0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

E-İhracat Teşvikleri!

E-ihracat sektörü de e-ticaret gibi her geçen gün gelişmeye devam ediyor. E-ihracat alanında devlet ve özel sektör iş birliğini en iyi uygulayan ülkeler bu yarışta öne geçecektir. Özellikle pandemiyle birlikte çok hızlı bir gelişim ve artışına şahit oluyoruz.


Dijitalleşen İşletmeler Öne Geçiyor

E-ihracat sektörü de e-ticaret gibi her geçen gün gelişmeye devam ediyor. E-ihracat alanında devlet ve özel sektör iş birliğini en iyi uygulayan ülkeler bu yarışta öne geçecektir. Özellikle pandemiyle birlikte çok hızlı bir gelişim ve artışına şahit oluyoruz.

Dijitalleşmedeki büyük gelişim, başta e-ticareti ekonominin vazgeçilmezi yaptı. Yaşanan teknolojik dönüşümle birlikte sağlam ve doğru adımları atan işletmeler, e-ticaret ve e-ihracatta öne geçme fırsatı yakalayacak. Türkiye’de günümüzde binlerce satıcı artık ürünlerini e-ihracat ile yurtdışına satmaktadır. E-ihracatta yaşananları çok doğru bir şekilde analiz etmemiz gerekiyor. Ticaret Bakanlığı e-ticaret ve e-ihracatın önünün açılması için önemli çalışmalar gerçekleştiriyor ve gerçekleştirmeye devam ediyor.

E-ihracata devlet desteklerinden yararlanmak için öncelikle bazı şartları barındırmak gerekiyor. İhracatçı birliğine üye olmak ve marka tescili yaptırmak bu şartların başında geliyor. Bunun yanı sıra e-ihracat için oluşturulacak web sitesinin faaliyet gösterilecek ülkenin diline uygun şekilde hazırlanmış olması da gerekli koşulların arasında yer almaktadır. E-ihracat ile satılacak olan ürünlerin Türkiye’de üretilmiş olması da gerekiyor.

E-ihracat yapmak isteyen kişilerin büyük bölümü ürünlerini satın alırken ve yurtdışına satışını gerçekleştirirken belirli teşvik ve hibelerden yararlanıyor ve böylece kişilerin geliri daha hızlı bir şekilde artıyor. Bu devlet destekleriyle birlikte e-ihracat sektörüne ilgi artacak. E-ihracat yapan ve yapacak firmaların önünü açacak devlet destekleri konusunda Lider Kobi Danışmanı Kobi-Line ekibinden süreçler konusunda yardım alabilirsiniz.

E-ihracat ile yurtdışına ürün satışı yapan kişilerin yararlanabileceği ihracat teşviklerinden birisi marka tescili ve koruma desteğidir. Marka tescil ve koruma desteği, yurtiçinde e-ticaret ile ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren firmaların yurtdışındaki pazarlarda da tescilinin yapılmasına yönelik verilmektedir.

Yurtdışında tescil yapılması, marka koruma, tescil araştırması, patent hizmetleri için yapılan giderlere yönelik verilen desteklerdir. Sizler de e-ihracat yapıyorsanız marka tescil ve koruma desteğinden yararlanabilir ve giderlerinizi azaltabilirsiniz.

İhracat Odaklı Dijital Pazarlama

Öncelikle ihracat odaklı dijital pazarlama için oluşturduğunuz bağlantılarınızın içeriklerini özelleştirmeniz gerekiyor. Her ürün veya hizmet, ihracat yapmayı planladığınız tüm bölgeler için birincil seçenek olmayabilir. Web sitenizi canlı destek konusunda da geliştirmeniz gerekmektedir. Anında cevap verilebilir bir bağlantı ile ihracat pazarlamanızı, rakiplerinizin bir adım önüne taşıyabilirsiniz.

Sektörel anlamda elbette kim olduğunuz önemlidir. Ama asıl önemli olan, sizin müşterinize ne fayda sağlayacağınızdır. Ürün veya hizmetteki kalitenizi, fiyatınızı ve sunabileceğiniz faydalarınızın neler olduğunu mutlaka vurgulamalısınız. Sosyal medyayı, dijital pazarlama stratejilerinizin içerisine mutlaka eklemelisiniz. İnternet sitenizin ziyaretçilerinin artırılmasında önemli bir noktada yer alıyor. Google ads yardımıyla organik olarak Google arama motorlarında üst seviyelere çıkabilirsiniz. Adwords reklamları ve web site içeriğiniz arama motoru anahtar kelimelerine uygun olduğu sürece aktif olarak görünmenizi sağlayacaktır.

Kobi-Line Haber Merkezi
17.01.2022


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 741 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ