0850 811 2 444
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Bu Hibe Memleket Kokuyor!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Ziraat Bankası tarafından hayvancılıkla uğraşanlara verilen önemli desteklerin yanına KOSGEB desteklerinin de eklenmesiyle kişilerin bu yönde teşvik edilmesi planlanarak üretimlerini arttırma imkânı sağlanmıştır.


Memleketine Dönüp Para Kazanmak İsteyene Büyük Hibe Fırsatı

Küçükbaş yetiştiricileri için devlet tarafından verilen bir destek KOSGEB küçükbaş hayvancılık desteği ülkemiz coğrafyası göz önüne alındığında çok önemlidir. Türkiye coğrafyası ve iklim durumu küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için son derece müsait ve yetiştiriciler için oldukça avantajlıdır. Bu nedenle koyun ve keçi yetiştiriciliği ülkemizde çok fazla olarak tercih edilmekte, her yıl da devlet tarafından bu desteklerin yenileri eklenmektedir. Bu destekler öncelikle kırsal kesimden kente olan göçleri engellemek, azaltmak ve tarımsal üretimin artışını sağlamak içindir. Tarımsal istihdam da devlet tarafından çok önem verilen ayrı bir konudur.

Koyun ve keçiler her türlü iklim koşuluna kolaylıkla uyum sağlamalarının yanında, hem etlerinden hem de sütlerinden faydalanılan önemli bir kaynaktır. Son dönemlerde et ve süt fiyatlarının oldukça artması ve yurtdışından et ithal edilmesi, ülkemizde küçükbaş hayvancılığa için verilen desteklerin artırılmasında etkili olmuştur. Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen tüm üreticiler de bu kapsamda destek fırsatlarından faydalanabilmektedir. Başta Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Ziraat Bankası tarafından hayvancılıkla uğraşanlara verilen önemli desteklerin yanına KOSGEB desteklerinin de eklenmesiyle kişilerin bu yönde teşvik edilmesi planlanarak üretimlerini arttırma imkânı sağlanmıştır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu ve Ziraat Bankası’nın küçükbaş hayvan yetiştiricilerine verdikleri desteklerin yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımsal üretim yapmak isteyen kişilerin köylerine geri dönmeleri şartıyla 30 bin TL krediyle (300 adet damızlık koyun) hibe olarak verilecek ve her ay asgari ücret almaları için önemli bir adım daha atıldı. Tüm bu setsek ve teşviklerin tek amacı ülkemiz genelinde hayvancılık üretimini arttırmak olurken, bu sayede tarımsal istihdamın arttırılması da hedefleniyor.

KOSGEB tarafından doğrudan hayvan alımıyla alakalı bir destek fırsatı mevcut değildir, KOSGEB desteklerinin temelini mutlaka bir üretim koşulu gerektirmektedir. Küçükbaş hayvan hibeleri konusunda da durum aynıdır. KOSGEB tarafından verilen küçükbaş hayvan desteği KOSGEB’in üretimle ilgili “Nace” kodlarının 10 numaralı açıklama kısmında belirtilen gıda ürünlerinin imalatı, etin işlenmesi ve saklanması, etin işlenmesi ve saklanması ile et ürünlerinin imalatı başlıkları kapsamında verilmektedir.

KOSGEB küçükbaş hayvan desteği nasıl alırsınız, başvurunuzu nereye ve nasıl yapacaksınız, başvuru şartlarını nelerdir, hangi eğitim ve sertifikalara ihtiyacınız var, projenizin kabul edilmesi için neye ihtiyacınız var, süreç nasıl işleyecek, destek ödemeleri nasıl olacak gibi kafanızda oluşan milyonlarca sorunun cevabı Kobi-Line uzmanlarında. Gelin yüzlerce sorunun sizi bunaltmasına ve yormasına izin vermeyelim. Tüm bu süreç ve işlemlerle uzmanlarımız ilgilensin.

Kobi-Line Haber Merkezi
05.07.2018


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 644 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3/13 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45