0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Bürokrasiye Takılmadan Hibelerden Nasıl Faydalanabilirim?

Devlet tarafından KOBİ’lere hibe, teşvik ve destekleri sağlayan birçok kurum ve kuruluş mevcuttur. Lakin herkesin bildiği tek kurum KOSGEB birimidir. Bu, bilinen destek veren kurumlardan daha sadece bir tanesidir.


Eksik Bilgi ve Belge Yüzünden Hibeleri Kaçırmayın!

Devlet tarafından KOBİ’lere hibe, teşvik ve destekleri sağlayan birçok kurum ve kuruluş mevcuttur. Lakin herkesin bildiği tek kurum KOSGEB birimidir. Bu, bilinen destek veren kurumlardan daha sadece bir tanesidir.

Hibe ve Destekleri ile işletmelerin büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunan pek çok kurum ülkemizde mevcuttur. İşletme sahibi ya da yeni girişimci olacak bir vatandaşın bu hibe desteklerinden yararlanması için desteği verecek olan kurumun hangi belge ve evrakları istediği çok iyi kavranmalıdır. Buna uygun olarak da kişi istenilen tüm aşamaları tek tek ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir. Aksi durumda destek onayı verilmeyerek kişi destekten yararlanamaz.

Yeni işyeri açmak istiyorsanız fakat hangi belgelerin gerekli oluğunu bilmiyorsanız bu yazımızda hibeler için gerekli evraklar neler onlara değineceğiz.  Çoğu işletme hibe almak için yanlış kurumlara başvuruyor. Bunun sonucunda ise devlet neden bana hibe veya destek vermiyor gibi yanılgılara düşüyor.

Öncelikle hibelerden yararlanmak için işletmenizin hibe analizini yaptırmanız gerekiyor. Hibe analizi sayesinde işletmenizin finansal yani mali bilançolarını ve sonuçta neler var elinizde bunları çıkartıp değerlendirerek, hangi kurumdan sizin işletmenize özel ne kadar hibe desteği alınabilir bunlarla ilgili ön bir araştırma, çalışmadır hibe analizi.

Bu analizin işletmesi olup da hibeden yararlanmak isteyen herkesin bilmesi ve de yaptırması çok önemli bir husustur. Bu hibe analizlerini yapmadan direk başvurularını yapan işletme sahipleri her zaman bir olumsuzlukla karşılaşması olası bir sonuç olur. Sizler evinize alış-veriş yaparken direk önünüze gelen bir marketten alış-verişinizi yaparsanız daha zararda olmuş olursunuz. Eğer ki belirli marketler arası bir fiyat karşılaştırması yaparsanız daha karlı ve mutlu bir alış-veriş yapmış olursunuz. Hibe analiz çalışması da böyle bir şeydir. Sonucu sizi mutlu edecek olumlu etkileyecek bir çalışma yaparsanız elbette bunun karşılığında da sizlere de hibe destekleri verilebilir.

KOBİ danışmanları sayesinde hibe nedir, teşvik nedir, işletmenizin faaliyet alanına uygun hibeyi nereden alırsınız ve gerekli evraklar nelerdir bu gibi sorulara cevap bulur bir uzman dâhilinde çalışmalarınızı sürdürürsünüz.

Kobi-Line Kobi Danışmanlık Merkezi olarak bizler, sizlerin uzman bir danışmanla çalışma arzunuz doğrultusunda bizlere başvuru yapmanız ile sizlerle sürekli irtibat sağlar ve hibe desteğini alana kadar en iyi çalışmaları birlikte sürdürmüş oluruz. Uzman danışmanlarımız sizlere gerekli bilgileri vererek hibe için hangi evrakları ne zaman hangi kuruluşa vermeniz gerekir bununla ilgili sizlere danışmanlık yaparlar.

Kobi-Line Haber Merkezi
08.04.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 2425 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45