0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Çok Kazanmak İsteyenlere Kazançlı Yatırım Fikri, Ceviz Dikimi!

Cevizden elde edilecek karın henüz farkında olmayan karamsar yatırımcılara duyuralım...


Çok Kazanmak İsteyenlere Kazançlı Yatırım Fikri, Ceviz Dikimi!

Ceviz sadece bir yemiş olmaktan ziyade mutfağımızda da yerini almış önemli bir meyvedir. Ar-Ge faaliyetlerinde ki önemli gelişmeler ile son 9 yıl içerisinde besin değerleri daha net olarak anlaşılan ve insan sağlığına yararları görülen cevizin, inanılmaz bir tüketim oranı oluştu. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın diğer pek çok ülkesinde de…

Ceviz, ülkemiz topraklarının çok büyük bir kısmında yetiştirilmeye müsait bir meyve olmasına ve kırsal alanda yaşayan vatandaşların karlılık oranı nedeniyle tercih edilmesine karşılık hala mevut talebi karşılayamamaktadır. Türkiye gibi bir ülkede, cevizin ithal edilebileceğini düşünür müydünüz?

Talep İnanılmaz Oranda...

Evet, maalesef talep karşılanamamaktadır. Besin değerleri bir hayli yüksek olan ceviz; içerdiği omega3, omega6 ve yüksek protein değeri ile sadece 100 gramı ile günlük ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi tek başına sağlayabilmektedir. Sağlığa yararı açısından yemişler arasında neredeyse rakipsiz kalan ceviz, şimdilerde yatırımcıların şöyle bir baktığı, acaba yapsam mı diye düşündüğü bir girişim haline geldi.

Cevizden elde edilecek karın henüz farkında olmayan karamsar yatırımcılara duyuralım.

Kalitesine bağlı olarak 20-45 TL arasında fiyatı değişkenlik gösteren bu meyvenin, gen merkezi ve anavatanlarından birisi olan Türkiye’de ki ihracat oranı maalesef kötü bir seviyede… Hatta ihracat değil, iç piyasada dahi talebi karşılayamaması devletin son yıllarda ceviz fidanı yetiştirilmesine yönelik girişimcilerini beraberinde getirmiştir.

kobiline-kobi-line-kobi-destek-cevizTeşvikler Olumlu Sonuç Verdi!

Devletin ceviz fidanı yetiştirilmesine yönelik uzun süre önce başlatmış olduğu teşvik sistemleri yüzlerce girişimcilerin ve özel sektörün ilgisini çekmeyi başardı. Verimli ve aşılı ceviz fidanları yetirtilmesine yönelik bu teşvikler ile ve bu üretim kolu resmen fidancılığa kazandırıldı ve nihayetinde başarı oranı istenilen düzeye ulaştı. İlk etabı başarılı geçen bu üretime teşvikin ikinci dönemine girdik…

Ceviz fidanları istenilen kalite ve sayıya ulaştı, şimdi ise sıra bu fidanların dikimine geldi. Aynı başarıyı ceviz üretiminde de yakalayacağımızın kesin olduğu bu karlı yatırım, ülkemizin dört bir yanına hızla yayılıyor. Devletin bu konuda ki reklamı ve teşvikleri o denli büyük ki, bazı illerde ceviz şenlikleri dahi yapılmakta ve milyonlar lira bütçe ceviz yatırımlarında başarıyı yakalamak ve yönelim oluşturmak için hibe olarak (geri ödemesiz verilen nakit destek) ayrılıyor. Hedef, Cevizin Anavatanı Türkiye’yi Ceviz Üretiminde Zirveye Taşımak!

Destek Almadan Yatırım Yapmayın!

Devletin, ceviz üretmek isteyen vatandaşlara özel inanılmaz destekleri mevcuttur. Ceviz üretimini bilenler bilir. Meşakkatlidir, ilgi ister, sabır ister ve karşılığında sonucu çok güzel olur. Dikilecek toprağın, arsa yakınlardaki suyun ve havanın analizinden, dikiminde yapılması gereken özel gübrelemeye kadar bilinmesi gereken birçok durum vardır.

Toprak analizi, arsa çevresinin korunması, fidanları temin etme, gübreleme, tarımsal makine ve teçhizatı temin etme gibi konularda devletin teşvik amaçlı hibe desteklerinin olmasının yanı sıra, 15 yıl sonra geri ödemesi istenilen tam 100.000 TL faizsiz kredi, ceviz dikmek isteyen yatırımcıyı en çok mutlu eden durumlardan.

Evet, inanılması güç ama gerçek… Tam 100 bin TL faizsiz kredi desteğini ceviz dikmek isteyen vatandaşlar kullanabilir. Üstelik 15 yıl boyunca geri ödemeyeceksiniz.

Bu destek istifade etmek için yatırımını projelendirmek zorundasınız. Yazımı profesyonellik gerektiren projeyi hazırlamak için vakit kaybetmeyin.

Kobiline Proje Uzmanları ile buradan iletişime geçin!

Kobi-Line Haber Merkezi
13.05.2016


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 8756 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ