0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Girişimcilik Hibeleri Nelerdir?

Bir iş fikri olup bunu hayata geçirmek isteyen kişilere girişimci denmektedir. İşe başlamak için ise kişinin belli bir miktarda sermayesinin olması gerekir. Devlet girişimcilere pek çok konuda destek sağlayarak işlerine başlamalarını, ilerletmelerini ve de geliştirmelerine imkân sağlar.


Hibe Projeleri Nasıl Hazırlanır?

Bir iş fikri olup bunu hayata geçirmek isteyen kişilere girişimci denmektedir. İşe başlamak için ise kişinin belli bir miktarda sermayesinin olması gerekir. Devlet girişimcilere pek çok konuda destek sağlayarak işlerine başlamalarını, ilerletmelerini ve de geliştirmelerine imkân sağlar.

Desteklerden yararlanmak için girişimcilerin destek alma noktasında neler yapmaları gerektiğini bilmesi gerekir. Girişimcinin kendisine bir yol haritası çizerek ilerlemesi gerekir. Aksi takdirde hangi destekten faydalanmak istediğini bunun için nelerin gerektiğini bilemeyebilir. Hibeyi hangi kurumdan alabilirim? Destek ve hibe için neleri yerine getirmem gerekiyor? İşletmeyi açmak için net sermaye bütçem ne kadar olmalıdır? Projeyi nasıl yazarım? Gibi yeni girişimcilerin aklında birçok soru işareti oluşmaktadır.

Hibe Projeleri Nasıl Hazırlanır?

Girişimciler, bunların yerine getirilmesi ve sistemli bir şekilde ilerlemeleri için bir Kobi danışmanına ihtiyaç duyarlar. Girişimci seçmiş olduğu danışman ile birlikte işin başlama ve son bulma aşamasına kadar çalışmalarını yürütmesi daha sağlıklı sonuçların elde edilmesi için gereklidir.

İşletmesini açacak olan kişi hangi sektörde hizmet verecek ise o sektör ile ilgili araştırma yapması gerekir. Bu araştırmanında yanında bir fizibilite çalışması, mali analiz, pazar analizi, hibe analizi gibi diğer analizlerin de yapılması önemlidir.  Gerekli tüm adımları danışman ile birlikte girişimci plan ve program yaparak ilerler ise girişimci hakkı olan hibeyi alır.

İyi bir iş planı hazırlayarak projesini tamamlayıp başarılı bir şekilde hibe ve destek alacağı kuruma bu projeyi sunan girişimcinin işini eline alması daha kolay olacaktır. Devletten alınacak hibe ve destek için kişilerin aceleci olmadan bütün plan ve programı tekrar tekrar masaya yatırarak gözden geçirmesi daha verimli olacaktır.

Yıllardır ülkemizdeki girişimcilere ve işletmelere online danışmanlık hizmeti sunan Kobi-Line,  girişimci bireylerin genellikle ilk tercih noktasıdır. Kobi-Line uzman danışmanları sayesinde,  işletmesini aldığı destek ve hibe ile açıp şu an daha iyi konumda olan iş sahipleri danışmanlarına teşekkürlerini her zaman sunmaktadır. Bizlerde bu minnetten dolayı uzmanlarımızla onur duymaktayız.

Kobi-Line’a başvurup danışmanlık hizmeti alan danışanlarımızın sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Daha çok girişimcinin hayalini yerine getirip iş dünyasına atılmaları konusunda her zaman uzmanlarımız eşliğinde yardımcı oluyoruz.

Girişimcilere Verilen Destekler Nelerdir?

TÜBİTAK lisans mezunu teknolojik yatırımı olan girişimcilere, 550.000 TL Hibe, 1 milyon liraya kadar da faizsiz kredi vermektedir. Teknogirişim projelerinin mutlaka uygun proje olması gerekir. KOSGEB ise, girişimcilere 370 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlıyor. Kalkınma Ajansları da zaman zaman girişimcilere yönelik proje duyurularına çıkmaktadır. Yurt dışı yatırımları için ise Avrupa Birliği fonları da yine destek vermektedir. Kobi-Line olarak bizler ise yine bu konuda girişimcilere destek sağlamaktayız. Sizlerde bizden profesyonel bir şekilde uzman danışmanlarımızdan hizmet alabilir, kabul edilebilir uygun projelerinizi hazırlatabilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi

02.11.2020
 


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 14285 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45