0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

34 Bayan Girişimci Daha Hibe Destekli İş Kurdu!

Evet, son zamanlarda çok sık duyduğumuz bayan girişimciler gündemde kalmayı başarıyor! Önceki gün Elazığ ve Trakya’da destek talebinde bulunarak kendi işinin patronu olan bayan girişimcilerin haberini paylaşmıştık. Hibe desteği alarak hayallerine ulaşan, finansal özgürlüğünü eline alan girişimciler kervanına son zamanlarda bayanlar büyük bir atak yaparak katılmaya başladı ve bu hız bayan girişimcileri azınlık olmaktan çıkartıyor.


34 Bayan Girişimci Daha Hibe Destekli İş Kurdu!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ve TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) tarafından düzenlenen kursa katılıp sertifikalarını alan girişimciler devlet desteklerinden istifa ediyorlar.

İş kurmak istiyorum diyen genç ya da yaşlı hemen hemen her bireyin fikrine değer veren devletin hibe destek sağlayıcıları, proje kapsamında büyük çaplı destekler sunarak patronluk yolunda ki en zor aşama olan işletmenin kurulum evresinde, hibe yani geri ödemesiz nakit destek sunmaktadır.

Hibe nedir? Hibe demek, hediye etmek, karşılıksız vermek anlamındadır. Yani devlet kurumu sizin projenize bakar, tutarlı ise yapacağı yardımı yapar ve sizden bu hibe desteğini geri talep etmez.

Yine Bayan Girişimciler…
Evet, son zamanlarda çok sık duyduğumuz bayan girişimciler gündemde öylece kalmayı da başarıyor! Önceki gün Elazığ ve Trakya’da destek talebinde bulunarak kendi işinin patronu olan bayan girişimcilerin haberini paylaşmıştık. Hibe desteği alarak hayallerine ulaşan, finansal özgürlüğünü eline alan girişimciler kervanına son zamanlarda bayanlar büyük bir atak yaparak katılmaya başladı ve bu hız bayan girişimcileri azınlık olmaktan çıkarttı.

34 Bayan Devlet Destekli İşletme Kurdu!

Siirt ilinde düzenlenen girişimcilik kursuna katılarak kursu başarılı şekilde tamamlayıp sertifika sahibi olmaya hak kazanan bayan girişimciler, kendi işini kurma yolunda cesurca ilerleyerek hibe desteğinin sahibi oldu.

Sertifikasını aldıktan sonra devlet destekli işini kuran tam 34 bayan girişimci bulunuyor. Prosedürü yerine getiren bayan girişimciler devletin sağlamış olduğu 50 bin TL hibe desteği ve 100 bin TL faizsiz kredi programından yararlandı.

Bayan girişimciler hem kendi ailelerine kurmuş olduğu iş ile katkı sağlarken, aynı zamanda bölgede ki diğer bayanlara da istihdam sağlamış oldu.

Başak Hanım Artık Bir İşveren…

Başak Erdoğan, önceden hobi olarak yapıp yakın çevresine hediye ettiği el yapımı ürünlerinin, devlet desteği sayesinde artık ticaretini yapıyor.

“Bir programa dahil olduk, proje hazırlamamız gerekiyordu. Fikrimizi projelendirdik, sonrasında da işimizi kurduk. Makine ve ekipman desteğinden yararlandım ve artık insanlara iş sağlıyorum.”

İnternet üzerinden de ürünlerinin ticaretini yapan Başak Hanım, bayanların kendi ayakları üzerinde durabilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sabahat Hanım Yemeklerine Güveniyor…

Sabahat Yüztaş, öncesinde vaktinin tümünü evde geçiren fakat her zaman kendi işinin hayalini kuran başarılı bir girişimci.

Hibe desteği sayesinde açtığım işletmemde ev yemekleri yapıyorum. 2 kişiye istihdam sağladım. İş kurmak isteyen bir insana destek amaçlı hibe ve krediler verilmesi çok güzel. Beni cesaretlendiren bu destek sayesinde işimi kurabildim. ”

Devlet desteği ile işini kuran 34 bayan girişimci,  ev yemekleri, çocuk giyimi, tuhafiye, hediyelik eşya gibi alanlara yöneldi. Sizin de aklınızda bir fikriniz var ama bir türlü adım atamıyor musunuz? Arayın, engelleri ortadan kaldıralım. Fikri projeye dönüştüren kuruluş Kobiline, size de rehber olsun!

50 bin TL hibe ardından 100 bin TL faizsiz krediden faydalanmak ve projenizi yazdırmak için buraya tıklayınız.

Kobi-Line Haber Merkezi
10.03.2016


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 4316 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ