0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Hibe ile Kredi Arasındaki Fark Nedir?

Esnafın ve Kobilerin en gözdesi olan Hibe, geri ödemesi olmayan finansal yardımlar olarak tanımlanabilir. İsletmelerin refahı ya da ekonominin güçlenmesi adına belirli bir amaca yönelik, devlet, vakıf, dernek veya yardım amaçlı kurumlar tarafından, sermayesi eksik kalmış ya da yeni bir işletme kurmak isteyen girişimciye, herhangi bir sektörde faaliyet yürüten işini geliştirmek isteyen işletmeciye, halkın hizmetinde kullanılacak olan tesislere, ağaçlandırma sahalarına, bireylere ya da hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde bulunacak kişilere sağlanır.


Geri Ödemesiz Hibeler Talep Görüyor!

Esnafın ve Kobilerin en gözdesi olan Hibe, geri ödemesi olmayan finansal yardımlar olarak tanımlanabilir.  İşletmelerin refahı ya da ekonominin güçlenmesi adına belirli bir amaca yönelik, devlet, vakıf, dernek veya yardım amaçlı kurumlar tarafından, sermayesi eksik kalmış ya da yeni bir işletme kurmak isteyen girişimciye, herhangi bir sektörde faaliyet yürüten işini geliştirmek isteyen işletmeciye, halkın hizmetinde kullanılacak olan tesislere, ağaçlandırma sahalarına, bireylere ya da hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde bulunacak kişilere sağlanır. Yani hibenin geri ödemesi yapılmamaktadır. Bir nevi bağıştır.

Kredi ise hibeden farklı olarak, bankalar, devlet veya özel kuruluşların, kurum ya da kişilere sağladığı tamamı belli bir süre sonra vadelere bölünmüş şekilde geri ödemeli olan faizli ya da faizsiz fonlardır.

Günümüzde çok çeşitli hibe ya da kredi programlarının bulunması sebebi ile ihtiyacınıza uygun olanı seçip almanız hayli güç olmaktadır. Birçok işletmenin ve esnafın kafası çok karışmakla birlikte çoğu da bunların varlığından bile haberdar değil. Bu sebeple artık çağımızın popüler olan ve en önemli meslek dalı olan Kobi Danışmanlığı ile tanışmanızın vakti çoktan geldi.  Sertifikalı bu danışmanlardan alacağınız hizmet ile ihtiyacınıza uygun olan hibe veya kredi programlarından faydalanabilir ve varsa bir ticari faaliyetiniz, bunu geliştirebilir ya da girişimcilik ve yatırım sermayesi olarak da kullanabilirsiniz.

Hibe ve kredi arasındaki farkı idrak ederek, göstereceğimiz faaliyete en uygun bütçe imkânını kullanmamız kendi ekonomimizi kalkındırmak adına oldukça faydalı olacaktır. Çeşitli hibe programları kapsamında gerek sıfırdan yatırım yaparken, gerek girişimcilik, gerek mevcut faaliyetimiz üzerinden ve çok daha fazlası için uygun prosedürler üzerinden hibe alınabilmektedir. Yine aynı faaliyetler kapsamında geri ödemesinin yapılması şart olan kredi programları ile ekonomimizi kalkındırmak, geliştirmek ve büyütmek bittabi mümkün olur.

Kobilerin daha hızlı ve kolay büyümesine büyük ölçüde fayda sağlayan Kobi Danışmanlarından destek alınarak her türlü sorunla ilgili atılacak adımların nasıl daha sağlıklı olması gerektiği konusunda destek alınması, hem gelişme aşamasında hem de krizi en az hasarla atlatarak hibe ya da kredilerden yararlanma konusunda büyük önem taşımaktadır.

Kobi Danışmanlığı alanında hizmet sağlayan Kobi-Line yılların tecrübesi ve ülkesinin kalkınması için gönlünü ortaya koymuş uzman ekibi ile yatırımcıların, girişimcilerin, kobilerin, çiftçilerin her zaman yanındadır. İşletmenizi geliştirirken hibeler ve/veya krediler konusunda analiz ve fizibilite yapmadan, Kobi-Line uzmanlarına danışmadan yatırım yapmayın. Mutlaka bir bilene danışın karlı çıkın.

Kobi-Line Haber Merkezi
01.06.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 10430 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45