0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Bu İşbirliği Üreten Bir Türkiye Yaratacak!

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB Başkan Yardımcıları Recep Ali Erdoğan ve Ahmet Akdağ ile beraber, TAİ Genel Müdürü Temel Kotil’e makamında ziyarette bulundu. Yapılan görüşme sonucunda iki kurum arasında yapılacak iş birlikleri ve çalışmaların önemi üzerinde duruldu. Büyük işletmelerle KOBİ’lerin iş birliği içinde bulunması gerektiğini belirten Başkan Cevahir Uzkurt : ‘KOSGEB olarak KOBİ’lere birçok destek programı vermekteyiz. Bununla birlikte kısa vadede hedef kitlemize yeni bir yol belirleyip daha özellikli desteklere odaklanma düşüncesindeyiz


Hedef Havacılık Kobi Merkezi Kurmak

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB Başkan Yardımcıları Recep Ali Erdoğan ve Ahmet Akdağ ile beraber, TAİ Genel Müdürü Temel Kotil’e makamında ziyarette bulundu. Yapılan görüşme sonucunda iki kurum arasında yapılacak iş birlikleri ve çalışmaların önemi üzerinde duruldu. Büyük işletmelerle KOBİ’lerin iş birliği içinde bulunması gerektiğini belirten Başkan Cevahir Uzkurt : ‘KOSGEB olarak KOBİ’lere birçok destek programı vermekteyiz. Bununla birlikte kısa vadede hedef kitlemize yeni bir yol belirleyip daha özellikli desteklere odaklanma düşüncesindeyiz. Nokta atışlı destek programları hazırlayarak büyük işletmelerin KOBİ’lerle iş birliği yapmalarını sağlayacak bir sistem oluşturmayı amaçlıyoruz. Bizim destek verdiğimiz firmalar Türkiye’de ve Avrupa’da güçlü olmalı, dünyaya kendini ve firmasını duyurabilmeli. Büyük ölçekli işletmeler KOBİ’lerle, ihtiyaçlarına yönelik birlikte hareket ederlerse bu hedefe ulaşabiliriz.’ Şeklinde düşüncelerini ifade etti.

KOSGEB olarak ülkemize ekonomik değer katmak istediklerini ve üreten bir Türkiye hedeflediklerini ifade eden Cevahir Uzkurt, konuşmasına şu cümleleri ekledi: “KOSGEB olarak önceliğimiz, desteklerimizin savunma sanayii ve orta-yüksek ve yüksek teknoloji odaklı üretim yapan sektörleri hedeflemesidir. Bu sebeple KOSGEB olarak, TAİ ile istişare dâhilinde yeni bir sistem ortaya çıkarmayı düşünüyoruz. Hatta ortaklaşa yeni destek modelleri de oluşturabiliriz. Örneğin TAİ ile birlikte savunma sanayi odaklı teknoparklar kurabiliriz. “

TAİ Genel Müdürü Temel Kotil ise KOSGEB Başkanı’nın ziyareti karşısında memnuniyetini ifade ederek, TAİ’nin yerli üretim odaklı çalıştığını ve üretimdeki bütün tasarımların tamamlayıcısı olduklarını dile getirdi. KOSGEB’in yapısının ve çalışma sisteminin diğer kurumlara nazaran kendi çalışma prensiplerine daha yakın olduğunu söyleyen Temel KOTİL: “Avrupa’nın 5.nesil uçağını biz yapıyoruz. Alt yapısı gerçekten çok derin. Eğer yerli KOBİ’lere yatırım yapmazsak yabancıya yönelmek mecburiyetinde kalacağız. Biz her sene binin üstünde mühendis alıyor ve bu sayede taze beyinleri bünyemize ekliyoruz. Böylelikle yerli üretimin daha sağlam ilerleyeceğine inanıyoruz. Teknopark çıkışlı çalışmak, TAİ marka değerini yükseltmek ve pratiğe dökülecek bilgi üretme amacındayız. Örneğin İngiltere’deki sistemi burada da uygulayabiliriz.” Açıklamasını yaptı.

İnsan ve üretim odaklı mühendisler yetiştirerek KOSGEB’in desteği ile aşamalı olarak güzel projelere imza atabileceklerine dikkat çeken Temel KOTİL, KOSGEB ile beraber Havacılık KOBİ Merkezi kurabileceklerini ifade etti. Görüşmenin sonunda birbirlerine hediyelerini sunan Cevahir Uzkurt ve Temel Kotil, iki kurum arasında oluşturulacak muhtemel protokol ve ortak çalışma masası hususunda hemfikir olduklarını belirtti durumdan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kobi-Line Haber Merkezi
17.08.2017

 


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 10857 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ