0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Hayvancılık Yapacaklara Müthiş Hibeler!

2022 yılında verilecek büyükbaş hayvancılık hibe desteği şartları açıklandı. Bu kapsamda büyükbaş hayvancılık yapacaklara hibe ve desteklere başvurmaları için neler gerekiyor? Hibeler nasıl alınır? Proje nasıl hazırlanır?


Büyükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri Nasıl Alınır?

2022 yılında verilecek büyükbaş hayvancılık hibe desteği şartları açıklandı. Bu kapsamda büyükbaş hayvancılık yapacaklara hibe ve desteklere başvurmaları için neler gerekiyor? Hibeler nasıl alınır? Proje nasıl hazırlanır?

Büyükbaş hayvancılık hibe desteği kırsal bölgelerde hayvan sayısının arttırılarak çalışan kişilerin ve istihdamın büyütülmesi hedeflenmiştir. İstihdamın büyütülmesi ile üretim ve kalitenin arttırılması gibi durumlarda hayvancılık için yeni teknolojilerin kullanılarak hız ve gelişme sağlanabilmesi kapsamında modern iş yerlerinin kurulması amaçlanmıştır. Devlet destekli hayvancılık için hibeler 2022 yılında da desteklenecek olup şartları yerine getirebilen hayvancılık ile ilgilenen kişilere hibe verilecektir.

Başvurular Nasıl Yapılır?

Devlet destekli hayvancılık için hibe desteği alacak kişilerin öncelikle bir proje hazırlamaları gerekmektedir. Proje hazırlamış olan kişiler için devlet tarafından hazırlanan büyükbaş hayvancılık hibe desteği başvurusu için izlenecek olan adımlar şu şekildedir: Proje hazırlayıp ilgili kuruma sunmak, ardından kurula kabul gören projeleri kurul karşısında anlatıp ikna etmek ve onaylandıktan sonra ise projenin adım adım şartlarının yerine getirilmesi gerekmektedir.

Projelerinizin kabul görebilmesi için mutlaka tecrübeli uzmanlar tarafından yazılması şarttır. Ret gören projeyi tekrar sunmak gibi bir şans yoktur. İşinizi şansa bırakmamak için mutlaka işi bilen uzmanlara yazdırınız. Unutmayın her proje uygun bir proje değildir.

Büyükbaş Hayvancılık İçin Hibe Desteği Ne Kadardır?

Hayvancılık ile uğraşan kişiler, hayvancılık hibe desteği miktarını merak etmektedirler. 2022 yılı büyükbaş hayvancılık için hibe desteği 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazetede yayınlanmış olan 2022 yılı kapsamında hayvancılık ile uğraşan kişilere faizsiz olarak hibe verilecektir. Ayrıca devlet destekli hayvancılık hibelerinden bir diğeri de proje kapsamında %70 oranında hibe olanağı TKDK tarafından verilmektedir. Hayvancılık sektöründe yer alan kişiler bu hibe desteklerinden yararlanabilirler. Ayrıca Ziraat Bankası ile devlet destekli hayvancılık hibe desteği 25.000.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Kişilerin söz konusu hibe desteğini alabilmesi için Ziraat Bankası ile görüşerek bilgi alması gerekmektedir. Gerekli ön koşulları belirlemek için ise bir fizibilite şartı vardır. Neyi, nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız uzmanlarımızla görüşünüz. Hibe ve kredilerden maksimum seviyede yararlanabilmek için bir Kobi uzmanı ile çalışın.

Büyükbaş Hayvancılık İçin Hibe Desteğini Kimler Alabilir?

Büyükbaş hayvancılık ile uğraşan ve bu proje kapsamında devlet büyükbaş hayvancılık için hibe desteği başvurusunda bulunabilecek ve söz konusu büyükbaş hayvancılık hibe desteğini alabilecek kişiler şöyledir:

•  Başvuracak kişilerin en az bir yıl boyunca aktif olarak hayvancılık yapıyor olmaları gerekmektedir.

•  GAP; Güneydoğu Anadolu Projesi, DAP; Doğu Anadolu Projesi, DOKAP; Doğu Karadeniz Projesi ve KOP; Konya Ovası Projesi kapsamında proje hazırlayarak başvuruda bulunabilecek genç çiftçi olarak başvuruda bulunabilirler.

•  Hibe desteği alacak kişilerin mutlaka ÇKS belgesinin bulunması gerekmektedir.

•  Kişi ya da tüzel kişi olarak başvuru yapılabilir.

•  Hibe desteği için başvuru yapacak kişilerin hayvanlarının Türkvet ve Koyun Keçi Kayıt Sisteminde kayıtlarının bulunması gerekmektedir.

•  Hayvancılık yapan kişilerin alım ve satım işlerini anne, baba, kardeşler ya da eş ile sağlamayan yani birinci derecede akraba olmayan kişiler alabilir.

Doğru bir proje için Kobi-Line uzmanlarını tercih edebilirsiniz. Analiz, fizibilite, uygun ve kabul edilebilir proje hazırlayan her çiftçi bu hibelerden faydalanabileceklerdir. Devletin vermiş olduğu diğer hibe ve destekler için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kobi-Line Haber Merkezi
11.01.2022


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 7561 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ