0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Bu Fırsatı Kaçırmayın İşinizin Patronu Olun!

Kendi işini kurmak isteyenlere son yıllarda çok çeşitli, hibe ve kredi imkânı sunulmaktadır. Bunlardan baz ıları direkt olarak maddi destek sağlamaktadır. Buna ek olarak yanınızda çalıştıracağınız işçilerin maaşları, sigortaları gibi önemli giderler de devlet tarafından desteklenmektedir. Açacağınız iş yeri için dükkân veya arazi alımlarında da hibe kapsamına girmektedir. Sizde kendi adınıza bir iş yeri açmak için finansal destek alabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz


Kendi İşini Kurmak İsteyene Hibe Desteği

Kendi işini kurmak isteyenlere son yıllarda çok çeşitli, hibe ve kredi imkânı sunulmaktadır. Bunlardan bazıları direkt olarak maddi destek sağlamaktadır. Buna ek olarak yanınızda çalıştıracağınız işçilerin maaşları, sigortaları gibi önemli giderler de devlet tarafından desteklenmektedir. Açacağınız iş yeri için dükkân veya arazi alımlarında da hibe kapsamına girmektedir. Sizde kendi adınıza bir iş yeri açmak için finansal destek alabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Son zamanlarda ekonomide meydana gelen duraksamanın vatandaşlarımızı etkilememesi adına devlet faizsiz kredi desteği uygulaması başlattı. İlk yılı ödemesiz olarak verilen bu kredi tamamen faizsiz ve toplumda 3 yıl vadeli olarak verildi. İkincisi verilen bu faizsiz kredi desteğinin önümüzdeki zaman diliminde de kademeli olarak verilmeye devam edilmesi beklenmektedir. Son zamanlarda verilen ve en büyük talebi gören devlet desteğinin bu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi ki devlet iş yeri açmak için sadece bu desteği vermekle kalmamaktadır az öncede belirttiğimiz gibi çalışanların giderleri halen devlet tarafından karşılanmaktadır. İş Yeri Açmak İçin Hibe denildiği zaman herkesin ilk aklına gelen KOSGEB desteğidir.

Ülkemizdeki girişimciliğin artırılması, özendirilmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması için iş yeri açmak isteyenlere hibe desteği veren KOSGEB destek vermeye devam ediyor. Sizde kendi iş yerinizi açmak için KOSGEB hibe ve kredi desteği imkânlarından faydalanabilirsiniz. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan bu kuruluş sadece iş yeri açmak isteyenlere finansal destek vermemektedir. Bunun yanında yeni iş yeri açacak olan girişimcilere başarılı bir işletmenin nasıl olması gerektiği, Rekabet ortamında neler yapması gerektiği ve işletmesinin pazardan nasıl pay alabileceği gibi kritik konularda eğitimler de vermektedir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı verilen bu kurslara katılmayanlar KOSGEB girişimci desteklerinden faydalanamıyorlar. Eğer işyeri açmak için hibe almak istiyorsanız sizde bu eğitimlere katılmak mecburiyetindesiniz. Bu eğitimi başarılı olarak bitirenler iş yeri açmak için hazırladıkları iş planları ile ilgili birimlere başvuruda bulunurlar ve başvurusu kabul edilenlere İşletme kuruluş desteği, kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği, işletme giderleri desteği, sabit yatırım desteği imkânlar dâhilinde hibe ve destek kredisi vermektedir.

Destekte 50 bin lira iş yeri açma hibesi ve 100 bin lira geri ödemeli faizsiz kredi imkânı bulunmaktadır. Sizde iş yeri açmak için KOSGEB hibe ve kredi desteği imkânlarından yararlanarak gerekli finansal desteği alabilirsiniz.

İş yeri açmak isteyenler bankaların vermiş olduğu düşük faizli kredi imkânı bulunmaktadır. Hem devlet bankası hem de özel bankalar girişimcilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak adına düşük faizli işletme kredileri vermektedir. Sizde iş yeri açmak adına bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Destekler hakkında daha detaylı bilgi almak ve iş yeri açma hibesi nasıl alınır? Kimlere iş yeri açmak için devlet desteği verilmektedir? İş yeri açmak isteyenlere kredi veren bankalar hangileridir? Kendi adına bir iş yeri açmak isteyen bayanlar, erken yaşta emekli olanlar ve girişimci ruhuna sahip olan gençlere devlet destekleri nelerdir? İş yeri açmak için yeteri kadar sermayesi olmayanlara finansal destek sağlayan bankalar ve şartları nelerdir? İş Yeri Açmak İçin Hibe Nasıl Alınır Yeni bir iş yeri açmak isteyenlerin alabileceği hibe ve krediler hakkında merak ettiklerini ve tüm sorularınızın cevapları için uzman ekiplerle iletişime geçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kobi-Line Haber Merkezi
10.08.2017


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 10195 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ