0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Güneş Enerjisi Yatırımlarında KOBİ'lere Destek!

Son yıllarda artan enerji fiyatları ve çevresel duyarlılığın artmasıyla birlikte, güneş enerjisi yatırımları oldukça popüler hale gelmiştir. Güneş enerjisi, işletmeler için sürdürülebilir ve maliyet etkin bir enerji kaynağı olarak öne çıkıyor.


Enerji Maliyetlerinde Tasarruf

Son yıllarda artan enerji fiyatları ve çevresel duyarlılığın artmasıyla birlikte, güneş enerjisi yatırımları oldukça popüler hale gelmiştir. Güneş enerjisi, işletmeler için sürdürülebilir ve maliyet etkin bir enerji kaynağı olarak öne çıkıyor.

Şu anda aktif olan Yeşil Sanayi Destek Programıyla da birlikte KOBİ'ler, güneş enerjisi sistemlerine yapacakları yatırımlarla enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilecekler. Bu yatırımlar, işletmelerin uzun vadede enerji maliyetlerinde büyük tasarruf etmelerini sağlayacak ve aynı zamanda karbon ayak izlerini azaltmalarına katkı sağlayacak.

Artık sanayi KOBİ'leri, güneş enerjisi yatırımlarını devletten aldıkları desteklerle daha kolay gerçekleştirebilecek.

Sanayi sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lerin enerji sistemlerini karbondan arındırmak, KOBİ'leri çevre dostu teknolojilerin kullanımı konusunda bilinçlendirmek ve KOBİ'lerin enerji maliyetlerini düşürmek için aktif olan Yeşil Sanayi Destek Programı bulunmaktadır.

Bu destek programında; yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının artırılması ve sanayide temiz ve güvenilir enerjinin sürdürülebilir olmasına yönelik projeler öncelikli olacaktır. Destek üst limiti Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi Proje Teklif Çağrısı için geri ödemeli 14.000.000 TL, Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Proje Teklif Çağrısı için ise geri ödemeli 4.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

Kimler Yararlanabilir?

İmalat Sektörünün Tümü
-Motorlu Taşıt ve Motosikletlerin Onarımı
-Motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı
-Toptan ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç),
-Perakende ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç),

Bilgi ve iletişim
-Programcılık ve yayıncılık faaliyetleri,
-Telekomünikasyon
-Bilgisayar programlama, danışmanlık ve ilgili faaliyetler,
-İdare merkezi faaliyetleri; idari danışmanlık faaliyetleri,
-Mimarlık ve mühendislik faaliyetleri; teknik test ve analiz faaliyetleri,

Güneş Enerjisi Yatırımı Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş enerjisi, yenilenebilir ve temiz bir enerji kaynağıdır. Bu nedenle, sera gazı emisyonlarını azaltarak çevreye katkıda bulunabilirsiniz. Güneş enerjisi sistemleri, 25-30 yıl gibi uzun bir ömre sahiptir. Bu nedenle, uzun vadede önemli bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Güneş enerjisi sistemleri, diğer enerji sistemlerine kıyasla daha az bakım gerektirir.

Güneş enerjisi sistemi kurulum maliyeti, sistemin büyüklüğüne ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Yatırım yapmadan önce detaylı bir maliyet analizi yaptırmanız önemlidir.

Güneş enerjisi sisteminin verimli çalışması için yeterli güneş ışığı alması gerekir. Evinizin veya işletmenizin güneş alma durumunu mutlaka değerlendirmelisiniz.

Güneş enerjisi sistemi kurarken kaliteli panel ve inverter seçmeniz önemlidir. Bu sayede sisteminizin verimli ve uzun ömürlü çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Güneş enerjisi yatırımlarınıza destek almak ve detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
03.07.2024

Kayıt Formu

“Güvenlik amaçlı IP adresiniz kaydedilecektir. Yanlış bilgi ve beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır”.
IP Adresiniz: 3.92.91.54

Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ