0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Devlet Destekleri Hangi Sektörlere Verilir?

Günümüzde tüketim alışkanlıklarının değişmesi, kadınların çalışma hayatında daha etkin rol oynaması, dijitalleşmenin getirdiği değişimler gibi pek çok nedenden dolayı iş dünyası kendini sürekli güncelleme eğilimine gitmektedir.


Hibe Analizi Yaptırarak Size Uyan Destekleri Doğru Tespit Edin!

Günümüzde tüketim alışkanlıklarının değişmesi, kadınların çalışma hayatında daha etkin rol oynaması, dijitalleşmenin getirdiği değişimler gibi pek çok nedenden dolayı iş dünyası kendini sürekli güncelleme eğilimine gitmektedir.

Hasırcılık, iğne oyacılığı, yorgancılık, bileyicilik, sobacılık gibi pek çok sektör unutulmaya yüz tutmuş meslekler listesine girmiştir. Bunun yanı sıra yeni yeni karşımıza çıkan belki de daha bilmediğimiz birçok yeni sektörde hayatımıza girmiş durumda. Robotik Kodlama, Yapay Zeka, Siber Güvenlik, Kripto Para Madenciliği, Biyoteknoloji ve Genetik Teknoloji, Kitlesel Fonlama Araçlar bunlardan sadece bazıları.

İş hayatına yeni girecek girişimciler öncelikle iş fikrini doğru belirlemelidir. Uzun vadede sürdürülebilir bir işletme için doğru yatırım kararı vermek önemli. Deneyimin yanı sıra, alınan eğitim, öz kaynaklar, bölge, rakipler, belirlenen sektörlere devletin destek verip vermediği de tabii ki önceden araştırılmalıdır. Çünkü her kurum her sektörü desteklemeyebilir. Yazılım, e-ticaret, dış ticaret, turizm, sigortacılık gibi sektörler KOSGEB tarafından desteklenen sektörler arasında yer almaktadır. Spor salonları, spor tesislerinin işletilmesi gibi sektörler 2021 yılına kadar desteklenmeyen sektörler arasında iken mevzuatta yapılan bir değişiklik ile birlikte artık desteklenen sektörler arasında yerini almış durumdadır.

Yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, hastaneler, eğitim kurumları KOSGEB tarafından destek kapsamına girmemektedir. Fakat bu tür yatırımları destekleyen farklı Bakanlıklar mevcuttur. Bu tür ayrımları bilmek ve takip etmek yatırımcılar için büyük avantaj oluşturmaktadır. Bu yüzden yatırım ve girişim kararlarınızı aldığınız zaman öncelikle detaylı ve doğru bir hibe analizi yaptırmak önemli bir nokta. Hibe analizi neticesinde bölgenize göre, yatırım bütçenize göre, sektörünüze göre hangi kurumlardan hangi destekleri alabileceğinizin değerlendirmesini doğru bir şekilde yapma imkânına sahip olursunuz.

Tabi devlet tarafından destek kapsamına henüz girmeyen sektörlerde mevcuttur. Örneğin, emlakçılık, düğün salonları, play station salonları, serbest meslek mensupları için verilen bir hibe teşvik bulunmamaktadır. Ancak sportif faaliyetlerde olduğu gibi mevzuat değişikliği yapılarak belki de bu sektörlerde destek kapsamına alınacak. Bunun için devlet hibe ve teşviklerinde güncel olarak takip etmek, fırsatlardan yararlanmak önemli. Bunun için Kobi-Line Kobi Destek Bilgi Merkezi uzman kadrosu ile en doğru ve güvenilir bilgileri sizin için takip etmektedir.

Girişimci ve KOBİ’lerin her zaman yanında olan Kobi-Line, doğru yönlendirme, başvuru dosya takibi, proje hazırlama konularında sizlere rehberlik etmektedir. Siz de yol haritanızı belirlerken uzman danışmanlarımızdan yardım almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
07.09.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 10900 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45