0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Kobi-Line’dan Almanya’da Şirket Kurma Danışmanlığı

Türkiye veya Almanya’da yerleşik girişimcilerimizin veya Kobilerimizin Almanya’da yatırım yapmaları durumunda, genel yatırım danışmanlığı yaparak, çözüm ortaklarımız ile teknik ve hukuki destek vermekteyiz.


Almanya’da Yatırım ve Şirket Kuruluşu

Türkiye veya Almanya’da yerleşik girişimcilerimizin veya Kobilerimizin Almanya’da yatırım yapmaları durumunda, genel yatırım danışmanlığı yaparak, çözüm ortaklarımız ile teknik ve hukuki destek vermekteyiz.

Türkiye’de yerleşik şirketler veya bireysel girişimciler, Almanya’da oturum izni gerekmeksizin, sermaye şirketleri kurmaları mümkündür. Alman mevzuatı gereği herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır.

Yurt dışında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için yararlı olabilecek, doğru ve kazanç odaklı menkul yatırım imkânlarını öneriyoruz. Ayrıca; gayrimenkul yatırımı danışmanlığı, değer tespiti oluşturma, kira sözleşmeleri, üretim hedefli yatırımlar, genel danışmanlık, hukuki sözleşmeler ve noter için gerekli ön çalışmalar, genel yazışmalar ve görüşmeler, tapu dairesi ve finans kuruluşları ile gerekli bilgi, belgeler temin etme ve gayrimenkul yönetimi hizmetleri sunmaktayız.

İhtiyaç duyan girişimci ve işletmelere Postbank, Commerzbank, KfW ve Deutsche Bank üzerinden düşük faizli işletme kredisi almaları için yardımcı olmaktayız.

Almanya’da Şirket Nasıl Kurulur?

Almanya’da şirket kuruluşları noter huzurunda yapılmaktadır. Hissedarların Almanya’ya gelememesi durumunda, Türkiye’de bir noter üzerinden üçüncü bir şahıs adına çıkarabilecekleri vekâletname ile de şirketi kurmaları mümkündür. Şirketin bir ve birden çok hissedarları, müdürleri olabilir.

Örneğin bir limitet şirketinin kurulması 25.000 Euro ana sermaye ile mümkündür ve ilk etapta Sermayenin ½ yani 12.500 Euro Hissedarlar tarafından yatırılması gerekir.

Girişimcinin alabileceği oturma müsaadesinin süresi, şirketin varlığı ve ticari faaliyetinin süresine bağlı olmasının yanı sıra şirketin süreç içindeki sağlıklı mali tablolarına da bağlıdır. Sağlıklı ticari gidişat durumunda girişimciye, Almanya’daki üç yıllık ikameti sonrası, yabancılar medeni hukuku gereği yerleşim hakkı yani süresiz oturma hakkı doğar. Aile birleşimi yasası gereği de, girişimcinin eşi ve çocukları da sermaye gerekmeksizin Almanya’ya gidebilir ve oturma müsaadesini de alabilirler.

Kobi-Line Şirket Danışmanlığı

Kobi-Line Ekibi olarak, Türkiye ve Almanya´da yerleşik şirketler ve bireysel girişimcilerimiz için Almanya çapında kurumsal danışmanlık ve yönetim hizmetleri vermekteyiz. Uzman ve tecrübeli ekibimizle yurt dışı pazar araştırması, rakip analizi, devlet destekleri, Avrupa Birliği hibeleri gibi birçok konuda danışmanlık, rehberlik, bilgilendirme ve proje işleri yapmaktayız.

Hizmet Alanlarımız:

Şirket kuruluşları (tüm aşamalar)
Şirket türü tespiti
Piyasa analizi
Risk analizi
Ürünün piyasadaki konumu ve piyasa rekabeti
Gümrük hizmetleri
Devlet ve yerel teşvikler
Finans kaynakları
Şirketlerin yeniden yapılandırılması
Franchise
Ticari sözleşmeler
Mali hesaplamalar
Yönetim ve personelin reel analizleri
Global piyasa araştırmaları
Pazarlama
Fiskal gümrüklendirme
Ürün ve hammaddenin ithal ve ihracat prosedürleri
Sanayi ve ticaret odaları bilirkişilik raporlandırmaları
AB ülkeleri arası ticaret ve vergilendirme
AB Hibe ve Teşvikleri

Detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde uzman ekibimizle görüşebilirsiniz. Yıllardır alanında lider olan ve on binlerce işletme ve girişimciye hizmet veren Kobi-Line markası ile siz de tanışın, işinizi şansa bırakmayın.

Kobi-Line Haber Merkezi
25.05.2022


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 2355 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ