0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Çiftçiler Bu Habere Bayılacak!

Çiftçilere müthiş destekler geliyor. Hükümet tarafından açıklanan beş yıllık kalkınma planında tarım sektörüne verilecek hibe ve destekler için harekete geçildi. Buna göre çiftçilere gelir sigortası yapılacak, kışlık sebze için doğa çiftlikleri kurulacak, genç çiftçilerin sigortalı olması çok kolaylaşacak, arazi bankacılığı sistemi kurularak arazi tahsisi kolaylaşacak, elit tohum üretimine geçilecek, çay ve fındıkta ekim alanlarını yenileyenlere teşvikler verilecek.


Tarımsal Kalkınmada Büyük Atılım

Çiftçilere müthiş destekler geliyor. Hükümet tarafından açıklanan beş yıllık kalkınma planında tarım sektörüne verilecek hibe ve destekler için harekete geçildi. Buna göre çiftçilere gelir sigortası yapılacak, kışlık sebze için doğa çiftlikleri kurulacak, genç çiftçilerin sigortalı olması çok kolaylaşacak, arazi bankacılığı sistemi kurularak arazi tahsisi kolaylaşacak, elit tohum üretimine geçilecek, çay ve fındıkta ekim alanlarını yenileyenlere teşvikler verilecek. Yine ayrıca sözleşmeli üretim desteklenecek. Arazilerini birleştiren mirasçılara finansal destekler sağlanacak.

Hükümet tarafından hazırlanan “Kalkınma Planı” kapsamında, tarım sektörüne yönelik hayata geçirilecek planlamalar şöyle olacak. Çiftçi maliyeti ve geliri, arz ve talep dengesi kurularak gerekli desteğin verilmesi sağlanacak ve verilen destekler artırılacak. Destekler çiftçilerin maliyetindeki artışlara bakılarak belirlenecektir. Bu sebeple işini büyütmek isteyen çiftçiler için destekler sunulacak ve ekonomiye katkı sağlamaları için gereken destek mütemadiyen verilecektir.

Arazi bankacılığı sistemi hayata geçirilecek. Atıl arazileri tarımsal üretime kazandırmak için başlatılacak olan projede hem çiftçilerin yüzü gülecek hem de atıl araziler üretime kazandırılacak. Bu sayede tarım arazisi piyasalarının gelişimi önemli hız kazanacaktır. Ayrıca yine küçük aile işletmeleri koruma altına alınacak ve yardım desteğine ihtiyacı olana hibe, teşvik ve destek sağlanacak.

Arazilerini birleştirenlere kredi desteği verilecek. Tarım arazilerinin miras veya satış yoluyla bölünmesini önlemek amacıyla hazırlanan projede arazilerini bölmeden birleştirene finansal destek sağlanacaktır.

Yapılan açıklamada “Tarımsal Bilgi Sistemi” kurulacağı da duyuruldu. Bilgi sistemleri ile etkin kullanım sağlanacak, teknoloji ve bilgisayar kullanımı önemli ölçüde artırılacak. Yine düzenli olarak tarım sayımı yapılacak. Ayrıca 2 milyon hektar alan, plan faaliyete geçirildiği zaman sulamaya açılacaktır. Yüksek katma değerli tıbbi ve hoş kokulu bitkilere hibe ve destekler artırılarak verilecektir. Çay ve fındık alanlarını yenilemek veya genişletmek isteyen çiftçilerimize hibe ve destek verilecek.

Doğa çiftlikleri hayata geçirilerek ve bu çiftliklerde, başta kışlık sebze olmak üzere meyve, tahıl, yerel tohumlar ve yerel hayvan ırkları çoğaltılacak. Ayrıca yöresel ürünlerin büyümesi ve değerini arttırmak için başlatılan projeler ve bunların tanıtımı, pazarlaması ve markalaşması için kredi, hibe, teşvik ve destekler verilecektir.

Bu kapsamda devlet tarafından verilecek diğer tarımsal ve hayvancılık destekleri için Kobi-Line müşteri hizmetleri ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Proje hazırlama, hibe analizi, yatırım analizi, piyasa ve bölge araştırması gibi birçok konuda uzman yardımı alarak doğru projelerle doğru adımlar atarak bu hibe ve teşviklerden en hızlı ve en kolay yönden faydalanabilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
25.07.2019


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 11325 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3/45 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45