0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Yaşlılara Verilen Karşılıksız Destekler

Devletimiz yaşlı vatandaşlarımıza pek çok destekte bulunmaktadır. Hem maddi olarak hem de manevi olarak yaşlı vatandaşlarımıza yardımcı olan devletimiz, zor durumda olanlara, kendine bakmakta zorlananlara, hasta olanlara ve kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlarımıza sahip çıkmaktadır. Devlet tarafından yaşlılara verilen destekler çok çeşitli olup bazılarını sizler için derledik.


Devlet Tarafından Verilen Karşılıksız Destekler Nelerdir?

Devletimiz yaşlı vatandaşlarımıza pek çok destekte bulunmaktadır. Hem maddi olarak hem de manevi olarak yaşlı vatandaşlarımıza yardımcı olan devletimiz, zor durumda olanlara, kendine bakmakta zorlananlara, hasta olanlara ve kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlarımıza sahip çıkmaktadır. Devlet tarafından yaşlılara verilen destekler çok çeşitli olup bazılarını sizler için derledik.

Devlet Tarafından Yaşlılara Verilen Destekler

Türkiye Cumhuriyeti Devleti zor durumda olanlara, hasta olanlara, başkasının yardımına muhtaç olanlara, fakir olanlara ya da kimsesiz olan yaşlı bireylere çok çeşitli desteklerde bulunmaktadır. Bu destekler evde sağlık, bakım parası, elden maaş ve huzurevi hizmetine kadar değişebilmektedir. Ailenizde ve çevrenizde bulunan yaşlılara, kimsesi olmayan insanlara bu destekleri anlatıp onların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz Ulaşım Desteği

65 yaşın üstünde olan vatandaşlar şehir içinde demiryolu, denizyolu ve karayolu toplu taşıma araçlarına ücretsiz olarak binebilmektedirler. Yaşlı bireyler demir ve deniz yolu araçlarında şehirlerarası yollarda ise %50 indirimli olarak yolculuk edebiliyorlar.

Eve Gelen Ambulans Desteği

Öncelikli olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve sonrasında birçok belediye yaşlı bireylere evde ambulans hizmeti veriyor. Bu hizmetten yararlanabilmek için ALO 153’ü aramak yeterli olmaktadır.

Kapıda Maaş Desteği

Yaşlı ve emekli vatandaşlarımız, sağlık durumları sebebi ile PTT şubelerine ya da bankalara gidememeleri halinde maaşlarını evlerinde alabiliyorlar. Bu hizmetten faydalanabilmek için SGK’ya başvuru yapmaları yeterlidir.

Ucuz Konut Desteği

TOKİ tarafından yapılan konutların %25’i emekli vatandaşlarımıza ayrılmaktadır. Ayrıca emekli maaşları 3200 TL seviyesini geçmeyen vatandaşlarımız TOKİ’nin alt gelir grubuna yönelik olarak çıkarmış olduğu konut fırsatlarından da faydalanabiliyorlar.

Bakımevi Hizmeti ve Desteği

Devlet tarafından bakıma ihtiyacı olan, kimi kimsesi olmayan ya da ailesi ile çocuklarının bakmakta zorlandığı, fakir yaşlı vatandaşların  huzurevi hizmetinden ücretsiz olarak faydalanmasını sağlamaktadır. Bu hizmetten yararlanabilmek için 60 yaştan yukarı ve herhangi bir gelirin sağlanmıyor olması gerekmektedir. Başvurular İl ve İlçe Aile Bakanlığı müdürlüklerine yapılmaktadır.

601 TL Maaş Desteği

Yaşlı ve maddi durumu yetersiz olan yaşlı vatandaşlarımız her ay 601 TL ödeme alıyorlar. Bu yapılan ödemeye 65 yaş aylığı ya da 2022 aylığı ismi verilmektedir. Bu aylık için yapılacak olan başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ya da Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne gerçekleştirilmektedir.

Akrabaya Maaş Desteği

Hasta ve yaşlı olan vatandaşlarımız bakıma muhtaçlık raporu almaları halinde evde bakım maaşı alabilmektedirler. Bu maaş 1305 TL olarak ödenmektedir. Maaşlar yaşlılara değil, onlara bakan kişilere verilmektedir.

Bedava Sağlık Desteği

Devletimiz engelli ya da çok yaşlı olan vatandaşlarımıza evde sağlık hizmeti vermektedir. Bunun için herhangi bir koşul talep edilmemektedir. Vatandaşların 444 3 833  numaralı telefonu aramaları yeterli olmaktadır.

Verilen Diğer Destekler

Devlet tarafından sağlanan diğer tüm destekleri de öğrenmek isterseniz Kobi-Line müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Her türden ve her kesime gerek ticari olsun gerek bireysel olsun verilen tüm hibe, teşvik ve destek programları ve bunlar için gereken proje yazımı için uzmanlarımız sizi bilgilendirip yönlendirerek rehberlik ve danışmanlık hizmeti kapsamında destek ve yardımcı olacaklardır.

Kobi-Line Haber Merkezi
22.05.2019


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 11808 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3/45 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45