0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Yazılım Programlarının Gücünden Nasıl Faydalanırsınız?

Dijital dönüşüm birçok alanda etkisini sürdürürken, işletmelerde bu dönüşüme ayak uydurmak için kendilerini geliştirmeye ve müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalarına hız vermeye başladılar.


Yazılım Destekleri İle İşletmenize Çarpan Etkisi Yaratın!

Dijital dönüşüm birçok alanda etkisini sürdürürken, işletmelerde bu dönüşüme ayak uydurmak için kendilerini geliştirmeye ve müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalarına hız vermeye başladılar.

Eski usul ürün ve hizmet sunan işletmeler de maalesef ki teknolojik değişime ayak uyduramamanın vermiş olduğu etki ile sürdürülebilirliği sağlayamamaktadır. Bu nedenle özellikle yeni nesil işletmeciler gerek maliyetleri azaltmak, gerekse verimliliği ve istihdamı artırmak açısından teknolojinin ve dijital dönüşümün nimetlerinden faydalanmaya başlamış durumdadır.

Özellikle yazılım sektörünün avantajları ve iş yükünü kolaylaştırması, rekabetçi üstünlüğü ele geçirmek isteyen işletmelerin yazılım alanındaki yatırımlarına hız vermesine sebep olmuştur. Ülkemiz bu alanda yazılım sektörünün gelişimi, iş gücü kaynakları açısından da stratejik bir konumda yer almaktadır. Bu alandaki pazar payı da her geçen gün artış göstermektedir.

Yapılan araştırmalara göre dijital sektörler arasında en fazla katma değer yaratan sektör yazılım sektörüdür. Dünya ekonomisinin lider firmalarına baktığımızda ilk 10 firmanın 7’sini teknoloji tabanlı firmalar oluşturmaktadır. Apple, Amazon, Facebook, Alibaba bunlardan bazılarıdır. Bu firmaların sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerde iş fikirlerinin etkisi olduğu kadar en önemli etkenin yazılım olması da bu sektörün gelecekte de varlığını sürdüreceğinin en önemli göstergesi olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Yazılım sektörü insan kaynağı açısından nitelikli iş gücüne duyduğu ihtiyaçtan dolayı da diğer sektörlere göre farklılık yaratmaktadır. Az sermaye, az personel ile katma değeri yüksek işler yapabilmenin önünü açmaktadır. Yazılım sektörü diğer birçok sektöründe lokomotifi niteliğindedir. Savunma sanayi, bilişim, telekomünikasyon, akıllı tarım, sağlık, eğitim, inşaat, ihracat, imalat gibi birçok sektörde yazılım sektörünün avantajlarından faydalanmaktadır. Üretimden, pazarlamaya, teknik servisten, müşteri hizmetlerine kadar birçok departmanda yazılım sektörünün etkisi mevcuttur.

Yazılım programları ile işletme içinde ne kadar verimli çalışıldığı, üretimde hammadde girdi ve çıktıları arasında ne kadar fire verildiği, departmanlar arasında iş gücünün az veya yoğun olma durumunun tespiti, zamanlamanın takip edilebilmesi gibi birçok iş sürecini takip etmekte yazılım programları ile kolaylaşmıştır. Bu konuda hazır yazılım programlarının yanı sıra işletmenize özel yazılım programları yaptırmanızda mümkündür. Yazılım programlarının en önemli avantajlarından biri de zaman içerisinde ekleme, çıkarma, güncelleme yapılabilme özelliğinin olmasıdır.

Sizde işletmenize uygun yazılım programları yaptırarak değişen ve gelişen rekabet dünyasında gücünüzü artırabilirsiniz. Üstelik proje kapsamında verilen destek programları ile yazılım maliyetlerinizi hibe ve krediler ile finanse etmeniz de mümkündür. Bu konuda Kobi-Line Kobi Destek Merkezi olarak işletmenize uygun yazılım programları için sizleri çözüm ortaklarımıza yönlendirebiliriz. Ayrıca maliyetlerinizi minimuma indirmek adına devlet teşviklerinden yararlanabilmeniz için Kobi-Line uzmanları ile iletişime hemen geçebilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
15.06.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 4352 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45