0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

E-Ticaret Yapana Devlet Desteği!

Devletin girişimcilere ve özellikle genç girişimcilere vermiş olduğu hibe ve teşvikler sürekli güncellenmekte ve destek miktarları her geçen gün biraz daha artmaktadır. Genç girişimcilere sunulan avantajlardan en popüleri ise 3 yıl gelir vergisi muafiyeti ve 12 ay BAĞ-KUR/SGK primlerini girişimci adına devletin karşılamasıdır. Girişimciliğe soyunan gençler bu durumdan çok memnunlar.


Şartları Nelerdir? Her Başvuran Alabilir Mi?

Devletin girişimcilere ve özellikle genç girişimcilere vermiş olduğu hibe ve teşvikler sürekli güncellenmekte ve destek miktarları her geçen gün biraz daha artmaktadır. Genç girişimcilere sunulan avantajlardan en popüleri ise 3 yıl gelir vergisi muafiyeti ve 12 ay BAĞ-KUR/SGK primlerini girişimci adına devletin karşılamasıdır. Girişimciliğe soyunan gençler bu durumdan çok memnunlar.

E-Ticaret Sitesi Hazırlayıp Ürün Satanlara Hibe Desteği Var!

Sanayi Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren KOSGEB, e-ticaret yapacak girişimcilere hibe veriyor. Bu hibelerden faydalanabilmek için ücretsiz verilen girişimcilik eğitimlerine katılıp sertifika almak şartı var. Daha sonra ise hazırlanacak uygun bir iş planı ile online olarak başvuru yapmak zorunlu. Fakat iş planınızın ikna edici, diğerlerinden farklı bir ayrıştırıcı özelliği olması, kurum tarafından onaylanması için gerekli. Her KOSGEB memuru önüne gelen her projeyi onaylamıyor, bazı illerde zorluk çıkaran memurlar bile var maalesef.

E-Ticaret destekleri 2022 yılında da girişimciler tarafından en çok merak edilen ve en çok araştırılan konulardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Devletin girişimcilere sağladığı bu desteklerle girişimcilerin e-ticaret yapması teşvik edilmekte ve kendi paralarını kazanırken aynı zamanda da ülke ekonomisine faydalı olmaları sağlanmaktadır. TC vatandaşı olan ve yaşı 18 üzerinde olan herkes kendi işini kurup büyütmek isteyen, yatırım yapmak isteyen her girişimci adayı bu desteklerden faydalanabilir.

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nelerdir?

KOSGEB Kurumu Kobilere ve Girişimcilere hibe, teşvik, kredi gibi destekleri sunan altmışa yakın önemli kurumlarımızdan bir tanesidir. Şartlarını yerine getiren, doğru belgelerle ve uygun projelerle başvuran herkese destek vermeyi amaç edinmiştir. Ülke ekonomisinin büyümesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişiminin sağlanması kurumun en önemli misyonudur.

E-Ticaret ile ilgili alınabilecek destekler şu şekilde sıralanabilir. Öncelikle işletmeyi kurarken yapacağınız masrafları kurumdan talep edebilirsiniz. Noter, vergi dairesi, işletme açılışı, mali müşavirlik gibi gider kalemleri sayılabilir. Home ofis yapacaksanız projenizi ona göre sunmanız gerekir. Daha sonra kuracağınız web sitesi, domain, sunucu, internet, hosting ve gerekli programları da uygun şekilde projelendirebilirseniz destek alabilirsiniz. Burada sunulacak proje, projenin içeriği, finansal tablolar, nakit akış tablosu, kısa, orta, uzun vadeli hedefler, piyasa araştırması, organizasyon, ekip ve rakipler gibi konular önem arz etmektedir.

Personel çalıştırdığınız zaman da ayrıca performans desteği kapsamında SGK Prim/Gün sayısına göre, 65.000 TL’ye kadar geri ödemesiz hibelerden faydalanabilirsiniz. SGK işveren payı teşvikleri, nitelikli personel maaş destekleri de alınabilecek destek kalemleri arasında sayılabilir. Ancak burada tüm bu desteklerden faydalanabilmek için projenizin detaylı ve etraflıca hazırlanması şarttır.

Şayet projeniz onaylanırsa hemen kredi alabilmek de mümkün. Onaylı projenizi bankaya teminat gösterebilir ve kredi alabilirsiniz. Kadın girişimciler desteklerde pozitif ayrımcılık kapsamında daha avantajlı olup erkeklere göre %20’ye kadar daha fazla destek alabiliyorlar.

E-Ticaret ile Yapılabilecek İşleri Kısaca Şöyle Sıralayabiliriz

E-Ticaret ile yapılabilecek işler son derece fazla olmak ile birlikte oldukça da kazançlı işlerdir. E-Ticaret işlemlerinde herhangi bir dükkân maliyeti olmadığı için kazanç daha fazladır. Bu alanda yapılabilecek işler genel olarak şöyledir:

Perakende ticaret
Toptan ticaret
Cep telefonu ve aksesuarları
Meyve ve sebze ticareti
Gıda ürünleri
Deri ürünleri
Mobilya çeşitleri
Canlı hayvan ticareti
Et ve et ürünleri ticareti
Ev eşyaları toptan-perakende ticareti
Giysi ve ayakkabı ticareti
Tekstil ürünleri ticareti
Parfüm ve kozmetik ürünleri ticareti
Kimyasal ürünlerin toptan-perakende ticareti
Bilgisayar ve aksesuarları

Bunlar ve daha fazlası online olarak satılabilir, isterseniz de B2B siteleri üzerinden yurtdışına ihracat bile yapabilirsiniz.

Aklınıza Takılan Soruları Kobi-Line’a Sormaktan Çekinmeyin!

Bir iş fikriniz var ve yatırım yapmak istiyorsanız mutlaka bir bilene danışın. Kobi-Line ülkemizde yıllardır on binlerce işletme ve girişimciye hizmet vermiş ve bu alanda marka olmuş bir kuruluştur. Hibe haklarınızı öğrenmek ve almak için sonuna kadar mücadele eden, her biri sertifikalı uzman ekibimizle mutlaka görüşün.

Özellikle, proje hazırlarken mutlaka uzman desteği alın. Her proje maalesef uygun proje olmamakta ve birçok girişimcimiz desteklerden faydalanamamaktadır. Memur engeli ve mevzuatları aşmak için projelerinizi işin ehli uzmanlara hazırlatınız. Unutmayın ki hazırladığınız projeyi bir kez sunma hakkınız var ve ret cevabı alırsanız bir daha sunamıyorsunuz.

Mevzuatlar ve destek oranları sürekli değişiyor. Bunların takibi ve başvurularınız için bir Kobi-Line uzmanı ile çalışın. Sermayeniz yok ama iş fikriniz varsa size destek oluruz. Sermayeniz var ama iş fikriniz yoksa size yine destek ve yardımcı oluruz. Yurt dışı destekleri, AB projeleri ve ihracat destekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın, danışan dağı aşmış, danışmayan düz yolda yolunu şaşmış. Kobi-Line size daima değer katar.

Kobi-Line Haber Merkezi
18.05.2022


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 1543 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ