0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

İş Fikrinizi Projeye Nasıl Dönüştürürsünüz?

Hayalinizde bir iş fikri var fakat nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Kimse size yardım etmiyor. Etrafınızdan sürekli olumsuz yorumlar alıyorsunuz. Maddi olarak imkânlarınız kısıtlı. Kimse size borç vermeye yanaşmıyor. İş planı nasıl hazırlayacaksınız, nakit akış tablolarını, sektör analizini, piyasa araştırmasını, rakip analizini ve benzeri tüm bu işleri nasıl yapacaksınız hiç fikriniz yok.


Hayallerinizi Ertelemeden İş Sahibi Olun!

Hayalinizde bir iş fikri var fakat nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Kimse size yardım etmiyor. Etrafınızdan sürekli olumsuz yorumlar alıyorsunuz. Maddi olarak imkânlarınız kısıtlı. Kimse size borç vermeye yanaşmıyor. İş planı nasıl hazırlayacaksınız, nakit akış tablolarını, sektör analizini, piyasa araştırmasını, rakip analizini ve benzeri tüm bu işleri nasıl yapacaksınız hiç fikriniz yok.

Aslında bu konularda yalnız değilsiniz. Sizin gibi düşünen o kadar çok insan var ki. Hepsinin bir iş fikri, bir hayali, bir umudu var ancak kimse elinden tutmuyor. İşte bu durumda olan vatandaşlarımız için devlet elini uzatıyor ve AB fonlarından sağlanan kaynaklarla iş kurmak isteyen, üretmek, yetiştirmek, istihdam sağlamak isteyen ve en önemlisi ülke ekonomisine katkı sağlayarak büyümeyi ve gelişmeyi sağlayan kişilere hibe, yani geri ödemesiz finansal kaynak veriyor.

Bu hibe ve destekleri almak için istenen ise; çok iyi bir analiz, ön çalışma ve yazılı olarak hazırlanıp sunulacak bir projedir. Bu proje iş fikrinizin kâğıda dökülerek detaylandırılması, mali ve nakit tablolarının hazırlanması ve kısa, orta, uzun vadeli hedeflerin çıkarılmasıdır. Projenizi detaylı olarak hazırladıktan sonra ise bakanlığın belirttiği kurum ve kuruluşlara sunulması gerekmektedir.

Onaylanan projenin ardından yatırımınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Projenin onaylanması demek, yani devlet size diyor ki okey projeni kabul ettim ve onayladım uygundur. Artık yatırım yap ve harcamalara başla akabinde bende sana vadettiğim rakamları ödeyeceğim. Önden harcama yapılarak adım adım bu hibe alınacağı için girişimcinin önden harcayacak kadar az miktarda da olsa bir birikimi öz sermayesi olmalıdır. Daha sonra harcandıkça alınacağı için aldıkça da diğer aşamalara geçilecektir.

Uygun ve kabul edilebilir bir projeyi kendiniz yazabileceğiniz gibi bu işi profesyonel olarak yapanlara da yazdırabilirsiniz. İşi bilen birine yaptırmak her zaman daha avantajlıdır. Çünkü küçük bir hata veya eksik durumda projenizin kabul edilmeme olasılığı yüksektir. Bazı insanlardan şunu sıklıkla duyarız. Ben neden destek alamıyorum? Kimlere veriliyor bu destekler? İlla ki bir torpilim mi olması lazım? Hayır, bunlara gerek kalmadan dört dörtlük bir proje hazırlarsanız kimse engel olamaz.  Önemli olan sağlam bir proje hazırlatıp profesyonelce davranmaktır. İşin püf noktalarına hâkim olmak çok önemlidir. Reddedilen projeyi tekrar onaylatma şansınız yoktur. Bu yüzden işinizi şansa bırakmamalısınız.

İş fikriniz var, biraz da birikiminiz var peki uygun bir projeyi kime yazdıracaksınız? İşte bu noktada bugüne kadar ulusal olarak hizmet veren ve verdiği hizmetler binlerce kez test edilmiş ve ispatlanmış bir kuruluş olan Kobi-Line, alanında tecrübeli uzmanlarıyla projelerinizi hazırlıyor ve işin başından sonuna kadar titizlikle takip ediyor. Sektör analizinden piyasa araştırmasına, mali tablolardan uzun vadeli hedeflere kadar tüm çalışmaları yapıp iş planınızı hazırlayıp ilgili kurumun veri tabanına kaydediyor. Her aşamada sizinle online olarak iletişimde kalıyor ve aklınıza takılan sorulara cevap veriyor.

Başlangıç sermayesi bulamıyorsanız veya yeterli değilse size nerelerden kaynak bulabileceğinizi söylüyor, yol gösteriyor. Finansal kaynaklara ulaşmanın kısa yollarını, melek yatırımcılarla tanışmanızı, ürünlerinizi pazarlamaya kadar ki tüm süreçlerde Kobi-Line uzmanları sizlere yardımcı oluyor. Daha bitmedi, siz artık KOBİ olduğunuzdan ayrıca KOBİ olarak alabileceğiniz tüm hibe ve destekleri sizin adınıza araştırıp takip ediyor ve bu desteklerden de faydalanmanızı sağlıyor. SGK işveren prim desteğinden tutun da fuar, eğitim, yurtdışı iş gezisi, markalaşmak ve şubeleşmek, franchise vermek, yeni sektörlere girmek, işinizi büyütmek, ARGE, inovasyon, yazılım gibi birçok alanda size devletin ve AB’nin vermiş olduğu hibe, teşvik ve kredileri almanızı sağlıyor.

İşinizi şansa bırakmayın. Yatırım yapmak, iş kurmak, ithalat ve ihracat yapmak ciddi bilgi ve tecrübe gerektirir. Amerika’yı yeniden keşfetmenize gerek yok. Kobi-Line’ın bilgi birikimi ve tecrübelerinden faydalanın. Binlerce kez ispatlanmış başarı formüllerini siz de kullanın. Hemen şimdi bir uzman ile görüşerek hayallerinizi ertelemeyin. Hayal ettiğiniz hayat ile aranızda sadece bir karar var. En doğru zaman dündü, ikinci en doğru zaman bugün. Yarın çok geç olabilir. Öyleyse durma, yelken aç ve hemen başla.

Kobi-Line Haber Merkezi
05.07.2019


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 10648 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3/45 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45