0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Girişimci Olmaktan Korkmayın

Ülkemizde girişimci olmak için sadece öz sermaye yeterli değil. Bir girişimci için finansman kaynaklarına erişim eskiye nazaran çok daha kolay. En başta devletin vermiş olduğu geri ödemesiz hibeler ve faizsiz kredi imkânları girişimcilerimizin en önemli finans kaynaklarındandır.


Şimdi Girişimci Olmak Daha Kolay

Ülkemizde girişimci olmak için sadece öz sermaye yeterli değil. Bir girişimci için finansman kaynaklarına erişim eskiye nazaran çok daha kolay. En başta devletin vermiş olduğu geri ödemesiz hibeler ve faizsiz kredi imkânları girişimcilerimizin en önemli finans kaynaklarındandır. Daha sonra akla gelenler ise, proje karşılığı banka kredileri, melek yatırımcılar, yurtdışı sermaye kaynakları, AB kredileri gibi birçok alternatif mevcuttur.

Girişimci Bayanlar Çok Avantajlı

Bugün ülkemizde pozitif ayrımcılıktan dolayı bayanlara sunulan imkânlar erkeklere oranla çok daha fazla. Devlet desteklerinde erkekler %60 oranında hibe alabilirken bayanlar %80 oranında destek alabiliyorlar. Bunu fırsata çeviren birçok girişimci üyemiz küçük bir işletmeyle başladıkları iş hayatında şu anda yurt dışına ihracat yapar hale gelmiş durumdalar. Bu da hepimiz için gurur kaynağımızdır.

İyi Araştırın Uzmanlardan Yardım Alın

Yatırım yapmadan önce girişim yapılacak sektörü çok iyi araştırmak şarttır. Bu sizin başarılı olup olmayacağınızı da belirler. İyice araştırma yapmadan, rakamları görmeden, hesap kitap yapmadan sakın balıklama atlamayın. İşin uzmanından destek alın, analistlerden rakamları sorun, müşavirlerden yardım alın, hukuki boyutunu iyi inceleyin. Sonra pişman olmaktansa baştan ipin ucunu sıkı tutun. Pazar araştırması, yatırım yapılacak il, ilçe veya bölge araştırması mutlaka bir uzmana yaptırılmalı. Kulaktan dolma bilgilerle, eşe dosta sorarak sakın iş hayatına atılmayın, çok pişman olursunuz. Biz Kobi-Line ekibi olarak, her zaman girişimcilerimizin destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz.

Finansal Kaynakları Araştırın

Erişebileceğiniz tüm finansal kaynakları listeleyin. Hepsini de almak için uğraşmayın.  Size en uygun olanını seçin. Eş, akraba, dost gibi borç kaynaklarını listenin en sonuna not edin ama mecbur kalmadıkça asla kullanmayın.

İş Planınızı Projenizi İyi Hazırlayın

İş planınızı, nakit akış tablolarını, kar-zarar tablolarını, gelir-gider, aktif-pasif dengelerini iyice hesap edin. Bu iş için mutlaka bir uzman desteği alın. İşinizi şansa bırakmayın. Duygusal hareket edip hatalara düşmeyin, oldukça ciddi olup, disiplinli davranın. Unutmayın ki bu proje sizin geleceğinizi şekillendirecek, hayallerinizi gerçekleştirecek. Gelecek nesillere miras bırakacak bir iş kurmak istiyorsanız bugünden planınızı çok ama çok profesyonelce yapın. Plan, proje yapmadan hiçbir hayal gerçek olmaz. Kâğıda dökemediğiniz bir hayal sadece hayal olarak kalır. Gerçekleştirmek istiyorsanız yazın, çizin, karalayın. Hayat sadece hayallerinin peşinden gidenlere, pes etmeden mücadele edenlere güler. İyi bir girişimci tünele bakarken, tünelin içindeki treni ve tünelin diğer ucundaki ışığı aynı anda gören kimsedir.

Kobi-Line Haber Merkezi
09.03.2018


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 1611 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3/13 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45