0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Girişimciliğin Doğası!

Teknolojinin gelişimiyle birlikte her geçen gün girişimciliğe adım atan kişi sayısı artıyor. Kimileri basarılı oluyor, kimileri ise hayal kırıklığına uğruyor. Girişimcilik, son dönemde günümüzün en popüler konularından biri haline gelmiş durumda. Sıfırdan başlayıp büyük başarılara imza atan girişimciler, girişimci olmak isteyen birçok kişi için büyük bir ilham kaynağı oluyor.


Girişimcilik Neden Önemlidir?

Teknolojinin gelişimiyle birlikte her geçen gün girişimciliğe adım atan kişi sayısı artıyor. Kimileri başarılı oluyor, kimileri ise hayal kırıklığına uğruyor. Girişimcilik, son dönemde günümüzün en popüler konularından biri haline gelmiş durumda. Sıfırdan başlayıp büyük başarılara imza atan girişimciler, girişimci olmak isteyen birçok kişi için büyük bir ilham kaynağı oluyor.

Girişimciler sadece iş hayatında değil, hayatın her alanında aktif bir rol oynayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran cesur insanlardır. Normal insanların sıradan gördüğü konuları girişimciler fırsat ve çözüm olarak görürler. Kararlılığa, motivasyona ve iyi bir fikre sahip olan herkes girişimci olabilir.

Girişimcilik toplumun gelişiminde ve ekonomik büyümede önemli bir etkendir. Toplumlardaki girişimci sayısı arttıkça istihdama katkı da aynı oranda artmış olur. Girişimcilik, değişim ve inovasyon yaratmanın dışında yaşam standartlarını ve kaliteyi artırıyor. Girişimcilikte tek amaç daha çok para kazanmak olarak düşünülse de asıl olan toplumsal yaşam kalitesini artırmak ve insanlığa yeni çözümler sunmaktır. Cep telefonu veya internet bir girişimcinin hayali olmasaydı, kalkınma ve gelişme de olmazdı.

Girişimcilerin yaşadıkları en önemli sorunların başında “Maddi destek” geliyor. Bir işin hayata geçirebilmesi için önce ortada bir “Fikir” olması gerekir. Fikir çok önemlidir ama finansman olmadığında olan fikir de hayata geçemiyor. Bugün iş kuracak ve yeterli sermayesi olmayan kişilere devlet kurumlarının verdiği destek programları bulunuyor. Devletin hibe ve teşvik programları, girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesi için gerekli cesareti onlara kazandırıyor. Sadece hangi desteği nereden ve nasıl alacağını bilmek çok önemli. Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek, etrafın dedikodularına inanmak girişimcileri adeta yıldırıyor ve bezdiriyor. Bir girişimci bunlara kulaklarını tıkamak zorundadır. Her girişime ilk başta toplum tepki verir ama başarılı olduğunu görünce de övgü dolu sözler söylerler. Bu yadsınamaz bir gerçektir. Televizyon da ilk icat edildiğinde “bu aptal kutusuna saatlerce kim bakar” demişlerdi ama geldiğimiz bu çağda insanlar onun başından kalkamaz oldu.

Kim kendi işinin patronu olmak istemez ki? Girişimci olmak risklidir ancak bir o kadar da tatmin edici bir pozisyondur. Girişim fikrinizi hayata geçirmeden önce iş planınızın iyi hazırlanmış olması gerekli. Siz yeter ki cesur olun. Hibe ve teşvikler ile kolay buluşmanız için yazılması gereken projenizi, “Lider Proje Uzmanı” Kobi-Line hazırlasın.

Kobi-Line Haber Merkezi

20.07.2020


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 12000 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45