0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Hibe Almak Her KOBİ’nin Hakkıdır

Devletin işletmelere vermiş olduğu hibe ve teşvikler Kobilerin yüzde 80’i tarafından bilinmiyor. Birçok isletme günlük iş koşturmacasından bu destekleri takip edemiyor veya hiç bilmiyor. Nasıl ve nereden alacağını, nerelere başvuru yapacağını maalesef çoğu işletmeler bilmiyor. Bunun için gerekli araştırmayı da yapmıyorlar. Sadece en çok bildikleri bir KOSGEB var ama o da her desteği vermiyor.


Hibesiz Hiçbir İşletme Kalmasın Diye Kobi-Line Hep Yanınızda

Devletin işletmelere vermiş olduğu hibe ve teşvikler Kobilerin yüzde 80’i tarafından bilinmiyor. Birçok işletme günlük iş koşturmacasından bu destekleri takip edemiyor veya hiç bilmiyor. Nasıl ve nereden alacağını, nerelere başvuru yapacağını maalesef çoğu işletmeler bilmiyor. Bunun için gerekli araştırmayı da yapmıyorlar. Sadece en çok bildikleri bir KOSGEB var ama o da her desteği vermiyor.

Hibelerden faydalanmak için öncelikle belirli prosedürleri yerine getirmeniz gerekiyor. Hibe analizi, proje analizi, KPI tabloları, cashflow, projeksiyon, fizibilite, hibelibite gibi ön hazırlıklarınızı yaparak şartlarınızı uygun hale getirip desteklere ondan sonra başvurabilirsiniz.

Ya işi bilen uzman bir danışmanla çalışmalısınız ya da yukarıda bahsedilen konularda sıkı bir hazırlık yapmalısınız. Ama ben hiçbir bedel ödemeden başvurup hemen alayım derseniz hayal kırıklığına uğramanız çok doğaldır. Çünkü birçok işletme sahibi veya Kobi hiç para ödemeden desteklerden faydalanayım istiyor.

Devletin destek veren kurumu sadece KOSGEB değildir. KOSGEB de dâhil olmak üzere altmışa yakın kurum ve kuruluş vardır. Bazılarını burada saymak gerekirse; TÜBİTAK, IPARD, TKDK, Bakanlıkların tümü ve onlara bağlı kurumlar, Santez, Teydeb, TTGV, Bölgesel olarak kurulmuş olan 26 Adet Kalkınma Ajansı, DAP, GAP, KAP, DOKAP, KOP gibi bölgesel idareler, AB hibe fonları, Dünya Bankası, İslam kalkınma Bankası, Eximbank, TSKB, ARDEB ve benzeri onlarca kurum mevcuttur. Peki, siz kaç tane kurumu tanıyorsunuz?

Bunlardan kaç tanesine bugüne kadar başvuru yaptınız? Kaç proje hazırlayıp sundunuz? Hiç daha önce hibe veya teşvik çalışması yaptınız mı? Sübvansiyonel kredilerden faydalanabildiniz mi? İşinize ve sektörünüze özel verilen uygun teşviklerden faydalanabildiniz mi?

Siz de işinizi büyütüp geliştirmek, yurtdışına açılmak, ihracat yapmak, markalaşmak, kurumsallaşmak, yurtiçi veya yurtdışı fuarlara katılmak, belgelendirme veya marka patent almak için uygun destekleri kaçırmayın. Analiz ve KPI tabloları için gerekli çalışmaları yapın.

Bürokrasi ve memur engeline takılmadan, eksik bilgi ve belge yüzünden hakkınız olan hibe ve teşvikleri ve de özellikle devlet teminatlı kredileri kaçırmayın.

Bugüne kadar on yılı aşkın süredir Türkiye’de binlerce işletmeye, Kobilere, esnafa, çiftçilere ve girişimcilere hizmetleriyle önderlik ve rehberlik eden Kobi-Line danışmanlık markası ile siz de tanışın. İşinizi şansa bırakmadan, alanında uzman ve tecrübeli akredite Kobi Danışmanları ile çalışın.

Unutmayın ki hibe, teşvik, sübvansiyonel krediler sizin de hakkınız. Hakkınızı sonuna kadar kullanmak ve alamadığınız durumlarda savunmak için adeta hibe avukatlığı yapan işin ehli uzmanlarımızla birlikte hareket edin.

Kobi-Line hibelerde her zaman sizin yanınızda. On binlerce referanslarımızdan birisiyle siz de görüşün bize hak vereceksiniz. Bize danışmadan hiçbir kuruma başvurmayın. Projelerinizi mutlaka işin uzmanına yazdırın.

Kobi-Line Haber Merkezi
19.10.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 1856 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45