play’i İstanbul’a getirdi.

Toplam 9 milyar dolarlık yatırım portföyüne sahip olan Plug and Play, girişimciyi, sanayiciyi ve yatırımcıyı buluşturacak. Yenilikçi fikrini uygulamaya geçirmiş girişimciler, MESS üyesi şirketler ile ortaklıklar kurabilecek. Küresel iş birliği ağına dâhil olarak hızlı gelişme olanağı bulacaklar. Sanayiciler de dünyanın her yerindeki girişimcilerin inovasyonlarından faydalanıp ülkemizin ihracatını ve istihdamı artırabilecekler.

MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, ekonomiye ‘yeni yıl hediyesi’ olarak tanımladığı Plug and Play’i Türkiye’ye kazandırmaktan gurur duyduklarını söyledi. Akkol, “Bu iş birliği ile İstanbul açık inovasyonda küresel ekosistemin bölgesel merkezi olacak. MESS üyesi şirketler, girişimci ve yatırımcılar buluşacak. Girişimci, sanayici ve ülkemiz kazanacak” dedi. Plug and Play İstanbul Platformu, MESS’in teknoloji merkezi MEXT içinde faaliyet gösterecek.

Yeni nesil sendikacılık anlayışıyla üye sanayi kuruluşları, çalışanlar ve ülkemize değer katmaya devam eden Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), 2021 yılını heyecan verici bir projeyle karşılıyor. Dünyanın en büyük inovasyon ve girişimcilik platformu Plug and Play, MESS Teknoloji Merkezi MEXT’te çalışmalarına başlıyor. Sadece 20 ülkede hizmet veren Plug and Play’in İstanbul’da platform açmasıyla, Türkiye, küresel girişim ekosisteminin bölgesel merkezlerinden biri olacak.

Plug and Play Platformu, İstanbul üzerinden Doğu Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya, Rusya’dan Orta Doğu’ya uzanan geniş coğrafyada 12 ülkeye hizmet edecek. Platform, sadece bu ülkelerin girişimcilerine ulaşmakla kalmayıp iş dünyasını yönlendiren, nabzını tutan bir merkez olacak. Plug and Play İstanbul Platformu, girişimcileri ve sanayicimizin gelişimini destekleyecek. Ülkemizin ihracat ve milli gelirine katkıda bulunacak.

Merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan ve MESS Teknoloji Merkezi MEXT işbirliği ile İstanbul’a gelen Plug and Play, yılda 60’dan fazla hızlandırma programı düzenliyor. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip Dropbox, PayPal, Hippo, Honey, Rappi, N26 gibi şirketlerin kısa süre içinde milyar dolarlık değere ulaşmasını (unicorn) sağlayan Plug and Play, toplam 9 milyar dolarlık yatırım portföyüne sahip. Platform, sadece geçtiğimiz yıl globalde 1450’den fazla girişim ile çalıştı. Küresel havuzunda 40 binin üzerinde girişim bulunuyor. 400’den fazla kurumsal ortağı olan Plug and Play’in tüm ekosistemi, dünyanın en ileri en kapsamlı ve en büyük teknoloji merkezi MEXT aracılığıyla Türk sanayicisi ve girişimcisinin hizmetine açılıyor.

Yerli Girişimleri Roketleyecek!

Plug and Play İstanbul Platformu, girişimcileri, ülkemizin lider sanayi şirketleri ve küresel yatırımcılarla buluşturacak. Girişimciler, MEXT içinde kendilerine ayrılmış ofislerde çalışabilecekler. Çözümlerini, MEXT dijital fabrikada deneyimleyerek olgunlaştırabilecekler. Türkiye’nin önde  gelen 250 sanayi şirketi olan MESS üyelerine çözümlerini tanıtarak hızla gelişme, ortaklık kurma imkanı bulabilecekler. Girişimciler aynı zamanda Plug and Play’in sahip olduğu küresel ağlarda yatırımcılara kendilerini tanıtıp roket hızıyla gelişme imkânına kavuşacak.

Yatırımcı Girişimciyle Birlikte Büyüyecek

Plug and Play’in İstanbul’a gelmesi, girişimcileri destekleyecek yatırımcılar için de fırsatlar doğuracak. Sanayici ve yatırımcılar, fikir ve projelere erken dönemde yatırım yaparak yerli girişim ekosisteminin gelişmesine katkı sağlayabilecekler. Yatırımcılar, ticarileşmiş fikirleri yakından görebilecek, girişimlere ortak ya da yatırımcı olabilecekler. Platform, nesnelerin interneti, tedarik zinciri, malzeme ve enerji konularına öncelik verecek.

Plug and Play Nedir?

Plug and Play küresel bir inovasyon platformudur. Merkez ofisi Silikon Vadisi’nde bulunan platformda, hızlandırıcı programlar, kurumsal inovasyon hizmetleri ve teknolojik ilerleme süreçlerinin her zamankinden daha hızlı olmasını sağlamak için şirket içi VC programları yer alıyor.

Bilgi ve Deneyim Alışverişi Başarıyı Getiriyor

2006 yılında kurulan Plug and Play, küresel çaptaki programlarıyla 38 lokasyonda, girişimlere Silikon Vadisi ve ötesinde başarılı olabilmeleri için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlıyor. Sahip olduğu 40 binden fazla girişim ve 400 kurumsal ortağıyla, pek çok endüstride girişim ekosistemi oluşturdu. Toplam yatırım portföyünü, ekosistemindeki Danger, Rappi, Dropbox, Honey, (Sound) Hound, Lending Club and PayPal gibi başarılı şirketlerle 9 milyar dolara yükseltti.

Girişimci eko-sistemi, melek yatırımcı, inovasyon, start-up, finansal destekler, girişimcilik hibeleri gibi bir çok konuda daha fazla bilgi için Kobi-Line Girişimcilik Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
22.01.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 4518 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45